Komentarze (162)
Mieszkańcy Hajnówki i Obywatele RP uczcili ofiary Burego. Nacjonaliści oddali cześć sprawcom ludobójstwa
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • elenem

  Oceniono 11 razy 11

  Nacjonaliści faszyści czczą morderców, za aprobatą PIS i Kaczyńskiego. Brawo Jarku... rodzice i brat będą dumni !

 • goplana24

  Oceniono 13 razy 11

  Kulsony z policji znowu jak prostytutki wykonują rozkazy nacjonalistycznej władzy która jutro będzie tłumaczyć się przed PE że walczy z całej siły z nacjonalizmem.

 • cmochall

  Oceniono 15 razy 9

  Smutne i zalostne ,ze jest na to przyzwolenie a jeszcze bardziej smutne ze ochrania ich policja.Opozycja parlamentarna znowu dala ciala i udaje,ze jej to nie dotyczy bo oni nie maja wyrobionego na ten temat zdania.Perfidna ta Nasza opozycja.

 • 41janina

  Oceniono 13 razy 9

  I to jest Polska wlasnie.

 • jovani

  Oceniono 14 razy 8

  koscielne katolickie bydlo nacjonalistyczne. nie dosc ze watykan dokonal najwiekszej zbrodni wsoierajac hitlera to dzis kosciol robi to samo

 • ola-blue

  Oceniono 7 razy 7

  I my, Polacy, mamy czelność aspirować do kręgu kultury chrześcijańskiej??? Tyle w nas najgorszego katolskiego pogaństwa i tępej antyludzkiej nienawiści!

 • szabepio

  Oceniono 13 razy 7

  Pis rozpęta piekło. Ukraincy bialorusini polacy i rosjanie skoczą sobie do gardła. Spirala nienawisci rozkręca się. A usa gdzie rządzą żydzi przestaną nas ochraniać. Moze wejsc rosja ktora zrobi tu porządek. I nikt nam nie pomoze. A tuzy typu antek parowka kurdupl czy tymoteuszek zapadną sie pod ziemie i to my polacy bedziemy krwawic.

 • teczowy.husarz.bat.na.chamow

  Oceniono 17 razy 7

  Wszystkie dzialania tych niby "polskich" "nacjonalistow" SA NA REKE PUTINOWI.
  I tyld.

 • zibi1010

  Oceniono 6 razy 6

  Czy cześć oddawana mordercom/ludobójcom nie jest aby przestępstwem???

 • cleryka

  Oceniono 5 razy 5

  No i proszę.p.ministrze brudziński jaką funkcję pełnią podwładni? Jak byłe ZOMO.Walka z opozycją o godność morderców.Brzydzę się takim Krajem.

 • linasweets

  Oceniono 3 razy 3

  Opowieść rodzinna, dotycząca brata mojej babci: w roku 1945 Armia Czerwona zajęła Warszawę i okolice. Do wsi pod Piasecznem, gdzie brat mojej babci mieszkał wraz z rodziną, przybyli żołnierze radzieccy i zażądali, by wziął wóz z koniem i zawiózł ich we wskazane miejsce. Tam go zastrzelili, koń z wozem sam wrócił do domu. Gdy przypominam sobie te historię, muszę myśleć o tych nieszczęsnych Białorusinach, 30 furmanach zastrzelonych przez "Rajsa" w Puchałach Starych.
  O wyczynach Armii Czerwonej na terenach polskich wiemy tyle, że już chyba nic nas nie zdziwi. A tu każą mi traktować jak bohatera osobnika, który dopuszczał się podobnych zbrodni. Takich czasów dożyliśmy.

 • stefan4

  Oceniono 3 razy 3

  Jestem daleki od tego, żeby oceniać ludzi sprzed 80 lat -- mieli jakieś swoje uwarunkowania, których ja już nie rozumiem.

  Jednak dzisiaj zabijanie cywilów przez uzbrojone wojsko należy uznać za zbrodnię, od której już nie ma cięższej. I nie moze być usprawiedliwieniem, że żołnierze byli głodni, ani że cywile rzucali kamieniami, ani że wśród nich ukrywali się wrogowie, ani pomyłka w namierzaniu, ani żadna z tych aroganckich przestępczych gadek, mających na celu zasłonięcie zbrodni.

  Ludzi sprzed 80 late nie zmaierzam zachwalać ani potępiać. Ale dzisiaj wojsko morduje ludzi w Goucie w Syrii. I zapewne zbierze za to pochwały i medale. A niedawno wojsko zamordowało cywilów w Nangar Khel. I sąd uznał zabójstwo za wypadek. W jakim świecie my żyjemy?!

 • bartooolooo

  Oceniono 2 razy 2

  Ja tego nie pojmuję.

  Jak jest możliwe, że policjanci ochraniają, sprzyjają i pomagają grupie społecznej epatującej na każdym kroku pogardą i nienawiścią do polskiej policji. Jak jest możliwe, że polska policja sprzyja ugrupowaniom ideologicznie stojącym w sprzeczności z polskim prawem, jako neonazistowskie. Oraz nie zwraca uwagi na ilosć ofiar polskich neofaszystów od tzw. przemiany ustrojowej. No jest tych pobić, okaleczeń, gwałtów a nawet zabójstw trochę.

  Jak jest możliwe, że w kraju w którym pełną parą szły obozy zagłady, większość młodziezy identyfikuje się z brunatną hołotą. Jak jest możliwe, że z naszych pieniądzy, z pieniędzy na szkoły, edukację, służbę zdrowia, infarstrukturę i innowacje pieniądze idą wartkim strumieniem do dwóch wylegarni brunatnej patologii. Do kościoła katolickiego i na budowę kolejnych stadionó.

  Polska jest chorym człowiekiem Europy, i chyba faktycznie dojdzie tu do czegośc strasznego. Ten model, aktywna i rosnąca ilość troglodytów wyznających totalitarną ideologię, i bierność większości społeczeństwa - znamy z historii .....

 • meimozuchikume

  Oceniono 2 razy 2

  Zastanawiam się, dlaczego akurat "Bury" jest postacią aż tak godną upamiętnienia, że trzeba prowokować konflikt narodowościowy. Czy może właśnie to jest celem organizatorów marszu? A organizują marsz na terenie, gdzie można upamiętnić:
  -mjr. "Hubala" - ruszał spod Lipska,
  -żołnierzy(ok 170?) "Groma" i "Brzozy" poległych podczas obławy augustowskiej nad jeź. Brożane w walce z NKWD,
  -płk. Macieja Kalenkiewicza, hubalczyka, cichociemnego, poległego z całym oddziałem (rannych dobito) w walce z NKWD pod Surkontami, obw. grodzieński.
  -por. Witolda Pieleckiego (pomnik pod Mikaszówką się sypie, panowie patrioci)
  I w innych miejscach, których nazw musiałbym poszukać. Zaręczam, że żaden z Panów machających polskimi flagami nie ma pojęcia, o kim mowa.

 • tenotkay

  Oceniono 1 raz 1

  Przeciętny Polak jest ciągle jeszcze mentalnym chamem, który ubrał się w za ciasny garnitur. To go ciśnie jeszcze od trzeciego pokolenia. Nastała psiarnia i powiedziała:zdejm go i bądź sobą. Nie jesteś sam. My wszyscy zdejmujemy. Twoje chamstwo, ciemnota buta i zarozumiałość są od dzisiaj twoja zaleta. Prawo Kalego jest od dziś twoim prawem. Możesz znowu głośno bekać i przeklinać, a złodziejem jesteś dopiero wtedy gdy cię złapią, a i tak nie do końca, bo ci się to za krzywdę należało. Przecież Polacy w Niemczech nie kradli masowo samochodów tylko odbierali swoja własność zrabowaną podczas wojny.

 • uszatek_2

  Oceniono 3 razy 1

  .... wstyd PiS-owska władzo !!!!!!!!! - kogo wy tolerujecie ??? Z bandytów zrobiliście bohaterów...??? !!! Ale choćbyście chcieli, historii od nowa nie napiszecie, bo historia TA PRAWDZIWA jest jedna i nie da się jej zakłamać !!

 • Roman Szklarski

  Oceniono 1 raz 1

  nie mieszkam w polsce od 34 lat , tak chcialem wrocic z powrotem ,ale teraz nie mam najmnieszej ochoty tam byc ,dzieki!!! jarek ,zebym znal cie wczesniej ,za moich lat, i przewidzial ,ze z karakana wyrosnie takie gowno bylbys juz bez opierzenia hu...szku

 • Oceniono 3 razy 1

  Obrzydliwi młodzi ludzie, narodowcy. Nie słuchają ludzi którzy przeżyli tamte czasy. Popierając zbrodniarzy stajecie z nimi w jednym szeregu. Wstyd mi za was i brzydzę się wami.

 • meimozuchikume

  Oceniono 1 raz 1

  www.youtube.com/watch?v=MbW0GQim0ig
  Proszę posłuchać tego, co mówi Sergiusz Niczyporuk, a przede wszystkim tego, jak mówi. Uczcie się "patryjoci" jak mówi się piękną polszczyzną.

 • roatomek

  Oceniono 7 razy 1

  To niesamowite jak "salonowych" robi się nazistów

 • kajf 99

  Oceniono 1 raz -1

  Jakich Białorusinów.Prawosławni na tych terenach mieszkają od wieków i jak już to mniejszość katolicka była tam gościnnie.200 lat wcześniej byli jeszcze unici.dzieje tej ludnosci były tak samo skomplikowane jak dzieje Polski na tych terenach..zabory. .okres miedzywojenny,gdzie nowe prawicowe władze centralne niezbyt dobrze ich traktowali uważając ich za nie polaków itd.W 1946 roku po 6 latach koszmaru..po spaleniu wielu okolicznych wiosek przez szkopuł. .np.Rajsk..ludzie Ci z wdzięcznością przyjęli wyzwolenie przez ruskich i WL..i mieli dość wojennej pożogi..zręszta nie tylko Oni..To nie było tak jak teraz wszystko wiemy,ze każdy wiedział co będzie itd..ale chcieli normalności.i pojawia się taki Rajsy zaszczuty nie mogący się pogodzić z tym,że to już koniec..i się mści na niewinnych ludziach tylko dlatego,że w inny sposób składają palce do modlitwy.Gdyby to był człowiek pokroju Pileckiego to by się tak nie zachował. .wiec czczenie kogoś tak małego delikatnie to ujmując świadczy tylko o tym że ludzie którzy to robią dziś są jeszcze bardziej podli od niego..i napewno puści jak blaszany bebenek.

 • Jan Kowalczyk

  Oceniono 3 razy -3

  Pion śledczy IPN ustalił... A ja ustalam że autor tego paszkwilu jest ułomny umysłowo. Ma to taką samą moc. Sąd wojskowy UNIEWINNIŁ kpt. Rajsa od WSZYSTKICH stawianych mu zarzutów. Pisanie o ludobójstwie na tle narodowościowym/religijnym jest głupie widząc, że dużą grupę w oddziale"Burego" stanowili prawosławni pochodzenia białoruskiego pełniąc nawet funkcje dowódcze. Z 70 (tylko na Podlasiu) wsi białoruskich przez które przeszedł "Bury" spłonęło 5 (w niektórych zginęła część mieszkańców). Gdyby doszło do ludobójstwa z tych 70 wsi z życiem nie uszedł by nikt. Zresztą rok wcześniej ludzie "Burego" spalili polską wieś za współpracę z komunistami i zastrzelili jedną osobę. Więc jak?

 • Jan Staszic

  Oceniono 7 razy -5

  Czystka etniczna wymierzona w kolaborantow sowieckiego NKVD i ich rodziny.
  Medek jak zwykle zapomniał dopisać w tym artykule szczegółów tej tragedii.
  Ludność bialoruska współpracowała z sowietami już od roku 1917 wydając na smierć Polaków.

 • swobodan1

  Oceniono 10 razy -6

  Stefan Michnik zbrodniarz w todze winny śmierci 23 oficerów podziemia
  niepodległościowego - obecnie ukrywa się w Szwecji wiadomość dla Adama
  Michnika !

 • cenie-dobre-dziennikarstwo

  Oceniono 14 razy -8

  Piękne uogolnienia: "wstyd za Polskę i Polaków", "plugawym jesteśmy narodem", "to takie polsko-katolickie".

 • nic_wam_to_nie_da

  Oceniono 12 razy -8

  Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze życia oraz polityki. Głosi solidarność wszystkich grup i klas społecznych danego narodu.

 • smiki48

  Oceniono 14 razy -10

  szkoda, że nie dowiedzieliśmy się dlaczego ci ludzie zostali zamordowani?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 11 razy -11

  Ubewatele ubewatele

 • data1

  Oceniono 16 razy -14

  Czyli opisane tragedie miały być ludobójstwem, ale np Katyń już ludobójstwem nie był.

 • paliwoda2

  Oceniono 20 razy -18

  Wszyscy mieszkańcy Hajnówki czy tylko Białorusini? A w dodatku jeszcze z UBywatelami RP? Mniejszości powinny byc lojalne wobec Rzeczpospolitej Polskiej.Większość wyborców wybrała nowy Sejm, został ustanowiony Rząd i kontestowanie tego to jest kontestowanie wyniku wyborów i ustroju RP.To nie jest lojalność jakiej wymaga się od mniejszości.Wynik wyborów musi być akceptowany a nie podważany.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 21 razy -19

  Obywatele RP nie zapomną też o ofiarach polskich terrorystów z AK: bohaterskich żołnierzach i oficerach SS, Gestapo i Wermachtu. Wcale bym się nie dziwił.

 • mazen17

  Oceniono 22 razy -20

  "Skierowali też do ministra spraw wewnętrznych apel o zmianę przepisów ustawy o zgromadzeniach, tak by można było zakazywać demonstracji, które mogą wzbudzać waśnie etniczne."

  Typowo lewacko-komusze myslenie. Jak mi sie nie podoba, to zdelegalizuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX