Orliński: Znowu Kaczyńskiemu udało się oszukać tych samych ludzi, wmawiając im urojone zagrożenia

- Podziwiam Jarosława Kaczyńskiego. Potrafi kreować tematy, których tak naprawdę nie ma, a jednocześnie po chwili wszyscy o tym mówimy - stwierdził Wojciech Orliński, dziennikarz "Gazety Wyborczej", komentując sobotnią konwencję PiS w Gdańsku.

- PiS dokona takiej implementacji dyrektywy o prawie autorskim, że wolność będzie zachowana. Dlatego od dzisiaj nie będziemy mówili o "piątce", a "piątce plus". Ten plus to wolność - powiedział na konwencji PiS Jarosław Kaczyński. Chodzi o dyrektywę o prawie autorskim Unii Europejskiej, uchwalonej przez Parlament Europejski.

- Podziwiam Jarosława Kaczyńskiego. Potrafi kreować tematy, których tak naprawdę nie ma, a jednocześnie po chwili wszyscy o tym mówimy. Tak jak nas parę lat temu nastraszył uchodźcami w kraju, w którym nie było uchodźców i faktycznie byli ludzie głęboko przekonani, że w Sztokholmie są strefy szariatu. Jakaś część ludzi uwierzyła, że w Polsce będzie tak samo i zagłosowała. Teraz też wierzą ci sami, że istnieje jakaś straszliwa dyrektywa o cenzurze w internecie. Znowu Kaczyńskiemu udało się oszukać tych samych ludzi, wmawiając im urojone zagrożenia - skomentował Wojciech Orliński na antenie TOK FM. I dodał:  Znowu jesteśmy jedyną wioską, jak w Asterixie, jest jeden taki kraj, w którym mówią: o mój Boże, wprowadzili cenzurę w internecie.

Wyjaśnił, że tak naprawdę nie ma tematu. Z punktu widzenia przeciętnego użytkownika praktycznie nic się nie zmieni - bo zautomatyzowane systemy cenzorskie już i tak działają w największych serwisach, takich jak np YouTube, Facebook, Instagram. 

- Kaczyński za bardzo nie może się odchylić od tej dyrektywy, a ta dyrektywa zobowiązuje firmy, które udostępniają treści w internecie, że będą zmuszone do zawierania zbiorowych porozumień z organizacjami zarządzającymi prawami autorskimi, więc jakieś pieniądze będą trafiały do ZAIKS-u, w związku z tym, że ktoś ogląda teledysk w YouTubie. To nie znaczy, że ten teledysk zniknie. Memy też będą bezpiecznie - zapewnił dziennikarz "Gazety Wyborczej" w audycji Prawda nas zaboli Piotra Najsztuba. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (52)
Orliński: Znowu Kaczyńskiemu udało się oszukać tych samych ludzi, wmawiając im urojone zagrożenia
Zaloguj się
 • 1utek

  Oceniono 17 razy 11

  J. Kaczyński przeciw cenzurze w internecie. Pewnie obawia się, że znikną strony pornograficzne.

 • q602

  Oceniono 10 razy 8

  Prezes ma jeszcze w rekawie kilka asow, ktore wylozy przed wyborami:
  Przypuszczam ze uratuje Polske przed inwazja z Aldebarana i Latajacym Potworem Spaghetti.
  Dolozy kilka $$$ na budowe muru miedzy USA i Meksykiem aby nie dolecialy do nas zmutowane pszczoly i inne baki.
  Wielkim wysilkiem woli i nosa wyweszy slady trotylu w Tu-154M i przedstawi Antoniego M. do Nagrody Nobla w dziedzinie chemii.
  Ciag dalszy nastapi...

 • miszka_szyfman

  Oceniono 10 razy 8

  Ludzki człowiek ten prezes , dał nam wolność.

 • pt.nut

  Oceniono 9 razy 7

  Mini-prezes wie, do kogo ten przekaz trafi. W koncu wychowal sobie elektorat, na obraz i podobienstwo swoje.

 • czarnyminio

  Oceniono 9 razy 7

  Balbina samo zło.

 • oloros11

  Oceniono 8 razy 6

  jka Kaczynski mowi o wolnosci to jakby hiena diete wegetarianska zachwala

 • marrob

  Oceniono 8 razy 6

  Orliński przecenia Jarosława K. To że przkaz gnoma idzie w Polskę, suwerena to efekt skundlenia sie jego otoczenia. Wszyscy oni jak psy Pawłowa natychmiast zaczynają "wyć' tzn. klepać bezmyslnie to co przekazał im Jarosław K. Zachowuja się jak moje psy które stojac pod brama nakrecają sie wzajemnie, ktory z nich głosniej da znać ze ktos przechodzi obok. Stoja tak naprzeciw siebie i szczekaja. To samo jest z wyznawcami PiS. To, to samo zachowanie, tak samo zachowywali się juz w latach stalinowskich. Tez szczekali a na czele był m.in dzisiejszy "wieszcz", poeta PiS, niepokorny J.M. Rymkiewicz. Kiedyś czcił Stalina dziś Jarosława K. Inny człowiek ale psie odruchy pozostaja takie same mimo upływu lat :)))

 • felicjan.dulski

  Oceniono 8 razy 6

  Po prostu nie bédzie niczego.
  Białystok.

 • jeden-dwa-jeden

  Oceniono 12 razy 6

  Jarosław Kaczyński nie nadaje się nawet na parówki
  (nawet te "patriotyczne")

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX