Kijowski promuje nową książkę w oryginalny sposób. "Jako pierwsi błąd zauważyli Maciej i Grażyna"

Mateusz Kijowski

Mateusz Kijowski (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

Mateusz Kijowski właśnie wydał książkę pod tytułem "Buntownik", którą napisał wraz z Piotrem Surmaczyńskim. Były lider KOD promuje ją na Facebooku w bardzo nietypowy sposób.

"Buntownik. Rozmowy niekontrolowane" - to pełny tytuł nowej książki byłego lidera Komitetu Obrony Demokracji. Publikacja ma nawet swój fanpejdż, który śledzi 441 osób. Ma także własną witrynę internetową w domenie .eu, za pośrednictwem której książkę można kupić za 10 euro. "Buntownik" został wydany w Londynie. 

"W obecnej sytuacji 'Buntownik' nie może zostać wydany i rozprowadzany oficjalnymi kanałami dystrybucji w Polsce. Niestety, kraj pod pewnymi względami cofa się do czasów wczesnego PRL-u" - czytamy na stronie buntownik.eu. Okazuje się, że na Facebooku książka Kijowskiego doczekała się nietypowej promocji. Autorzy zrobili literówkę na okładce w imieniu byłego lidera KOD - zamiast "Mateusz" na okładce widnieje napis "Mateuszk".

"No więc byliśmy ciekawi, czy ktoś zauważy błąd na okładce. Okazuje się, że jako pierwsi zauważyli go Maciej i Grażyna. No to teraz pytanie, kto kolejny odkryje" - piszą autorzy. "Czekamy na uwagi! Miłej zabawy życzymy" - zachęcają potencjalnych czytelników.

Jak Kijowski przestał być szefem KOD

27 maja 2017 r. Krzysztof Łoziński został wybrany w Toruniu nowym szefem Komitetu Obrony Demokracji. Był jedynym kandydatem po tym jak z wyborów wycofał się dotychczasowy lider Mateusz Kijowski.

- Wycofuję kandydaturę ze względu na to, że delegaci przyjęci moim zdaniem nieprawdziwe sprawozdania finansowe. Nie mogę tego firmować niestety - wyjaśniał w rozmowie z dziennikarzami Kijowski.

Zobacz także
 • Rafał Trzaskowski, kandydat PO na prezydenta Warszawy Trzaskowski nie zostawia suchej nitki na Żalku. "Wstydzę się, że miał cokolwiek wspólnego z PO"
 • Piotr Kraśko w Radiu TOK FM. Zabrać gotówkę "zwyrodniałym politykom"? Kraśko zirytowany słowami Żalka o protestujących rodzicach
 • Awantura na spotkaniu z marszałkiem Terleckim (PiS) w Radomiu. Okazało się, że wśród publiczności są również krytycy partii rządzącej. Awantura na spotkaniu PiS w Radomiu, oskarżenia o chciwość i kłamstwo. Terlecki: No i znowu krzyk
Komentarze (111)
Kijowski promuje nową książkę w oryginalny sposób. "Jako pierwsi błąd zauważyli Maciej i Grażyna"
Zaloguj się
 • loyer1

  Oceniono 16 razy 10

  "W obecnej sytuacji 'Buntownik' nie może zostać wydany i rozprowadzany oficjalnymi kanałami dystrybucji w Polsce."

  No nie może bo komornik by zajął zyski...

 • iksis

  Oceniono 14 razy 8

  Partactwo, nieudolność - to jest opozycja!

 • 68jacekw

  Oceniono 13 razy 7

  Ciekawe,kto tak Kijowskiemu blokuje druk i dystrybucję tego "dzieła"?Może to jednak nie sam Kaczyński,a tylko komornik,który nie będzie mógł ściągnąć długów Kijowskiego od zagranicznej firmy?

 • slade1972

  Oceniono 24 razy 6

  Ali Baba i czterdziestu rozbójników - bajka arabska
  Ali Menty i czterdziestu kodziarzy - bajka POlska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM