"Czarzasty zadzwonił do mnie...". Celiński o kuriozalnej prośbie szefa SLD dotyczącej Facebooka

Andrzej Celiński cały czas bije się z myślami, czy kandydować na prezydenta Warszawy z ramienia SLD. Polityk zdradził na Facebooku jaką inną prośbę miał do niego Włodzimierz Czarzasty, szef partii.

"Dla mnie kandydowanie ma sens jedynie wtedy, gdy jest szansa poruszenia ducha o b y w a t e l s k o ś c i. A w Polsce trzeba mieć narzędzia władzy, żeby to zrobić. Taki kraj" - napisał wczoraj na Facebooku Andrzej Celiński, który ma jeszcze kilkanaście dni na podjęcie decyzji, czy będzie kandydował na prezydenta stolicy. Propozycję startu złożył mu Sojusz Lewicy Demokratycznej. "Pomóżcie myśleć" - poprosił Celiński internautów.

Pod postem Andrzeja Celińskiego toczy się wielowątkowa dyskusja dotycząca jego ewentualnej kandydatury. Bierze w niej udział sam zainteresowany, który w jednym z komentarzy zdradził, że Włodzimierz Czarzasty zwrócił się do niego także z inną, ciekawą prośbą.

"Włodzimierz Czarzasty zadzwonił do mnie wczoraj z rana i prosił, bym po północy nie pisał. Bo ludzie myślą, że jak ktoś pisze po północy, to pewnie alkohol go prowadzi" - napisał Celiński. "Mnie inne rzeczy prowadzą. Ale on ma rację. Zwłaszcza, że wstaję dzień w dzień o 5" - dodał polityk.

Andrzej Celiński zdradził, jaką prośbę - poza kandydowaniem na prezydenta Warszawy - miał do niego Włodzimierz Czarzasty.Andrzej Celiński zdradził, jaką prośbę - poza kandydowaniem na prezydenta Warszawy - miał do niego Włodzimierz Czarzasty. facebook.com/andrzej.celinski.9

Czy Andrzej Celiński będzie kandydował na prezydenta Warszawy?

W czwartek Andrzej Celiński był gościem Karoliny Lewickiej w Wywiadzie Politycznym w TOK FM. Powiedział, że waha się w sprawie startu w wyborach, gdyż obawia się ceny, jaką za jego kampanię zapłaci rodzina. 

- To jest dla mnie zaszczytna propozycja - powiedział Celiński odnosząc się do oferty SLD. - Ale ja nie jestem małym chłopcem. Ja już swoje w życiu przeżyłem. Także moja rodzina wiele przeżyła. Moi starsi synowie bardzo płacili za mój udział w polityce. I w tej chwili jeden z moich synów też zaczął płacić. Prawo i Sprawiedliwość ma agentów bardzo podobnych do tych, którzy uprzykrzali życie mnie i mojej rodzinie w latach 70. To jest ten sam gatunek ludzi i te same metody - ocenił Andrzej Celiński.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (75)
Celiński zdradził, że Czarzasty nie chce, by pisał nocą na Facebooku. Kuriozalne uzasadnienie
Zaloguj się
 • Jan Witoldowicz

  Oceniono 15 razy 5

  Czerska znów zaczyna mącić lewicy. Dzięki wam PiS ma większość w Sejmie. Pamiętacie sprytny zabieg z upupieniem SLD i pompowaniem Zandberga? Planujecie powtórkę? Nikt bardziej nie pomógł PiSowi niż Czerska.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 16 razy 4

  Panie Celiński, co pana tak ubodło?
  Czarzasty jest politykiem i mniej więcej wie o co chodzi w pańskim jakże złożonym przypadku, z pisaniem po północy.
  Gdyby Nowacka pisała po północy, to by ludzie pomyśleli, że się nagotowała, dzieci położyła spać i ma czas wolny.
  A w pańskim przypadku, to rzeczywiście mogą pomyśleć, żeś pan przyłożył autem w barierki, uciekł z miejsca zdarzenia i po północy, w "głębokim żalu" wypisywał różne rzeczy, które pana bolą.
  A że Czarzasty wie, że każdy może przynajmniej raz zbłądzić (czego nie wie część wyborców), to dobrze panu doradził.
  A pan mu d u p ę rąbiesz.

 • matylda1001

  Oceniono 4 razy 2

  Panie Celiński, jest pan mądrym człowiekiem więc rozumie pan, że warunkiem przegranej Jakiego jest jeden kandydat opozycji i ten kandydat już jest. SLD nie ma obowiązku wystawiania własnego kandydata a czasami warto poświęcić własne ambicje dla dobra wspólnego.

 • miromaz

  Oceniono 6 razy 2

  Kurde, Panie Andrzeju, ale dlaczego Czarzasty i SLD?!
  Szacun dla PANA ale nic tak skutecznie nie rozbije opozycji jak pańskie kandydowanie.

 • tetradrachma

  Oceniono 4 razy 2

  Panie Andrzeju, znam Pana i szanuję, ale Pan jest ...."przeintelektualizowany" (uff !), a aby wygrać z Jakim, to trzeba być bardziej dresiarzem, a mniej.....filozofem. Gdyby doszło do bezpośredniej na wizji rozmowy z nim to zapewniam Pana, że tego prostaka w ..."kaszy Pan zjesz" . Powinien Pan kandydować.

 • areyoubetter

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Celiński, bardzo Pana szanuję i zawsze z uwagą slucham Pańskich wypowiedzi. Niemniej jednak - to nie jest chwila na kandydowanie. Może do Sejmu? Ale nie na prezydenta W-wy. Czy chce Pan osłabić Trzaskowskiego? On musi wygrać i to z dużą przewagą. Niech Pan nie rozprasza energii warszawiaków, proszę! Czy w tym kraju są jeszcze ludzie, którzy są skłonni oddać część swojej kariery dla ratowania Polski przed tą tragedią, która się dzieje? Wierzę, że Pana na to stać.

 • brat_kumoter

  Oceniono 3 razy 1

  ilość reklamowego Guana skuteczie odstrasza od przeczytania artykułu walcie się

 • tetradrachma

  Oceniono 1 raz 1

  "kuriozalną" ??? Czy Pan redaktor wie co to znaczy ?! Przecież (używając tego słowa) w tym kontekście robi Celińskiemu..."wbrew" !!!!

 • juma07

  Oceniono 3 razy 1

  Ja, panu powiem tak, panie Celiński, To nie czas na hamletyzowanie.. albo masz pan jaja i podejmujesz decyzje jak (napisałbym mężczyzna) ale, jak Człowiek zdecydowany, albo takie "pitu-pitu" , jak chcesz pokazać, że masz polityczną siłę to nie licz na innych, a licz na siebie.... ale ty wolisz hamletyzować,... to napiszę ci teraz krótko.... Nam Hamletów na prezydenta (miasta) nie potrzeba....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX