NCBR nie składa broni. Po wykluczeniu Ursusa będzie kolejny przetarg na elektrobusy

Pomimo fiaska, rząd nie rezygnuje z planów zaprojektowania polskiego autobusu elektrycznego. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), przygotowuje się do kolejnego przetargu w tej sprawie.

Chodzi o plan na dostawę tysiąca bezemisyjnych pojazdów transportu publicznego do polskich miast. Poprzednio rozpisany w tej sprawie przetarg został unieważniony. Zwycięska firma - Ursus Bus - została wykluczona ze względu na brak odpowiednich dokumentów, o czym informowaliśmy w TOK FM w środę.

Jak dowiaduje się nasz reporter, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju szykuje się do kolejnego przetargu. Jego przedstawiciele przekonują, że zainteresowanie pomysłem nadal jest duże - głównie ze strony miast, do których w przyszłości miałyby trafić elektrobusy.

"Dalej budujemy ten dom"

- Rozpoczynamy dialog techniczny, a zatem pierwszy naturalny krok przed dalszymi działaniami z naszej strony - mówi rzecznik Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Kamil Melcer. - Używając takiego prostego porównania, budujemy dalej ten dom natomiast chwilowo czekamy na nową dostawę cegieł - dodaje.

Pomysł na zaprojektowanie i wyprodukowanie narodowego, polskiego elektrobusa to jeden z elementów rządowego programu elektromobilności, warty w sumie trzy miliardy złotych.

Zgodnie z planem rządu, tysiąc sztuk takich elektrobusów miałoby wyjechać na ulice polskich miast za cztery lata.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
NCBR nie składa broni. Będzie kolejny przetarg na elektrobusy.
Zaloguj się
  • eisbergh

    0

    ...nie tylko "nie rezygnuje" ...juz prawdopodobnie wiadomo, kto wygra ;-) ...i ze prawdopodobnie bedzie to ursus-bus (pomimo, ze prawdopidobnie ursus-bus nie ma kwitow np. o niezaleganiu ze skladkami zus) ...prawdopodobnie wygra, bo prawdopidobnie obiecal to jakis szeregowy posel. Prawdopodobnie tez ogloszenie o wyborze ursusa-busa ukaze sie krotko przed wyborami ...prawdopodobnie ;-) ...choc to prawdopodobnie tylko przypuszczenia :-)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX