Kraśko o pomyśle posła Pięty ws. niepełnosprawnych. "Jest tak skandaliczny, że aż trudno to komentować"

Piotr Kraśko w Poranku TOK FM odniósł się do wpisu posła Stanisława Pięty (PiS). Polityk podzielił się na Twitterze wizją tego, jak należy zachować się wobec opiekunów osób z niepełnosprawnościami w Sejmie.

Według polityka partii rządzącej protest opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych w Sejmie to łamanie prawa, więc strażnicy sejmowi powinni wynieść protestujących i oddać ich w ręce policjantów. Poseł Pięta napisał o tym wczoraj na Twitterze.

Do sprawy odniósł się Piotr Kraśko na antenie TOK FM. - Po pierwsze może pan poseł nie zrzucałby tego na Straż Marszałkowską, która moim zdaniem absolutnie nie wyobraża sobie wynoszenia protestujących. Proszę nie skazywać tych ludzi na wykonywanie takich czynności - zaapelował Kraśko.

- Jeśli pan ma w sobie tyle odwagi, proszę stanąć przed tymi ludźmi (protestującymi rodzicami - red.) i powiedzieć, jeśli pan uważa, że tak powinno być. "Oto teraz państwa wyniosę i przekażę policji". (Proszę) nie sugerować, żeby to robiła straż marszałkowska - powiedział dziennikarz.

- Pomysł jest tak skandaliczny, że aż trudno to komentować. Zastanawiam się, jak szybko człowiek odrywa się od rzeczywistości. Kiedyś każdy poseł będzie musiał wrócić do swojego okręgu wyborczego i z pokorą prosić o głosy raz jeszcze, by móc reprezentować tych ludzi w Sejmie. I co im wtedy powie? "Dajcie mi raz jeszcze szansę. Teraz będę skromny, będę empatyczny, przemyślałem to wszystko"? - zastanawiał się Kraśko.

Protest opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnością

Rodzice dorosłych osób z niepełnosprawnością rozpoczęli protest w Sejmie 18 kwietnia. Domagają się spełnienia dwóch postulatów.

Pierwszy to wprowadzenie dodatku rehabilitacyjnego dla tych niepełnosprawnych, którzy po wejściu w dorosłość nie są zdolni do samodzielnej egzystencji. Miałby wynosić 500 złotych miesięcznie - bez kryterium dochodowego i otrzymywaliby go ci niepełnosprawni, którzy po wejściu w dorosłość nie są zdolni do samodzielnej egzystencji.

Drugi postulat to zrównanie przysługującej im renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS przysługującą osobom całkowicie niezdolnym do pracy. Stopniowe podwyższanie tej kwoty do równowartości minimum socjalnego obliczonego dla gospodarstwa domowego z osobą niepełnosprawną.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (96)
Piotr Kraśko w Poranku TOK FM komentuje pomysł posła Pięty. Poseł Stanisław Pięta z PiS chce wynieść z Sejmu niepełnosprawnych i oddać ich w ręce policji
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 15 razy 13

  Wynieść wszystkich, zabrać paszporty, zamknąć w obozie pracy, niech pracują na utrzymanie
  "łaskawych panów".

 • kataryniarski

  Oceniono 12 razy 8

  Ale kto to jest w ogóle ów poseł Pięta? jakiś szósty garnitur, czwarty w kolejce, by za prezesem parol nosić!

  Jego słowa nic nie znaczą.

 • Oceniono 11 razy 7

  Poseł pięta (celowo małą literą) zasłynął już z okradania samochodów i kobiet z torebek. Wstyd, że takie indywiduum jest posłem. Cóż, jaka partia, tacy posłowie.

 • zebrzec

  Oceniono 11 razy 7

  Ciebie Pięto nalezałoby wyp..przez okno z sejmu... defenestracjo, wróć!

 • dama_z_bagien

  Oceniono 10 razy 6

  Pieta, to błazen PiS - nie mylić tego błazna ze Stańczykiem, bo on był inteligentny, błyskotliwy ...ten tutaj nie dorasta mu do pięt. I tylko tak się zastanawiam - jak czują się dzisiaj Ci, co na tego błazna głosowali ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX