Traczyk-Stawska nagrała wideo dla protestujących. "Zwyciężyliście. Cała Polska jest obudzona"

Uczestniczka powstania warszawskiego, Wanda Traczyk-Stawska, nagrała krótkie wideo dla protestujących rodziców osób z niepełnosprawnościami. "Pamiętajcie, że zwyciężyliście" - mówi kobieta.

Krótki film zamieścił na Twitterze poseł Michał Szczerba (PO, Warszawa). W 40-sekundowym nagraniu powstanka kieruje wiele serdecznych słów zarówno pod adresem protestujących opiekunów osób z niepełnosprawnościami, jak i samych młodych ludzi. Od 39 dni prowadzą oni strajk okupacyjny w Sejmie, żądając dodatku rehabilitacyjnego w postaci 500 zł w gotówce.

- Trzymajcie się. Nie traćcie nadziei. My jesteśmy z wami - zwraca się do protestujących Wanda Traczyk-Stawska. - Pamiętajcie, że zwyciężyliście. Cała Polska jest obudzona. Od tej pory nikt nie będzie mógł się wykręcić, że nie wiedział - konkluduje kobieta, odnosząc się do ciężkich warunków życiowych osób z niepełnosprawnością.

"Dzień SuperMatki"

39 dzień protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów przypada w Dniu Matki. Środowiska feministyczne, które od początku wspierają akcję, organizują specjalną manifestację pod hasłem Dzień SuperMatki. Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada, że do Warszawy przyjadą ludzie z całego kraju.

Wanda Traczyk-Stawska również od początku wspiera protest opiekunów osób z niepełnosprawnościami. 91-letnia powstanka chciała 11 maja odwiedzić protestujących, lecz marszałek Kuchciński (PiS) zakazał jej wstępu, mimo iż miała stałą przepustkę do Sejmu. Potem podobnie została potraktowana szefowa PAH, Janina Ochojska. Po tym, gdy sprawa stała się głośna w całym kraju, PiS zezwolił powstance na odwiedzenie niepełnosprawnych protestujących w Sejmie.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (25)
Traczyk-Stawska nagrała wideo dla protestujących. "Zwyciężyliście. Cała Polska jest obudzona"
Zaloguj się
 • optymistaa43

  Oceniono 8 razy 4

  Temu zydowskiemu komuniscie ,ktory zegnac sie nauczyl na uzytek farsy smolenskiej jest wszystko jedno kto protestuje ,po trupach do celu.Nie na darmo ten konus Kaczynski-BALBINA specjalizowal sie w Marksie i Leninie ,stosuje ich metody i jak najszybciej nalezy ta gnide zabic jak powiedzial jeden z Poslow.

 • eldemon

  Oceniono 10 razy 4

  Nie nagrała, tylko pewnie przyszli panowie kodowscy, albo pełowscy i kazali jej to odczytać przed kamerą!

  "Cała prawda, całą dobę"' tefaułen

 • Oceniono 3 razy 3

  Okrutny jest ten rząd pieniędzy na niepełnosprawne dzieci twierdzi że nie ma a miliony idą do Torunia

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 15 razy 3

  oczywiście że zwyciężyli, bo trudno żeby ktokolwiek nie zgadzał się z ich postulatami (oprócz pisowskich zwyrodnialców)...
  tylko niestety obawiam się ze będzie jak to zwykle w Polsce "zwycięstwo moralne" a kasa zamiast na niepełnosprawnych pójdzie na strzelnice dla "pisowskich skautów piwnych" z rożnych OT

 • eldemon

  Oceniono 12 razy 2

  Szkoda kobiety, że daje sobą manipulować zaprzańcom i sprzedawczykom antypolskim!

 • hegemon123

  Oceniono 6 razy 2

  POlityczny cyrk

 • tadjan

  Oceniono 14 razy 2

  mam nadzieję, że Polska obudzona..... chyba dość tego parobkowania watykańskim złodziejom.

 • prawdziwek89

  Oceniono 5 razy 1

  Supermatki zrobiły bardzo dużo dla tego kraju.

 • exspres

  Oceniono 4 razy 0

  Cała Polska jest obudzona,mów babcia za siebie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX