"Yyrrrr, uuu, znaczy...". Chwila konsternacji Bielana. Dostał pytanie o nagrody, które przyznał sobie rząd PiS

Czy Szydło popełniła błąd przyznając sobie i ministrom nagrody po 60 - 80 tys. zł? To pytanie dostał Adam Bielan, senator wybrany z listy PiS . Polityk potrzebował dłuższej chwili, by sformułować odpowiedź.

Członek Prawa i Sprawiedliwości był gościem Dominiki Wielowieyskiej w Poranku TOK FM. Prowadząca zapytała go m.in. o nagrody, jakie otrzymał rząd PiS podczas ostatnich dni urzędowania Beaty Szydło na stanowisku premiera. Łącznie członkowie partii rządzącej wypłacili sobie łącznie 1,5 mln zł. Sprawa wyszła na jaw dzięki interpelacji posła Krzysztofa Brejzy (Platforma Obywatelska).

Po pytaniu Wielowieyskiej w studio na chwilę zapadła cisza. Dziennikarka roześmiała się. Polityk koalicji próbował zebrać myśli. 

- Wprowadziła mnie pani na grunt trudny - powiedział senator Bielan. - Myślę, że nie ma przyzwolenia dla tego rodzaju decyzji. W tym sensie to był błąd - ocenił. Dodał też, że premier Morawiecki zapowiedział, że skończy z tą praktyką.

- Natomiast oczywiście to jest kwestia uregulowania wynagrodzeń wiceministrów, podsekretarzy stanu - powiedział polityk. - Ale ja mówię o ministrach - przypomniała dziennikarka.

Myślę, że sytuacja, w której takie nagrody są przyznawane automatycznie, nie jest dobra

- skwitował Bielan.

Politycy partii rządzącej z dziećmi na utrzymaniu

W piątek senator Bielan powiedział w Radiu Zet, że zarabia 10 tys. zł na rękę. - To dobre pieniądze, ale gdyby żona nie zarabiała, to przy dwójce dzieci byłoby gorzej - ocenił polityk.

Pod koniec lutego członek rządu PiS, minister Jarosław Gowin, odniósł się do swoich zarobków z czasu, gdy był członkiem rządu PO-PSL. Gowin powiedział, że pensja ministra (17 tys. zł - red.) nie starczała mu do pierwszego, gdy miał troje dzieci na utrzymaniu. Po tym, jak wypowiedź wzburzyła opinię publiczną, minister rządu PiS przeprosił za swoje słowa.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (59)
Senator Adam Bielan wybrany z listy PiS o nagrodach dla rządu.
Zaloguj się
 • sailor2016

  Oceniono 18 razy 16

  Wszelkie apanaże tej szajki powinny być podawane w przeliczeniu na ośmiorniczki.. Może wówczas suwerenowi coś zaświta pod dekielkiem.

 • kemor234

  Oceniono 15 razy 15

  Skąd takie pytanie ????
  W "przekazie dnia" nie było wytycznych.
  Jak długo można, przecież już przekazywaliśmy, że za PO było gorzej.
  Co za ludzie, niczego nie rozumieją. Przecież to tylko parę milionów ...

 • kemor234

  Oceniono 15 razy 15

  Słyszałem już tłumaczenie, że "przyznawanie nagród jest jawne i że niczego nie ukrywamy ...".
  W przeciwieństwie do PO, rzecz jasna.

 • i.o.to.chodzi

  Oceniono 12 razy 12

  "W piątek senator Bielan powiedział w Radiu Zet, że zarabia 10 tys. zł na rękę. - To dobre pieniądze, ale gdyby żona nie zarabiała, to przy dwójce dzieci byłoby gorzej - ocenił polityk."

  10 tysięcy na rękę to za mało na wychowanie dwójki dzieci?

  WTF?

  Halo, tu ziemia. 99,9% Polaków nie zarabia 10 tysięcy zł na rękę a sporo z nich wychowuje lub wychowało dwójkę dzieci.

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 11 razy 11

  To jest klasyczny podzial, glupiemu suwerenowi ochlapy a samemu lwia czesc. Z drugiej strony suweren jest glupi jak beczka gowna - wiec i tak dostal za duzo. To nawet brzmi logicznie.

 • fctheduck

  Oceniono 10 razy 10

  60 tys.+ przynajmniej raz w roku
  17 tys. + raz na miesiąc

  "Solidarność społeczna' wg PIS

 • remo29

  Oceniono 9 razy 9

  Chłopina zarabia te marne 10 kafli na miesiąc, a wy go tak męczycie... Jeszcze pie...ie tą robotą i trzeba będzie jakiegoś Ukraińca zatrudnić...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX