Jego pracownica miała wylew - położył ją na ławce w parku i zostawił. Teraz może usłyszeć zarzuty

Zarzut nieudzielenia pomocy może usłyszeć właściciel zakładu, w którym nielegalnie pracowała 43letnia Ukrainka.

Przedsiębiorca nie wezwał pogotowia po tym, jak na terenie jego zakładu pracy kobieta dostała wylewu. Wywiózł ją za to do pobliskiego parku i tam pozostawił na ławce. Na policję zadzwonił by zgłosić, że na ulicy znalazł osobę pijaną.

Kobieta leży w jednym z poznańskich szpitali. Jej stan jest ciężki. Zawiadomienie w tej bulwersującej sprawie zgłosił policji konsul honorowy Ukrainy mówi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej komendy policji.

Czytaj też: Ataki fizyczne na Ukraińców w całej Polsce. Piotr Tyma o nienawiści: To nie jest tylko internet

- To zawiadomienie jest bardzo obszerne. Policjanci będą wyjaśniać wszystkie wątki dotyczące tej młodej Ukrainki, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Będzie też przesłuchanie osób, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat tego bulwersującego zdarzenia - tłumaczył Andrzej Borowiak.

W firmie, w której pracowała Ukrainka kontrolę rozpoczęła Państwowa Inspekcja Pracy. O sprawie nieudzielenia pomocy kobiecie przez pracodawcę zawiadomiono Sąd Pracy.

Zobacz także
 • Jurek Owsiak, prezes WOŚP Jerzy Owsiak wraca do kierowania WOŚP. "Powiem ci, Paweł, krótko: bierzemy się za robotę"
 • Pogrzeb Pawła Adamowicza O. Wiśniewski na pogrzebie Adamowicza: Nie będziemy obojętni na truciznę w mediach, parlamencie i Kościele
 • Paweł Adamowicz, sierpień 2018 r. Aleksander Hall wskazuje winnych śmierci Adamowicza. "Nienawiść, która zabiła Pawła, wzbudzano i podsycano"
Komentarze (8)
Ukrainka miała wylew. Pracodawca zostawił ją na ławce w parku. Może usłyszeć zarzuty
Zaloguj się
 • Marcin Różyc

  Oceniono 2 razy 2

  Natychmiastowe zamkniecie zakładu. Mienie dla pracowników. Właściciel do dyspozycji prokuratury czyli areszt. Sorry mamy 21 wiek.

 • cordelia.mignon

  Oceniono 2 razy 2

  Rozumiem, że w tym zakładzie był tylko kierownik? I nikt inny niczego nie widział?

 • ksenofobista

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to "MOZE USLYSZEC ZARZUTY"?? A no tak! Jesli ma powiazania z milosciwie nam panujacymi, to moze spac spokojnie i z "czystym sumieniem"

 • Jan Staszic

  Oceniono 1 raz 1

  Wbrew pozorom facet wykazal sie sprytem...
  Jesli chorego/ofiare znajduje na miescie straz miejska badz policja to karetke wzywa oficer dyzurny wydajac polecenie(rozkaz) dla dyspozytora pogotowia.
  Jesli dzwoni osoba prywatna to jest proszona o zgloszenie sie z chorym do ambulatorium badz oddzialu ratunkowego we wlasnym zakresie.
  Tak to obecnie dziala w kraju :)

  PAMIETAJ JAK POTRZEBUJESZ POMOCY/KARETKI NA ULICY TO ZASLABNIJ TYLKO PRZY RADIOWOZIE !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM