"Twój e-PIT" ledwo wystartował i już nie działa. Tak wypadł test w audycji TOK FM na żywo

Od północy każdy z nas może znaleźć swój gotowy PIT, wypełniony przez urzędników skarbowych. Jednak system internetowy - jak to zazwyczaj bywa - ma spore problemy.

"Twój e-PIT" to nowa usługa resortu finansów, która wystartowała w piątek 15 lutego. Od tego dnia aż do końca kwietnia pod adresem podatki.gov.pl każdy będzie mógł znaleźć swoje deklaracje podatkowe, wstępnie wypełnione przez Krajową Administrację Skarbową.

Twój e-PIT w praktyce - działa?

Maciej Głogowski, w Magazynie EKG tuż po godzinie 9 rano, w trakcie rozmowy z Renatą Domasiewicz, wicedyrektorką Departamentu Zarządzania Strategicznego w Ministerstwie Finansów, próbował zalogować się do systemu elektronicznych rozliczeń podatków. - No i muszę to powiedzieć: nie działa - zaraportował dziennikarz.

- Działa, działa. Tak naprawdę jest duże zainteresowanie teraz rano i jest dłuższy czas oczekiwania, żeby się dostać do usługi. Nasze służby informatyczne próbują ten problem rozwiązać. Chcemy, żeby takie sytuacje się nie powtarzały - tłumaczyła się Domasiewicz.

Urzędniczka podkreśliła, że do godzin porannych 10 tysięcy osób potwierdziło swoje zeznania podatkowe. W trakcie rozmowy jednak nie udało się zalogować do systemu.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (2)
Twój e-PIT ledwo wystartował i już nie działa
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 2 razy 0

    Czym wedlug gazeciarzy z czerskiej w tym przypadku jest system internetowy.

  • rzydeta

    Oceniono 1 raz -1

    I nadal się nie udaje zalogować. Moherom to nie przeszkadza, bo i tak podrepczą do biur poselskich PiS-du, które im te PIT-y wypełnią pod warunkiem przekazania 1 % na toruńskiego katabasa., bo przyjmowanie łapówy w tradycyjnej kopercie jakoś od rana stało się w kaczystowskim półświatku passe. A PiS-dzielstwo jak zwykle - totalną klapę odtrąbiło jako sukces, porównywalny ze zwycięstwem 1:27.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX