Palikot nie zostawia suchej nitki na kard. Nyczu. "Paradował jak sługus władzy. Bez zażenowania"

Kazimierz Nycz, biskup rzymskokatolicki, jest jedną z nielicznych osób, które PiS wpuścił do Sejmu podczas protestu opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Nie uszło to uwadze Janusza Palikota.

Przypomnijmy: od 25 kwietnia w związku z protestem okupacyjnym Sejm został de facto zamknięty dla ludzi, którzy nie są parlamentarzystami, lub nie są związani z PiS, jak np. członkowie Polskiej Fundacji Narodowej. Protestujący opiekunowie osób z niepełnosprawnościami domagają się 500 zł dodatku rehabilitacyjnego w gotówce, na co rząd nie chce się zgodzić.

Do Sejmu, udekorowanego z okazji 550 rocznicy parlamentaryzmu w Polsce, nie mogły wejść 91-letnia powstanka warszawska Wanda Traczyk-Stawska, a także Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. Partia rządząca po raz pierwszy od 24 lat odwołała także posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca.

Ostre słowa Palikota

Na swoim blogu polityk dosadnie skomentował uprzywilejowane traktowanie kard. Kazimierza Nycza przez marszałka Marka Kuchcińskiego (PiS). "Wszedł do Sejmu bez kolejki. Wiedział, że władza wielu niewygodnych nie wpuszcza" - napisał Janusz Palikot o duchownym.

Następnie dodał, że przyzwoite zachowanie w tej sytuacji polegałoby na tym, że kardynał rzymskokatolicki powinien się upomnieć zarówno o protestujących, jak i ludzi, przed którymi PiS zamknął Sejm. "Paradował jak sługus władzy. Bez zażenowania" - skonkludował Palikot.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Palikot nie zostawia suchej nitki na kard. Nyczu. "Paradował jak sługus władzy. Bez zażenowania"
Zaloguj się
 • tegepe

  Oceniono 5 razy 3

  Miliony ludzi widziało Nycza wpuszczanego Sejmu, więc Palikot Hameryki nie odkrył. Szkoda, że wycofał się z polityki.

 • hastatrespasos

  Oceniono 7 razy 3

  Wstępując do Sejmu bez czekania na zgodę jego podkuchennego Nycz wparadował tam jak sługus władzy. To słuszne stwierdzenie zawiera jednak tylko pół prawdy. Jest ona obosieczna. Skandalicznie antynarodowa, antypolska kacza władza, też zachowuje się jak sługus kościółka rzymskiego. Najbardziej wstecznej instytucji jaka zachowała się w XXI w., a w Kaczym Gumnie rozkwita. Co dyktatorowi BŻT i jego nierządowi daje asumpt do głoszenia pogróżek, że jak skończą dorzynać w kraju komunę, to wezmą się energicznie do nowej ewangelizacji Europy. Która im na to: APAGE SATANAS!

 • hastatrespasos

  Oceniono 9 razy 3

  Nycz, tak jak wszyscy hierarchowie, NYczewo nie panimajut z demokracji. Jako ludzie wczesnośredniowieczni, nic nie wiedzą o współczesnym świecie. To z woli Niebios czyni ich niepełnosprawnymi, głuchymi i ślepymi na rzeczywistość. Przede wszystkim na kryminalne draństwa kaczego nierządu. Żadne błogosławieństwo Nycza, ani innego sukienkowego, nie jest potrzebne protestującym w Sejmie ani ich rodzicom. Bozia ich aż nadto pobłogosławiła. Obdarowawszy ich błędami genetycznymi, przeznaczyła ich do męczeństwa na Ziemi. Ze złudną obietnicą życia wiekuistego w Niebiesiech.

 • glit64

  Oceniono 5 razy 3

  Palikot to mógłby sie zabrac za konkrety, a nie tylko mieć słusznosc.

 • keiron

  Oceniono 1 raz 1

  Palikot się obudził i wyszedł z borsuczej jamy. Chyba mu się nudzi. Po tym jak olał wszystkich którzy głosowali na niego ma facet tupet.

 • tadjan

  Oceniono 5 razy 1

  to nie on jest sługus...... to owce i barany go wpuściły, bo zobowiązani są do bezwarunkowego posłuszeństwa watykańskim złodziejom.

 • pn-ski

  0

  Kto tam jest czyim sługusem to sprawa do dyskusji.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 8 razy -4

  Dawno ten pajac nie komentowal i dalo sie poczuc troche wiecej tlenu w powietrzu. Coraz wiedej smrodu wiecej smrodu podobnie w Palermo polnocy gow.. wybilo z cala moca, Gdansk jak wiadomo gow... stoi i w gow...sie tapla. Samorzady jak to mowia sprawdzily sie wiec zycyzymy milego plazingu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX