Ministerstwo Kultury zamyka studio TOR. Informację podał Krzysztof Zanussi

Krzysztof Zanussi w rozmowie z Onetem poinformował, że studio filmowe TOR, którym kieruje, za miesiąc zostanie decyzją ministerstwa kultury zamknięte. W jego miejsce ma powstać nowy ośrodek produkcji filmowej, o czym ministerstwo informowało już od dłuższego czasu.

Oprócz studia TOR działalność zakończą też Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Studio Filmowe KADR, Studia Filmowe ZEBRA i Studio Miniatur Filmowych i Studia Filmowego KRONIKA.

Ministerstwo ma w planach stworzenie nowego, większego studia. Przekonuje, że dzięki niemu powstanie więcej koprodukcji, a obecnie rozproszone studia filmowe nie są w stanie konkurować na światowym rynku.

Z taką opinią nie zgadza się Zanussi. - Zespół TOR  miał chyba największą liczbę koprodukcji w świecie i ja coś wiem o koprodukcjach. Natomiast w tym tekście (zamieszczonym na stronie internetowej ministerstwa) są buńczuczne zapowiedzi, które wyglądają mi na zupełnie nieprofesjonalne. Kto słyszał o tych wielkich produkcjach, które u nas będą szukać wsparcia? Trzeba trochę wiedzieć o rynku, jak to jest, kto do kogo przyjeżdża, dlaczego Amerykanie wycofali się obcych rynków poza brytyjskim. Nie można liczyć na to, że jak w Polsce będzie trochę większa wytwórnia, to ktoś przyjedzie. Nie przyjedzie – mówił w TOK FM w styczniu tego roku.

TOR odpowiada za filmy takie jak: "Rejs", "Barwy ochronne", "Amator" (1979), "Krótki film o zabijaniu", "Krótki film o miłości", "Ucieczka z kina Wolność” i trylogię "Trzy kolory".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (4)
Ministerstwo Kultury zamyka studio TOR. Informację podał Krzysztof Zanussi
Zaloguj się
 • andrzej42.1952

  Oceniono 4 razy 2

  no i bedza w tym nowym pissowskim studiu ROBIC FILMY O "PRZEWODNIEJ ROLI PISS W HISTORII POLSKI" O TYM JAK KOSCIOL URATOWAL POLSKE ORAZ OCZYWISCIE O ROLI TOWARZYSZY KACZYNSKICH W KRZEWIENIU POLSKOSCI I WALKI Z WROGAMI IDEOWYMI"/
  A w ogole bedzie "przasnie i radosnie"- cos mi sie wydaje ze nawet najbardziej naiwni polonusi nie beda chcieli (chyba ze za kare) ogladac tych wuekopomnych dziel pissowskiej "sztuki".
  No i oczywiscie zatrudniac do produkcji bedzie sie tylko takich co podpisali PISSLISTE ,,

 • barbarakoss

  Oceniono 1 raz 1

  Stadnine zniszczyli, Muzeum II wojny tez, Polin jeszcze sie trzyma, ale Muzeum Narodowe ledwo zipie, teraz kolej na studia filmowe; jeszcze by wyprodukowaly nowego Misia albo inny Rejs.

 • aietes

  0

  pisowski minister propagandy utworzy Izbę Kultury Rzeszy, obsadzi ją katolikami i gestapowcami.

 • jeziorak.pl

  Oceniono 2 razy 0

  Chodzi o to, w tym centralnym sterowaniu, żeby jakieś tępe partyjne gnioty, z wypranymi mózgami, co to mają w Moskwie własne kartoteki nagrań video z ich pobytów w burdelach, mogły produkować gnioty filmowe, takie jakie zażyczy sobie pan Putin.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX