Pogoda na majówkę 2018 raczej będzie nas rozpieszczać. Jednak niektórzy muszą uważać

Synoptycy zapowiadają słoneczną majówkę: w większości kraju bardzo ciepło, choć momentami burzowo. W najgorszej sytuacji pogodowej będą wypoczywający nad morzem.

Pogoda na majówkę będzie dobra, ale sprawiająca niespodzianki. Dużo słońca w ciągu dnia, ale jasno może być także nocami... za sprawą błyskawic. Czeka nas bardzo ciepła majówka, ale momentami też burzowa.

Chłodniej ma być jedynie nad samym morzem. Mało będzie okazji do plażowania: 15-17 stopni, do tego wiatr od morza, a w środku tygodnia, czyli akurat 1-3 maja jedynie 11 stopni.

Na wybrzeżu pogoda nie będzie nas rozpieszczać, za to w centrum kraju cała 9-dniowa majówka 2018 upłynie pod znakiem słońca, temperatury powyżej 20 stopni, a na wschodzie nawet powyżej 25.

Majówka - gdzie i kiedy będzie burza?

W centralnej Polsce i na wschodzie temperatury w ciągu dnia nie powinny schodzić poniżej 20 stopni, a będą dni kiedy na termometrach zobaczymy prawie 30 - prognozuje meteorolog Szymon Walczakiewicz. 

Już najbliższa niedziela będzie upalna, stąd duże prawdopodobieństwo wystąpienia burz. Mają się pojawić w godzinach popołudniowych oraz nocnych, głównie z niedzieli na poniedziałek.

Podczas gdy w centrum kraju cały czas powyżej 20 stopni, a na wschodzie bliżej 30, na północnym zachodzie też doczekamy się takich temperatur - w następny weekend na finał majówki.

Prognoza pogody na majówkę:

  • W większości kraju ciepło
  • Zimniej nad morzem
  • W nocy możliwe burze
Zobacz także
  • Ciężarówka wjechała w przechodniów. Toronto, 23 kwietnia 2018 Usłyszeli "zamach", pomyśleli "islamista". A zamachów w Kanadzie dokonują sfrustrowani mizogini
  • W niedzielę przed galerią handlową Atrium Felicity Lublinianie mogli skosztować kuchni z całego świata. Wszystko to za sprawą zlotu food tracków, które przyjechały do naszego miasta. 
Meksykańskie burrito, amerykańskie hamburgery, belgijskie frytki czy tybetańskie pierożki momo - to tylko niektóre dania jakich próbowali goście pikniku na dwóch kółkach, w ramach którego 'food truckerzy' zjawili się w Lublinie.  
Restauracje na kółkach w Polsce robią coraz większą furorę i w miastach takich jak Warszawa, Katowice czy Poznań można je spotkać niemal na każdym rogu. - Wbrew pozorom to nie jest typowy fast food z Mc'Donalda, a jedzenie bardzo dobrej jakości, przygotowywane na miejscu i niespotykane zazwyczaj w zwykłych lokalach. Ponadto ten smak jest zupełnie inny niż w takich typowych masówkach. Ludzie prowadzący food trucki sami smażą, gotują, grillują i przyprawiają swoje dania. Niekiedy trzeba poczekać na nie trochę dłużej, ale naprawdę warto - przekonuje Krzysztof Bieńkowski z portalu futraki.pl i organizator eventów. 
Ponadto właściciele każdej z ciężarówek przyozdabiają je na swój wyjątkowy sposób. Niektóre z nich przerabiane są ze starych przyczep czy autobusów. Wszystko po to, aby wyróżnić się z tłumu i przyciągnąć klienta. - Ten biznes jest sexy, a to, co robimy jest po prostu fajne i daje przede wszystkim poczucie wolności. Codziennie jesteś w innym miejscu i poznajesz naprawdę fantastycznych ludzi - mówi Bieńowski. 
W niedzielę do Lublina zajechało łącznie dziesięć food trucków z całej Polski. Wśród nich Don Cesar, Burgers on the roads, Makaroniarze, Flammaster czy Pan Baton.
Tomasz Maczulski
Nie tylko fast food jest "kopalnią soli". Oto potrawy, na które warto uważać
  • Minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk i posłanka PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk "Politycy nie załatwią sprawy krzykami" - szefowa Stacji Morskiej w Helu o pomyśle odstrzału fok

DOSTĘP PREMIUM