Platforma chce komisji śledczej ws. GetBacku. "To afera PiS z premierem Morawieckim na czele"

Poseł Sławomir Neumann (PO) opublikował na Twitterze wniosek dotyczący powołania komisji śledczej ws. GetBacku. Zdaniem polityków Platformy odpowiedzialność za oszukanie ludzi na 2,5 mld zł ponosi PiS.

Jak pisze przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy, komisja śledcza powinna "zbadać aferę, za którą odpowiedzialny jest PiS, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele".

"Dotyczy to spółki GetBack, która nie niepokojona przez ABW, CBA, KNF, NBP, UOKiK i prokuraturę oszukała ok 30 tys. ludzi na ponad 2,5 mld zł!" - kończy wpis poseł Platformy. Jak można przeczytać we wniosku, wnioskodawców ma reprezentować poseł Krzysztof Brejza, znany m.in. z ujawnienia afery nagrodowej PiS.

Agresywna strategia GetBack

Jak mówili niedawno goście audycji EKG w TOK FM, w 2017 r. spółka GetBack realizowała bardzo agresywną strategię rozwoju. Kupiła portfele wierzytelności za 1,9 mld zł, finansując to głównie emisją obligacji. Koszt emisji dla spółki, łącznie z oprocentowaniem, wynosił ok. 10 proc.

- W naszej ocenie, żadna firma nie wytrwałaby długo w takiej strategii - mówił na antenie TOK FM, prof. Sebastian Buczek, prezes Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Quercus, jednego z podmiotów poszkodowanych przez GetBack.

Prof. Mączyńska zauważyła, że obecnie zjawisko piramid finansowych narasta. Do Polski docierają także te tworzone za granicą. Jak powiedziała, "rynek nie ma wrogów, ale ma wiele ofiar". Według niej piramidy finansowe generują właśnie takie ofiary i trzeba temu przeciwdziałać.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (115)
Platforma chce komisji śledczej ws. GetBacku
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 28 razy 18

  czyli że Morawiecki zajumał 2.5 miliarda zwykłym Polakom...
  no popatrz pan, a taki miał być ewangelizator Europy

 • alfred_hugecock

  Oceniono 14 razy 10

  Po wyborach będzie trzeba przeprowadzić szybkie aresztowania, zanim pisiarstwo zdąży uciec z rozkradzionym majątkiem do Izraela jak Bagsik i Gąsiorowski z Art-B, którzy przed aresztowaniem zostali ostrzeżeni przez Macieja Zalewskiego, bliskiego współpracownika braci Kaczyńskich.

 • zloty_cielec69

  Oceniono 13 razy 7

  Brawo PO! nie odpuszczajcie złodziejskiej szajce zwanej dla hecy prawo i sprawiedliwość!

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 11 razy 5

  Teraz trzeba GetBack wałkować ile wlezie i grillować pisuar do upadłego, aż zdechnie.

 • Oceniono 7 razy 3

  Nie ma większych złodziei zdrajców i zwolenników pedofilii jak pisowskie świnie. W historii Polski nie było większych durni i złodziei.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 5 razy 3

  W czerwcu zupełnie nowy typ obligacji skarbowych.
  Wkładasz 100 zł, możesz zarobić nawet 10 tys. zł
  Amber Gold obiecywał złoto ale teraz obietnice przekroczą tą granicę. Teraz ludzie z niczego, wyczarują sukces. Pomysłodawcy mają rację, gdzie wiara istneje, istneje nadzieja.

 • dave1919

  Oceniono 11 razy 3

  .

  .jednocześnie publikujecie zdjecia polityków z racami
  .
  .z wyrachowaniem działacie na rzecz drugiej kadencji PISu
  .
  obrzydliwe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX