Na ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej zamiast raportu "prezentacja multimedialna"

Podkomisja Smoleńska Antoniego Macierewicza

Podkomisja Smoleńska Antoniego Macierewicza (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Przed rokiem usłyszeliśmy o wybuchu na pokładzie prezydenckiego tupolewa. Na tegoroczną rocznicę podkomisja Antoniego Macierewicza też miała przygotować raport. Ale będzie inaczej.

O zmianie planów informuje portal wpolityce.pl. 10 kwietnia zamiast zapowiadanego raportu, na konferencji prasowej, ma być przedstawiona "prezentacja multimedialna podsumowująca dotychczasowe badania i wnioski z nich wypływające".

Według informacji portalu, członkowie podkomisji działającej przy MON, przygotowali kilka wersji raportu dotyczącego okoliczności katastrofy prezydenckiego tupolewa. Ale dziś zapadła decyzja, by niczego nie publikować.

Wpolityce.pl informuje też, że niektórym członkom podkomisji Antoniego Macierewicza skończyły się umowy o pracę. Według ustaleń autora publikacji - Marka Pyzy - "nie przedłużono ich, ani nie poinformowano, czy – a jeśli tak, to kiedy – będą one przedłużone".

Zawirowań dotyczących umów i publikacji, które szykowano na 10 kwietnia, trudno nie wiązać ze zmianami w MON. Na początku roku Antoniego Macierewicza na fotelu ministra zastąpił jeden z najbardziej zaufanych współpracowników prezesa Kaczyńskiego - Mariusz Błaszczak.

Czytaj też: List policjanta od miesięcznic: Nie chcę, aby osoby przychylne władzy uważały, że "jestem z nimi">>>

Rewelacje współpracowników Macierewicza

Przed rokiem - w rocznicę katastrofy smoleńskiej - dowiedzieliśmy się m.in., że "ostatnia faza tragedii w Smoleńsku spowodowana była eksplozją, do której doszło w kadłubie i która zniszczyła samolot". Poinformowano też o "celowym podawaniu złych danych przez rosyjskich kontrolerów".

 - Zastanawiałem się, do czego dojdzie ta grupa amatorów wybrana przez ministra Macierewicza. Widzę, że jest chaos, niezrozumienie, albo - co gorsza - świadome manipulowanie i kłamanie - tak ubiegłoroczną konferencję prasową komentował w TOK FM dr Maciej Lasek.
 

Wybuch w tupolewie? Lasek spokojnie i stanowczo o ''ustaleniach''

Zobacz także
 • Antoni Macierewicz, były minister obrony (fot. Sławomir Kamiński/AG) Na co poszło blisko 15 mln zł z kart MON? "Jestem pełen najgorszych przeczuć"
 • DR MACIEJ LASEK Katastrofa za katastrofą. O podobieństwach między wypadkiem CASY i tragedią smoleńską mówi Maciej Lasek
 • "Duda był beneficjentem katastrofy smoleńskiej." Sakiewicz znowu uderza w prezydenta Dudę
Komentarze (15)
Na ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej zamiast raportu "prezentacja multimedialna"
Zaloguj się
 • andrzej1.61

  Oceniono 9 razy 9

  Zamiast faktów próba odwrócenia uwagi od brata który swoja polityka nienawiści zabił brata, dyskusyjna jest tylko sprawa premedytacji.

 • marudna.maruda

  Oceniono 7 razy 7

  Prezentacja multimedialna- duża rzecz. Czwartoklasista zrobiłby za piątkę z informatyki. Ale hojna władza za TAKĄ prezentację na pewno przygotowała takież samo wynagrodzenie.
  Ale najważniejsze, że pomnik powstanie. Nie wiem, czy będzie symbolem katastrofy, czy raczej powiększeniem drabinki, po ktorej comiesięcznie wspina się prezes. Zresztą symbolika wskazująca na to, o czym od dawna mówimy- po smoleńskich trumnach wspinaczka na szczyty władzy...

 • jottsp

  Oceniono 3 razy 3

  prezentacje sensacji podkomisji smolenskiej jest raktowane przez PiS jako "czesc artystyczna" imprezy ktra soebie zrobili z rocznic tragendii, kto im wytlumaczy ze jest to nieludzkie i ohydne wobec ludzi ktorzy zgineli, wobec ich rodzi, i wobec normalnych ludzi ktorzy taka rocznice poswiecaja na zal, wspomnienie ofiar. jak mozna w taki dzien robic pokazy i prezentacje - chocby byly one b. rzoczowe i wiarygodne, jest ponad 300 innych dnie w roku na to.

 • zsaba

  Oceniono 2 razy 2

  ..antonius maciemussolinimus wystąpi w sztuce : mente captus et vox populi....tercio anima in civitas smolensis..pecunia non olet, antonius...???

 • marrob

  Oceniono 1 raz 1

  Choć jednej rzeczy pisowcy nie ukrywają. Ze im z mordy śmierdzi. Teraz juz sie nie dziwie ze Maciora czy Zero zasłaniają gębę. To musi być naprawdę przykra rzecz dla otoczenia jak otworzą usta. Ale suweren lubi ten smród, taki patriotyczny:)))

 • obatelwolski

  Oceniono 1 raz 1

  Błazen ogłupia drugiego błazna.O kogo chodzi ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM