Pieniądze na niepełnosprawnych są - mówiła Beata Kempa w 2014 roku. Działacz przypomniał wideo

Rząd nie chce się zgodzić na postulaty protestujących w Sejmie opiekunów i rodziców osób z niepełnosprawnościami. Działacz związany z Nowoczesną wytyka hipokryzję.

O tym, że nie będzie 500 plus dla niepełnosprawnych, poinformowała minister rodziny Elżbieta Rafalska.

- Prawdziwy kompromis polega na tym, że spotykamy się w połowie drogi; że rozmawiamy; że przychodzimy i mówimy "takie są możliwości, takie proponujemy rozwiązania, to do tej pory zrobiliśmy, a to możemy zrobić w następnych latach, następnych krokach" - argumentowała w sobotę minister.

Tego dnia w wielu polskich miastach miały miejsce manifestacje poparcia ze strajkującymi. Czytaj więcej na ten temat.

Tymczasem w roku 2014...

Adam Kądziela, działacz związany z Nowoczesną, w swoim wpisie na Facebooku przypomniał sejmową wypowiedź Beaty Kempy z 2014 roku, w której przekonywała, że pieniądze dla osób z niepełnosprawnościami są i powinny być im przyznawane.


- Wielu ludzi w kraju zdało sobie sprawę z tego, że los osób niepełnosprawnych jest fatalny. Kraj w środku Europy, blisko 40 -milionowy, bardzo bogaty. Bo pieniądze są, panie premierze! Jesteśmy gotowi, żeby tych oszczędności poszukać. Uczciwością jest to, żebyśmy się ze strajkującymi spotkali - mówiła w sejmowym wystąpieniu w 2014 roku Beata Kempa.

Protestujący od 19 dni w Sejmie domagają się wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 złotych miesięcznie wypłacanego w gotówce. Rząd PiS stoi jednak na stanowisku, by wspomnianą kwotę oferować, ale w formie rzeczowej, czyli na przykład w formie pieluch czy cewników o zbliżonej wartości.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Pieniądze na niepełnosprawnych są - mówiła Beata Kempa w 2014 roku. Działacz przypomniał wideo
Zaloguj się
 • Marek Trybut

  Oceniono 7 razy 5

  Kempa i Mularczyk, bardzo aktywni w 2014 roku, siedzą teraz cicho w mysiej dziurze.

 • Oceniono 6 razy 4

  Beata Klępa, jak każdy z Pisielców kłamie jak tylko otworzy usta. Obrzydliwość i kanalia.

 • Lech Pawluk

  Oceniono 3 razy 3

  To się nazywa dobra zmiana, oraz dotrzymywane obietnic przedwyborczych, składanych suwerenowi. W tej i wielu innych wypowiedziach nie tylko tej pani widać lekceważenie nie tylko schorowanych i najbiedniejszych ale nieomal wszystkich POLAKÓW. Obłuda, kłamstwa, brak pokory, zachłanność, buta, poniżanie, wyzwanie, oskarżenie jest nagminnie. Członkowie tej partii wraz z rządzącymi, uważają się za praktykujących KATOLIKÓW, więc w na codzień powinni przestrzegać DEKALOGU I EWANGELI. Nadszedł czas REFLEKSJI i poszanowania KAŻDEGO BLIŹNIEGO.

 • chris rhode

  Oceniono 3 razy 3

  To nieporozumienie! Ona miała na myśli, już wówczas, że pieniądze są , ale dla niej i jej kolegów. A wy jak zwykle musicie się czepiać.

 • Oceniono 2 razy 2

  Cóż, chyba tylko w ten sposób pozostaje mobilizować władzę do działania, przypominając im ich własne słowa! Takiego zakłamania jak w PiSie, to chyba w żadnej innej partii nigdy nie było!

 • stef0909

  Oceniono 4 razy 2

  Obraz bydła i kłamców!!!

 • Marcin Wójcik

  Oceniono 4 razy 2

  Pieniądze a i owszem, były.......to co Tusk zaoszczędził to obecny rząd już prawie rozdał, więc pora na wyższe podatki ,a z drugiej strony to wiadomo że niepełnosprawni są " kiepskim" elektoratem. Rządy zawsze ich dyskryminują a obecny wybitnie, tylko dlaczego , większość to bardzo inteligętni ludzie a to że nie może taka osoba zawiązać sobie butów to nie znaczy że jest głupia . Nam Polakom zawsze brakowało empatii.

 • plastus82

  Oceniono 4 razy 2

  PISuarowe bydło, Czekam aż ich utrącą i wszystkich pod sąd, a potem pod płot.

 • camillie

  Oceniono 1 raz 1

  Niech się wycofają z 300+ na podręczniki dla WSZYSTKICH dzieci, to starczy dla potrzebujących.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX