Abradab krytykuje galę Fryderyków. "Gaf był ogrom, żółć i żałość"

Raper nominowany do Fryderyka w kategorii Album Roku Hip Hop w trakcie wywiadu w TOK FM nie zostawił na organizatorach gali suchej nitki.

Sobotnie rozdanie Fryderyków nie obyło się bez kontrowersji. Nagrodę w kategorii hip-hop wręczono poza telewizyjną transmisją.  Zdaniem Abradaba, świadczy to o tym, że hip-hop jest lekceważony.  Również organizacja gali zrobiła na nim negatywne wrażenie. Między innymi dlatego, że jak podaje cgm.pl, organizatorzy nie pozwolili mu usiąść przy jednym stole z żoną.

- Tak to wygląda - nominują, zapraszają z żoną po czym nie wpuszczają nas razem. Ban dla takich gówniarskich akcji – skomentował na Instagramie.

- Myśmy z żoną turlali się ze śmiechu. Gaf był ogrom. Łącznie z niebezpieczną sytuacją, gdzie było o krok od tego, żeby ludzie się tam pozabijali i ochroniarze nie reagowali. Absurdalne rzeczy. Trzymali nas, żebyśmy powolutku przechodzili przed kamerami. To wszystko taki blichtr i takie gówno. Żółć i żałość. Najbardziej boli, że to moje ukochane Katowice. Fantastyczne miejsce, piękny budynek, Katowice się fantastycznie rozwijają. Fajnie, że to przyjechało do nas i…. westchnienie na koniec - krytykował w TOK FM.

W 25-lecie tej najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce odbyła się ona po raz pierwszy w Katowicach i po raz pierwszy z udziałem publiczności, która mogła na nią kupić bilety i stawiła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w liczbie 5 tysięcy.

Czołowi polscy artyści i eksperci branży muzycznej spotykają się w Katowicach w dniach 9, 10 i 12 marca. Oprócz sobotniej gali muzyki rozrywkowej i jazzu we wtorek odbędzie się gala muzyki poważnej. W programie jest też festiwal muzyczny, liczne konferencje oraz panele tematyczne z udziałem najlepszych ekspertów z kraju i zagranicy.

Posłuchaj rozmowy z Abradabem:

 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
Abradab krytykuje galę Fryderyków. "Gaf był ogrom, żółć i żałość"
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 4 razy 4

  Akurat te nagrody to nie Grammy. Ot, kolejny kurzołap na półce, który nie ma przełożenia na sprzedaż czy popularność, że o prestiżu nie wspomnę.

 • gr_ub_y

  Oceniono 3 razy 1

  I ani słowa, że to akcja TVN.

  Wiadomo dlaczego.

 • olywerus

  Oceniono 9 razy 1

  tvn boi się raperów
  jeszcze jakaś prawdę by widzowie usłyszeli
  a tu nie o to chodziło

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 2 razy 0

  hip hop to nie jest muzyka.

 • eldemon

  Oceniono 8 razy 0

  Niby przypadkiem nie wspomniano w artykule, że transmitowano to w sobotę o 20ej w TVN_ie!

 • blahblah69

  Oceniono 6 razy 0

  To prawda. Koszmarna gala, ci ktorzy mieli rozsmieszac - wywolywali zazenowanie, ci ktorzy nie mieli - rozsmieszali do łez (genialny Namysłowski)

 • 66kropek

  Oceniono 1 raz -1

  A któz to byli ci tajemniczy organizatorzy?

 • stanislawperkoz

  Oceniono 3 razy -3

  Przecież to robiło tvn, czego PO nich można się sPOdziewać? Raczej dna i mułu....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX