Tracz chce wysłać Ujazdowskiego na emeryturę. "Jest politykiem religijnym związanym z Ordo Iuris"

Według Małgorzaty Tracz, przewodniczącej Partii Zieloni, Kazimierz Ujazdowski rekomendowany przez Grzegorza Schetynę na kandydata na prezydenta Wrocławia, to reprezentant "POPiS-u".

Tracz gościła dziś u Doroty Warakomskiej w Poranku TOK FM. Ze studiem połączyła się z Wrocławia. Komentowała decyzję przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Grzegorza Schetyny, który opowiedział się za tym, by w wyborach na prezydenta Wrocławia partię reprezentował Kazimierz Ujazdowski, który do początku 2017 r. był członkiem Prawa i Sprawiedliwości.

- Kazimierz Ujazdowski nie jest żadną alternatywą wobec PiS. Jest politykiem ultrakonserwatywnym, religijnym, związanym z Opus Dei i Ordo Iuris - oceniła przewodnicząca Zielonych.

Ordo Iuris to organizacja, która w 2016 złożyła w Sejmie projekt totalnego zakazu przerywania niechcianej ciąży przewidujący karę więzienia dla kobiety decydującej się na zabieg; projekt skierowany do dalszych prac przez PiS, a następnie odrzucony po Czarnym Proteście z 3 października 2016 r.

"To jest po prostu POPiS"

Tracz przypomniała także, że Ujazdowski jest przeciwko leczeniu niepłodności metodą in vitro i bronił w Parlamencie Europejskim pseudoterapii polegającej na "leczeniu homoseksualizmu". - To jest po prostu POPiS - stwierdziła Tracz. Polityczka zwróciła uwagę na to, że kandydat rekomendowany przez Grzegorza Schetynę nie orientuje się w sprawach Wrocławia - np. w kwestii linii tramwajowych czy miejskich inwestycji.

- Chyba czas pomyśleć o innej opcji - oceniła Tracz. Przewodnicząca Zielonych powiedziała także, że Grzegorz Schetyna oderwał się od rzeczywistości skoro oczekuje, że Ujazdowskiego poprą ruchy miejskie we Wrocławiu. - Schetyna liczy też na to, że pozyska wyborców PiS. To złudne oczekiwanie - uważa Tracz. 

- Mam nadzieję, że wrocławianie i wrocławianki wyślą Kazimierza Ujazdowskiego na emeryturę z dala od Wrocławia - podsumowała Małgorzata Tracz, która bierze udział w pracach nad wystawieniem innego kandydata na prezydenta Wrocławia, bliższego lewicowym postulatom.

Ujazdowski "stawał w prawdzie, a nie po stronie PiS". Trzaskowski tłumaczy decyzję Schetyny ws. wyborów we Wrocławiu

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Małgorzata Tracz z Partii Zieloni chce wysłać Kazimierza Ujazdowskiego na emeryturę. "Jest politykiem religijnym związanym z Ordo Iuris"
Zaloguj się
 • gblo

  Oceniono 7 razy 5

  Wszyscy ci fanatycy, którzy chcą układać ludziom życie już powinni być poza "obiegiem". Towarzysze z ordo czy innych kółek różanicowych niech pilnują macic swoich żon i kochanek bez narzucania komukolwiek cokolwiek. Za dużo w tym kraju " naprawiaczy". Oni mają to do siebie, że jak chcą dobrze to wychodzi jak zwykle.

 • Oceniono 6 razy 4

  Coś mi tu śmierdzi .Wygląda na to że Schetyna chce się przenieść do PiS-u .

 • endrju1521

  Oceniono 6 razy 4

  To nie będą wybory, to będzie prymitywna, pisowska układanka !

  Skoro, zgodnie z ordynacją wyborczą, w każdej "kratce"

  będą mogły być jakieś krzyżyki, to kto będzie decydować,

  która z kratek jest właściwa ? ? ? ? ?

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 6 razy 4

  Wrocławianie odkryją się podczas wyborów samorządowych jednoznacznie. Jeśli wybiorą na prezydenta Wrocławia upiornego, katolickiego fundamentalistę Ujazdowskiego, to ...... .
  Również Warszawienie się określą podczas wyborów samorządowych, jeśli wybiorą na prezydenta Warszawy Trzaskowskiego, który publicznie zachwalał Ujazdowskiego, jako tego, który "stoi w prawdzie". Na domiar złego, Trzaskowski uznał, że "przejęcie" przez PO pisowca Ujazdowskiego będzie bardzo korzystne dla interesów partyjniackich PO.

 • atyn

  Oceniono 5 razy 3

  Ujazdowski to pusta katolicka gadająca głowa. Zero pomysłów na Wrocław. Chce zaparkować w fotelu Prezydenta Wrocławia i spędzić tam polityczną emeryturę. Bezczelny! Widać też, jak bardzo PO nie ma pomysłu na swoich ludzi i jak bardzo chce kontynuować dotychczasową linię. Oni są już wypaleni, na polityczny śmietnik z nimi.
  Teraz Lewaki na hrad!!!:)

 • bartooolooo

  Oceniono 6 razy 2

  POPiS musi odejść !!!

  Nie przepadam za Zielonymi, ale fajnie mówi kobieta. Jestem za tym, aby oni teraz byli w parlamencie.

 • getz54

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Tracz ma rację. Ujazdowskiemu jest po drodze z pedofilami z Miodowej. Ale tak samo po drodze z nimi jest Gowinowi, Biernackiemu, Królikowskiemu, Jurkowi, Zalkowi i wielu innym. Jednak pani Małgosiu ustalmy najpierw piorytety.
  1. Usunąc z naszych pól, łąk, miast i miasteczek, PiS-owską szarańczę, stonkę, kornika drukarza,
  2. Tak jak w Niemczech pani Merkel potrafiła porozumiec się z panem Szulcem dla dobra ich
  wspólnego kraju, tak samo stwórzmy na bazie ludzi mądrych i uczciwych, wspólne
  porozumienie dla dobra Polski obojętnie jak będzie się nazywało czy PO-PiS, czy inaczej, nie
  to jest przeciez najwazniejsze, wazne zeby bez Obajtków, Misiewiczów, Morawieckich, itp.
  3. Rozpocząc walkę z czarną ospą. Zaprzestac uroczystości państwowych z udziałem sekty
  katolickiej, wrócic do sprawy konkordatu, zlikwidowac obowiązkową naukę mitologii katolickiej w przedszkolach, szkołach, są od tego sale katechetyczne, aktualnie zamienione na sklepy kolonialne i hurtownie sex shopów. Tyle jezeli chodzi o priorytety. Od czegoś trzeba zacząc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX