Adam Szłapka kandydatem Nowoczesnej na prezydenta? Rzeczniczka partii nie zaprzecza

- Adam Szłapka ma dobre przygotowanie, pracował w kancelarii prezydenta, w Sejmie, zajmuje się sprawami zagranicznymi, służbami specjalnymi, wojskiem, czyli tymi rzeczami, którymi zajmuje się prezydent - mówiła rzeczniczka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska na antenie TOK FM.

Paulina Hennig-Kloska była gościem Wywiadu Politycznego TOK FM i zapowiedziała, że Nowoczesna wystawi swojego kandydata prezydenta. Stwierdziła, że może on nawet okazać się "czarnym koniem wyścigu". Wyraziła też żal, że żaden ze zgłoszonych dotychczas kandydatów Koalicji Obywatelskiej "nie zrobił ruchu", aby zdobyć poparcie ze strony Nowoczesnej.

Karolina Lewicka pytała ją więc o nazwiska, które są brane pod uwagę. - Adam Szłapka skończył 35 lat 6 grudnia, więc mógłby być kandydatem... - podpytywała dziennikarka. 

- Mógłby. Teraz jest moda na takich młodych przywódców, mamy nową panią premier Finlandii bardzo młodą, która zapowiada się dobrze - zgodziła się polityczka. - Adam Szłapka ma dobre przygotowanie, pracował w kancelarii prezydenta, w Sejmie, zajmuje się sprawami zagranicznymi, służbami specjalnymi, wojskiem, czyli tymi rzeczami, którymi zajmuje się prezydent. Ale to nie jest jedyna kandydatura, jaka pada w kuluarach - zaznaczyła Henning-Kloska. 

Wyraziła również opinię, że "większa paleta kandydatów w pierwszej turze sprawia, że pierwsza tura nie będzie ostatnią".

Szymon Hołownia. "Nie wiem, jakie ma poglądy"

- Nie wiem, czy wszyscy kandydaci, którzy się teraz wyłaniają, faktycznie wystartują - powiedziała też posłanka Nowoczesnej i była to aluzja do kandydatury Szymona Hołowni. Wyraziła też wątpliwość, czy Szymon Hołownia zbierze wymagane 100 tys podpisów.  

- Nie znam poglądów Szymona Hołowni na gospodarkę. Nie wiem, czy jest centrystą, socjalistą czy skrajnym liberałem, trudno mi więc cokolwiek ocenić. Nie wiem, jakie są jego pomysły na naprawę państwa polskiego - przede wszystkim sądownictwa. Ani jakie są jego prawdziwe poglądy na temat bardzo ważny dla Polek, czyli problem zaostrzenia ustawy aborcyjnej - wymieniała na antenie TOK FM. 

- Miałabym obawy, co by zrobił jakby w jego ręce trafiła ustawa zaostrzająca przepisy aborcyjne, za czym się kiedyś opowiadał, a ja jako kobieta i Polka tego nie popieram - dodała.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (25)
Adam Szłapka kandydatem Nowoczesnej na prezydenta
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 6 razy 4

  Będziemy jeszcze mieli, niezłą defiladę klaunów przed tymi wyborami prezydenckimi... I jeszcze Korwin Mikke i hitlerki nawet nie ogłosiły swoich kandydatów :-)

 • menel13

  Oceniono 2 razy 2

  Rozumiem koń na senatora, ale na prezydenta to już przesada.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 1 raz 1

  Skrzydełko czy Szłapka, to jest nóżka.
  Nowy dylemat.

 • ursus104

  Oceniono 3 razy 1

  Co by nie powiedzieć, prezencję ma.
  Chociaż w sumie Maliniak też wydawał się mieć. Może tylko pomijając ten przyklejony uśmieszek

 • mariuszdd

  Oceniono 2 razy 0

  Adam Szopka szopka szopka

 • wychodze

  0

  Czesc jestem Adam . wydymam cie i spadam.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 6 razy 0

  Pis i Adrian D. sprowadzili stanowisko prezydenta RP do roli kaczego ciecia...
  To i ciecie jako kandydaci się zgłaszają

 • fajny_zajety

  Oceniono 4 razy 0

  Czym więcej tym lepiej :) Zieloni, SLD, Razem, Samorządowcy, TVN, Polsat, Lato z Radiem niech też wystawią swojego prezydenta:) będzie kolorowo...

 • stalowy_jez

  Oceniono 6 razy 0

  Ja tak w sprawie hostii: wsadzilem sobie w dude i wystawcie sobie- wszystkie hemotoidy uciekły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX