Gigantyczna kolejka po wejściówki na spotkanie z Olgą Tokarczuk

W półtorej godziny rozeszły się wejściówki na niedzielne spotkanie z Olgą Tokarczuk we Wrocławiu. Na Placu Wolności ustawiła się dziś gigantyczna kolejka po wejściówki. To będzie pierwsze w Polsce spotkanie z laureatką Nobla, która jest Honorową Obywatelką Wrocławia. Na transmisję ze spotkania zapraszamy w niedzielę o godz. 16.30 do TOK FM.

W niedzielę, 20 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z Olgą Tokarczuk. Będzie to pierwsze w Polsce publiczne spotkanie autorki z czytelnikami po otrzymaniu Nagrody Nobla. Kiedy Akademia Szwedzka ogłaszała laureatów literackiej nagrody Nobla, Olga Tokarczuk była w trasie promocyjnej po Niemczech.

Żeby wziąć udział w spotkaniu, trzeba było zdobyć wejściówkę - te zaczęto rozdawać dziś o 11. Przed Narodowym Forum Muzyki od rana czekali wielbiciele twórczości Olgi Tokarczuk. Na pół godziny przed otwarciem kas kolejka liczyła seki osób. -  To wielkie historyczne wydarzenie. Mieszkamy we Wrocławiu, więc uważamy, że należy skorzystać i posłuchać noblistki - mówili stojący w kolejce reporterce TOK FM. Po kilkudziesięciu minutach  ponad 1000 znalazło swoich właścicieli.

Dla tych, dla których wejściówek zabrakło, przewidziana jest transmisja spotkania na telebimie na Placu Wolności przed Narodowym Forum Muzyki oraz transmisja na antenie TOK FM w niedzielę od godziny 16.30.

Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk za "wyobraźnię narracyjną"

O tym, że Olga Tokarczuk razem z Peterem Handke zostali laureatami literackiej Nagrody Nobla, dowiedzieliśmy się przed tygodniem. Akademia Szwedzka doceniła polską pisarkę za "wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic jako formę życia". To pierwszy literacki Nobel dla Polski od 23 lat, gdy w 1996 r. wyróżniono Wisławę Szymborską. 

Olga Tokarczuk jest autorką m.in.: "Podróż ludzi Księgi", "Prawiek i inne czasy", "Gra na wielu bębenkach", "Prowadź swój pług przez kości umarłych", "Księgi Jakubowe" oraz "Bieguni", za którą w 2018 r. otrzymała międzynarodową Nagrodę Bookera.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (2)
Olga Tokarczuk. Gigantyczna kolejka po wejściówki na spotkanie z pisarką
Zaloguj się
  • tomaselli

    0

    Po to stali w kolejce, zeby sie dowiedzec od tej grafomanki , kim sa wedlug niej Polacy, czyli oni ?

  • gebe14

    Oceniono 1 raz -1

    widzieliście takie kolejki na spotkaniu kogoś z prawicy ? bo ja nie hahahahaha .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX