Ujazdowski to koń trojański dla wyborców PiS? Lubnauer: Koalicja Nowoczesnej i Platformy działa

Według Katarzyny Lubnauer kandydatura Kazimierza Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia może być koniem trojańskim Grzegorza Schetyny dla wyborców PiS. Przewodnicząca Nowoczesnej gościła dziś w TOK FM.

- Co z Wrocławiem? - rozpoczęła rozmowę Dorota Warakomska. - Czy zgłoszenie przez Grzegorza Schetynę na kandydata na prezydenta Wrocławia Kazimierza Ujazdowskiego oznacza, że koalicja Platformy z Nowoczesną nie działa? - zapytała dziennikarka.

- Wręcz odwrotnie. To pokazuje, jak działają bezpieczniki tej koalicji - odparła Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej. Dodała, że koalicja została zawarta na wybory do sejmików, natomiast rozmowy dotyczące wyborów miejskich są prowadzone osobno dla każdego miasta.

Specyfika Wrocławia

- Wrocław jest specyficzny. Ma bardzo szerokie spektrum wyborców, jeśli chodzi o ich poglądy - powiedziała Lubnauer i przypomniała, że w 2014 roku niewiele brakowało do wygranej kandydatki PiS w tym mieście. - Być może Grzegorz Schetyna potraktował Kazimierza Ujazdowskiego jak konia trojańskiego w elektoracie PiS - zastanawiała się polityczka. 

Odnosząc się do kandydatury Ujazdowskiego przypomniała, że Nowoczesna jest ugrupowaniem bardziej liberalnym niż Platforma. Lubnauer powiedziała, że kandydatem jej partii we Wrocławiu jest poseł Michał Jaros. - Wiedzieliśmy, że Wrocław ma swoją specyfikę i nie będzie elementem szerszej koalicji. Będzie bardzo wiele innych miast, takich jak np. Szczecin, w których kandydat będzie wspólny - zapowiedziała Lubnauer. Polityczka dodała, że w większości miast wojewódzkich powinno dojść do porozumienia obu partii ws. wspólnego kandydata na prezydenta. Lubnauer powiedziała również, że koalicja N i PO jest jedyną koalicją opozycyjną, bo "lewicy nie udało się połączyć", a połączone poparcie dla dwóch partii jest zbliżone do poparcia PiS. - Widać dużą szansę wyborczą - oceniła.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Ujazdowski jest koniem trojańskim dla wyborców PiS? Katarzyna Lubnauer: Koalicja Nowoczesnej i PO działa
Zaloguj się
 • Oceniono 4 razy 4

  Sądzę, że się niestety myli. Na fundamentalistę nie głosuje. Za in vitro więzienie? To mi już wystarczy..

 • 1asz

  Oceniono 3 razy 3

  Każdy prezes partii ma swojego ogórka na prezydenta

 • Marek Trybut

  Oceniono 3 razy 3

  Lubnauer nie przeszkadza religijny fundamentalizm Ujazdowskiego?
  Czy jest jakiś związek pomiedzy "ulicą" (wartościami) a politykami? Po tej wypowiedzi Lubnauer - wątpię.

 • roto111

  Oceniono 1 raz 1

  Schetyna udowodnił że PO i PiS to jedno i to samo .

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 3 razy 1

  Czyim koniem trojańskim jest Ujazdowski, to się okaże kiedy Wrocławianie w jakimś amoku wybiorą go na prezydenta Wrocławia. Nowoczesna Pani Lubnauer coraz częściej plecie banialuki..

 • 0

  Jak na wstępie czytam o koniu trojańskim, to mnie skręca, przecież jest porozumienia między partiami. Taki tytuł wydaje się prowokacją, przeciwników porozumienia lub samowolą dziennikarza. To woła o pomstę!

 • 66kropek

  0

  Fajne. Ujazdowski jako sprytny plan Schetyny na Wrocław. Klawo jak cholera Egon.

 • lese_majeste

  0

  co gorsze - dżuma czy cholera i nie narzu7ca mi sie tu pis, bo o nim wszystko wiadomo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX