Robert Górski o "Uchu Prezesa": Ostatnio usłyszałem, żebym przestał ogłupiać Polaków

Bez Roberta Górskiego nie byłoby "Ucha Prezesa". Jest scenarzystą i odtwórcą najważniejszej roli serialu. W TOK FM przyznał, że wśród masy pozytywnych reakcji, jakie spotykają go ze strony widzów, są też te mniej przyjemne. - Widocznie dla niektórych sam fakt wcielania się w rolę prezesa jest oczernianiem Jarosława Kaczyńskiego - ocenił.

Jaką strategię na czas wyborów ma serialowy Prezes, czyli Robert Górski? - Wyjeżdżam z Warszawy, żeby uciec z tego politycznego kotła. Ale mam zaświadczenie do głosowania. Nie mam telewizora, więc trochę mnie to wszystko omija, ale na mój dom i tak spadają odłamki tej politycznej awantury – mówił gość Piotra Maślaka. 

Odłamki spadają, bo grany przez Górskiego serialowy bohater bardzo kojarzy się z Jarosławem Kaczyńskim. Gość TOK FM przyznał, że często słyszy miłymi słowami na temat tej roli, ale zdarzają się też zupełnie inne sytuacje. - Tydzień temu usłyszałem rodzaj rozkazu, żebym przestał ogłupiać Polaków. Do końca nie wiem, o co chodziło. Po twarzy autora komentarza można było ocenić, że chodziło mu to, żeby przestał oczerniać prezesa Kaczyńskiego. Choć było przecież wiele opinii, jakobym ocieplał jego wizerunek. Widocznie dla niektórych sam fakt wcielania się w tę rolę jest oczernianiem – ocenił.

"Miałem poczucie, że kształtuję ten kraj"

Jak wspominał Robert Górski, dwa lata pracy nad kolejnymi odcinkami "Ucha Prezesa" to bardzo intensywny czas. - I dużego stresu. W pewnym momencie była tak duża presja, że trzeba było dbać o każde słowo, unikać błędów merytorycznych... a przy okazji pilnować, żeby to nadal było śmieszne – opowiadał. I dodał, że czuł... swój wpływ na kształt polityki w Polsce. - Miałem takie poczucie, że kształtuję ten kraj, wyznaczam politykę wewnętrzną i zewnętrzną. Nie wiem, czy to nie my przyspieszyliśmy rezygnację z polityki Ryszarda Petru. Pani Krystyna Pawłowicz też odchodzi z polityki – chociaż nie wierzę, że to nasza zasługa, to i tak przypinam sobie medal do munduru w tym względzie – wyliczał gość TOK FM.

Piotr Maślak dopytywał, czy Górski przygotowałby specjalny odcinek "Ucha" o nadchodzących wyborach. Satyryk przyznał, że ma pewien pomysł, ale pewnie "nie przeszedłby przez cenzurę". - Ostatnio trumny są tematem publicznej dyskusji. To jest przerażające i gorzkie. Nie potrafimy uszanować śmierci i staje się ona orężem walki politycznej. Najpierw Lech Wałęsa coś chlapnął, a ostatnio prezes Kaczyński. Okropne to jest – mówił Robert Górski, nawiązując do sprawy wypowiedzi Wałęsy, który nazwał zmarłego niedawno Kornela Morawieckiego zdrajcą. 

Przyznał, że przez lata zmienił się jego sposób na uprawianie satyry. - Wydawało mi się, że można nią zmieniać świat. Bo jeśli wydobędę jakąś historię czy defekt w życiu i go obśmieje, to ktoś się tym przejmie i zmieni świat. Nic takiego nie ma miejsca - przyznał. Jak ocenił, to prowadzi do "zgorzknienia satyryków". -  Bo ich słowa nie są w stanie zmieniać naszego życia. Ale może chociaż będzie weselej – podsumowywał Robert Górski.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (20)
Górski o "Uchu Prezesa": Ostatnio usłyszałem, żebym przestał ogłupiać Polaków
Zaloguj się
 • andrzej.wald

  Oceniono 9 razy 1

  Robienie takiej satyry czy kabaretu to wielka sztuka i umiejętność. Trzymajmy kciuki by Robert Górski wytrwał i nadal miał tak urodzajne pomysły jak do tej pory.

 • siekier35

  Oceniono 5 razy -1

  szkoda Robert że nie ma ciągu dalszego...

 • pd2016

  Oceniono 4 razy -2

  Nie wolno tykać Wodza. Wódz jak święty - wieki pańszczyzny i dziesięciny zrobiły swoje...

 • coswampowiemlubnapiszeraczej

  Oceniono 5 razy -3

  Żądamy powrotu Studia Yayo!

 • euro_pejczyk1

  Oceniono 8 razy -4

  "Jak PiS dojdzie do władzy, Olejnik ogolą na łyso! Jak PiS dojdzie do władzy to Michnika wywiozą na dworzec Gdański! Całą Wyborczą wywiozą!".

 • koment22

  Oceniono 8 razy -4

  Górski za bardzo skręcił w politykę i oddalił się tym samym od satyryki, kabaretu. Zbłądził po prostu, ale wierzę, że wróci na dobrą ścieżkę. Pierwsze odcinki serialu były śmieszne, a potem to już tylko taplanie się w bagnie, bardziej przerażające niż śmieszne.

 • hotin

  Oceniono 13 razy -7

  I to była cenna uwaga,by nie ośmieszać siebie samego.W oPOzycji totalnej masz pan więcej ,,okazów" do parodiowania. #JAOBYWATEL.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX