Andrzej Duda o sędziach: Poziom zakłamania i hipokryzji tego towarzystwa mnie osłabia

Poziom zakłamania tego towarzystwa i jego hipokryzji mnie osłabia - powiedział o polskich sędziach prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z Krystyną Barchańską, matką najmłodszej ofiary stanu wojennego, niespełna 17-letniego Emila Barchańskiego, zamordowanego w 1982 r. Nagranie w sobotę trafiło do sieci.

Prezydent Andrzej Duda złożył w piątek 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, wizytę u Krystyny Barchańskiej, matki niespełna 17-letniego Emila Barchańskiego, zamordowanego w 1982 roku, który był najmłodszą ofiarą stanu wojennego. W spotkaniu uczestniczył także prezydencki minister Wojciech Kolarski.

Informacja o spotkaniu pojawiła się w piątek na Facebooku i Twitterze Kancelarii Prezydenta wraz z krótkimi filmami relacjonującymi te odwiedziny. W sobotę, również na portalach społecznościowych, pojawił się film z tego samego spotkania, na którym uchwycona została rozmowa Barchańskiej z prezydentem dotycząca polskich sędziów.

Barchańska, po wręczeniu prezydentowi Dudzie i ministrowi Kolarskiemu książki, która jest zapisem wywiadu z nią, pt. "Miałam syna Emila", przechodzi do rozmowy, w której dziękuje prezydentowi za jego publiczne wystąpienia. - Ostatnie, bodajże wczorajsze (...), kiedy pan mówił prawdę o naszych sędziach - podaje przykład kobieta podkreślając równocześnie, że prezydent użył w nim słowa "kasta".

- Ta szalona pasja, tak się pan wkurzył, tak pan mówił autentycznie, co pan myśli, że ja byłam (...) no sobie myślę, no, nareszcie ktoś im wygarnął - zachwyca się Barchańska. - Poziom zakłamania - po porostu - tego towarzystwa i jego hipokryzji mnie osłabia - odpowiada prezydent.

Prezydent Andrzej Duda w środę podczas spotkania z mieszkańcami w Nowym Mieście Lubawskim (woj. warmińsko-mazurskie) mówił m.in. że przywrócenie w Polsce sprawiedliwych sądów wymaga czasu. - Tam ten stary układ się bardzo dobrze trzyma, nie chce pozwolić sobie na to, by zabrać im przywileje i władzę nad ludźmi, do której doszli. Ale muszą zrozumieć, że ich praca to także służba dla Rzeczypospolitej i przede wszystkim dla polskich obywateli. I że to nie obywatel jest dla sądu, ale sąd jest dla obywatela. I że sędzia służy ludziom i Rzeczypospolitej – powiedział.

Wyraził też oburzenie przykładami niewyciągania konsekwencji wobec niektórych sędziów. - Nigdy nie zrozumiem tego, jak sędziowie Sądu Najwyższego mogli orzekać w tym samym sądzie, w którym obok nich siedział sędzia, co do którego do dzisiaj możecie państwo wysłuchać w internecie jak dyskutuje, jak załatwić sprawę w Sądzie Najwyższym. I taki człowiek orzeka razem z nimi i im to nie przeszkadza. Nie wyciąga się wobec niego żadnych konsekwencji, nawet w sensie koleżeńskim. I potem dziwią się, że ludzie nazywają ich kastą. A jakże to inaczej nazywać? Jeżeli jest taka obrona niesprawiedliwie uzyskanych przywilejów w postaci ewidentnej nietykalności i niemożności wyciągnięcia jakichkolwiek konsekwencji i prawnych, i dyscyplinarnych. Bo sami wobec siebie nie umieją żadnych konsekwencji wyciągnąć - oświadczył Duda.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (31)
Andrzej Duda o sędziach: Poziom zakłamania i hipokryzji tego towarzystwa mnie osłabia
Zaloguj się
 • wawxx

  Oceniono 16 razy 10

  Mam nadzieję, że ten pan niedługo na własnej skórze pozna zalety programu: „Praca dla więźniów”

 • halirod

  Oceniono 12 razy 6

  Mam nadzieję że pan Duda w niedługim czasie zniknie z polityki i to na zawsze. Takiego hipokryty i kłamczucha jak on to jeszcze nie było i długo nie bedzie. Wstyd mi za niego i żal jego rodziny ,że muszą świecic za jego "działalność " oczami.

 • darasxx

  Oceniono 7 razy 5

  Poraża mnie zakłamanie , obłuda, hipokryzja i kołtuństwo PAD i jego pis-owego obozu...

 • endrju1521

  Oceniono 9 razy 5

  Prymityw intelektualny naszego musoliniego

  mnie powala.

  ( proszę porównać mimikę musoliniego

  z mimiką naszego jaskiniowego świra )

 • rebelionofkyloren

  Oceniono 9 razy 5

  Pieerdoolooonyyyy sukinsyn!!! Mnie osłabia jak widzę i przede wszystkim słyszę, co wygaduje a raczej wykrzykuje, ten zawsze podniecony długopis z budyniu! Łachudra jakich malo ...

 • zmudzin_jozef1

  Oceniono 8 razy 4

  Duda byłeś i jesteś osłabiony, niezależnie od tego,czy śpisz,czy wypowiadasz bzdury.

 • marudna.maruda

  Oceniono 12 razy 4

  Biedny, taki osłabiony nie da rady pojeździć na nartach, a sezon tuż tuż. Może czas porządnie odpocząć po tych wszystkich stresach i wysiłkach? Proponuję odejść z polityki, bo to nie miejsce dla osłabionych.

 • gblo

  Oceniono 3 razy 3

  Co paszcze otworzy to kompromitacja. Lepiej niech jedzie na narty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX