Protest przed wernisażem wystawy Mariny Abramović. "Za pieniądze publiczne będzie finansowany satanizm"

W toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej odbył się wernisaż wystawy światowej sławy performerki Mariny Abramović. Nie obyło się bez dyskusji zwolenników i przeciwników jej sztuki. W trakcie trwania wernisażu odbył się protest.

Przed wejściem do budynku doszło do wymiany zdań pomiędzy uczestnikami wernisażu a protestującymi przedstawicielami środowisk katolickich. - Każdy z was odpowie za to co teraz robicie. Mój katolicki obowiązek to ostrzec bliźniego – mówili przedstawiciele środowisk katolickich. - Proszę nas nie straszyć, my nie prosimy pana o poradę, ani o ochronę. Nie czuje się nieszczęśliwa – odpowiadały uczestniczki wernisażu.

W trakcie trwania wernisażu przed Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu odbywał się protest środowisk katolickich. Przedstawiciele protestujących przekonywali przez megafon, że w "CSW za pieniądze publiczne będzie finansowany satanizm". W sumie około 100 osób modliło się za uczestników wernisażu. Protest odbywał się spokojnie, policja nie odnotowała żadnych incydentów.

Wystawę "Do czysta" Mariny Abramović tworzy około 120 dzieł, począwszy od prac pochodzących z lat 60. Będzie ją można oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej do 11 sierpnia.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (10)
Protest przed wernisażem wystawy Mariny Abramović. "Za pieniądze publiczne będzie finansowany satanizm"
Zaloguj się
 • rms020

  Oceniono 3 razy 3

  a Harry Potter propaguje
  magię i okultyzm
  a Mozart był masonem
  i takowe odniesienia są w jego muzyce
  a więc może
  oprotestować w ramach radosnego oprotestowywania
  muzykę Mozarta

 • pn-ski

  Oceniono 1 raz 1

  Kościół, odprawiający codziennie tysiące performansów i biorący za to kasę, nie będzie tolerował konkurencji ze strony jakiejś artystki.

 • wujekdolf

  Oceniono 1 raz 1

  te tępe katole wszystko co im nie pasuje zwalają na szatana? edukacja seksualna w szkole - sprawka szatana (biszkopt pec), lgbt - sprawka szatana, pedofilia - sprawka szatana, sukienkowcy im to muszą w niedziele w kościele to tych pustych główek wtłaczać...

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Podobno maja byc po wielu latach otworzone puszki z kupami podobnie slawnego i znanego performera.

 • tomaselli

  Oceniono 4 razy -2

  Tutaj nie chodzi nawet o katolicyzm, ale obraze zdrowego rozsadku kazdego normalnego czlowieka , gdyz ten "wernisaz" to bynajmniej nie sztuka.

 • kredka1977

  Oceniono 4 razy -2

  Modlitwa jest najlepszą metodą na dzialanie wobec niewidocznej intencji ludzi szerzących mało wartościowe dla ludzi wierzących szokujące obrazy, dla mnie obrażanie uczuć religijnych przez ?sztukę? w rzeczy samej-nią nie jest, z modlitwą Beata R.<><

 • endrju1521

  Oceniono 2 razy -2

  Czarno widzę, ale w tym "widzie", nie dostrzegam miejsca na

  kolejny temat konfliktu polsko-polskiego, całe terytorium

  szczelnie wypełnione jest konfliktami...

  ...wiecie kto nie zbłądzi ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX