Komentarze (47)
Płaca minimalna. Ekspert: Być może Glapiński powiedział Kaczyńskiemu tylko część prawdy"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • aboco68

  Oceniono 8 razy -2

  pomyliliście się już tyle razy panowie profesorowie, że de wasze dyplomy możecie powiesić na gwoździu w ... wygudce ...

 • usera

  Oceniono 4 razy -2

  Od 1 października obowiązuje nowy, obniżony wiek emerytalny. Kobiety mogą iść na emeryturę w wieku 60 lat, a mężczyźni - w wieku 65 lat. Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska wielokrotnie zachęcała, by każdy, kto ma siły, pracował jednak dłużej. Według obietnic PiS każdy dodatkowo przepracowany rok po osiągnięciu wieku emerytalnego to emerytura wyższa o osiem procent.
  finanse.wp.pI/polacy-masowo-poszli-na-wczesniejsze-emerytury-nowe-dane-zus-6200487777560193a

 • jego_eminencja

  Oceniono 3 razy -3

  Dlaczego on piszczy i pieje jak eunuch, wiem ze starcy czesto pieją ale on to robi od przynajmiej 20 lat, tyle go widze w TV, zbyt zniewiscialy , nie wytrzymuje go oglądac, mimo ze jestem tolerancyjny dla innych orientacji

 • jancio-utopiec

  Oceniono 13 razy -5

  Orłowski już chyba prorokował że PIS rozwali gospodarkę więc teraz to tylko kontynuacja, choć bardzo stonowana. A przechodząc do rzeczy to o co ten cały zgiełk. 4000 brutto w 2024 roku to tylko trochę więcej niżby wynikało z dotychczasowego tempa podnoszenia płacy minimalnej. Od 2015 roku przy kolejnych podwyżkach płacy minimalnej pewne środowiska wieszczyły klęski , katastrofy i ruinę gospodarki a nic takiego nie nastąpiło. Wbrew wszystkim kasandrycznym przepowieściom bezrobocie malało, inflacja była w ryzach, a PKB utrzymywało się na wysokim poziomie. Teraz też tak będzie, a droższa praca to zmuszenie przedsiębiorców do inwestycji i podniesienia produktywności. Oczywiście przy tej operacji ceny usług mogą trochę podrożeć bo w tym sektorze innowacji za bardzo wprowadzić się nie da, ale gospodarka jako całość tylko na tym zyska.

 • ernst-lemingway

  Oceniono 6 razy -6

  Ech, budzet mial sie zawalic najpozniej w 2017, miala byc druga Grecja zmiksowana z Wenezuela, a tymczasem dzis przed wyborami ostroznie chwala 500+ wczorajsi wieszczyciele katastrofy.
  Przepowiednie ekonomistuf przypominaja przyslowie:
  Jak na swietego Hieronima jest deszcz abo go nima , to w koncu listopada pada abo i nie pada ;)

 • tsa69

  Oceniono 10 razy -6

  Ekonomista bredzi dalej ,cztery lata temu prognozował totalny armagedon. Lepij już ja wam będę prognozował.

 • pancernikpotiomkin

  Oceniono 9 razy -7

  wszystko warte jest owej radości, którą odczuję, gdy Orłowski wyląduje na bezrobociu strukturalnym

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX