Ks. Głód oskarża kobiety o prowokowanie mężczyzn. "Narażają ich na niepotrzebne trudności"

"Kobiety i dorastające dziewczęta powinny uważać by swoim nieskromnym ubiorem nie narażały innych osób na popełnianie grzechów" - napisał ks. Głód. Jego apel spotkał się z szybką reakcją internautów.

Ks. Franciszek Głód, profesor zwyczajny teologii pastoralnej z Jugowic, podzielił się na Twitterze swoimi refleksjami o seksualności. Dla kobiet i dziewcząt duchowny ma kilka rad dotyczących zarówno mody, urody, jak i garderoby. " Należy ubierać się modnie, schludnie, ładnie, ale z umiarem i skromnością" - doradza kapłan. Dlaczego? Bo - zdaniem księdza rzymskokatolickiego - kobiety i dziewczęta "prowokują" mężczyzn.

"Obecnie zbyt liberalne poglądy jak i dzisiejsza moda sprawia, że niektóre dziewczęta prowokują swoim strojem i zachowaniem wielu mężczyzn" - ocenia ks. Głód. "Ubierając się wyzywająco i ekstrawagancko narażają mężczyzn na niepotrzebne trudności, rozbudzając ich seksualność" - twierdzi kapłan. 

"Ultimatum, że nie będzie przychodzić"

Jego zdaniem problem dotyczy także świątyń, do których przybywają nieskromnie ubrane kobiety. "Gdy kapłan zwróci uwagę, następuje wielka obraza i ultimatum, że wcale nie będzie przychodzić" - ubolewa ksiądz.

Poza tym ks. Głodowi nie podoba się, że aktywistki kobiece prowadzą warsztaty dotyczące miłości i seksualności, w których nie ma kwestii wyznaniowych. "W wielu miejscach naszego kraju organizowane są kursy dla nauczycieli, pielęgniarek, często pod egidą zlaicyzowanych feministek. Poprzez wykłady i ćwiczenia zacieśnia się problem miłości pomiędzy mężczyzną a kobietą do sfery czysto fizjologicznej z pominięciem duchowego wymiaru" - ocenia ksiądz.

Przypomnijmy: zgodnie z zasadami Kościoła rzymskokatolickiego duchowni są zobowiązani do celibatu.

W odpowiedzi internauci zarzucają księdzu przerzucanie odpowiedzialności za zachowania seksualne mężczyzn na kobiety, a także fundamentalizm religijny. "Idź pan do Iranu z takimi bzdurami" - odpowiedział mu użytkownik Twittera Marek Stępień. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Ks. Głód oskarża kobiety o prowokowanie mężczyzn. "Narażają ich na niepotrzebne trudności"
Zaloguj się
 • ben_akiba

  Oceniono 5 razy 3

  Uważam, że należy pozatykać wszystkie otwory we wszystkich ścianach, murach i deskach. Nic mnie tak nie prowokuje seksualnie, jak otwór :-(

 • Oceniono 5 razy 3

  A moją seksualność rozbudzają mężczyźni w mundurach !! Wyraźnie mnie prowokują!!
  Bardzo proszę o zakaz noszenia !!!

 • Oceniono 5 razy 3

  Chyba kogos tu popier.... jak dlugo ludzie Polsce beda sie godzic na katoszariat? Przestance glosy tych popaprancow cytowac w ogolnopolskich mediach, to tak jakby sie ekscytowac bezskladnym slowotokiem dwulatka.

 • cynnik2

  Oceniono 2 razy 2

  Widocznie ma głód na baby.

 • cynnik2

  Oceniono 2 razy 2

  "Były to mądre czasy, gdy nikt do kościoła nie odważył się przychodzić nieskromnie, wyzywająco ubrany, a dzisiaj zdarza się to dosyć często".
  --------------
  A jeszcze mądrzejsze czasy były, jak taką krnąbrną babę można było zamknąć, oskarżyć o czary, torturować do woli na różne wymyślne sposoby sycąc zboczone żądze jej straszliwym cierpieniem i w końcu żywcem spalić. I wszystko to w imię boga, z krzyżem w dłoni i z Chrystusem na ustach.
  Prawda, jakie fajne były czasy?

 • zygmund

  Oceniono 2 razy 2

  To po prostu wiosna. Co roku tak jest proszę księdza. W połowie lipca człowiek się oswaja i już mogą chodzić prawie gołe i nikogo to nie ruszy.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 4 razy 2

  Jeśli szanowny ksiądz spojrzał na taką niewiastę (a musiał łypnąć choć jednym okiem skoro o nich wie i wie jakie żądze wzbudzają owe kuso ubrane ciała), to mam radę prosto z ust Jezusa.

  " Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! 28 A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. 29 Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. "

  Ojczulka owieczkom też doradzam taką odwykową kurację.
  Będziemy mieli na ulicach pełno ślepych katolików.

 • najdul6

  Oceniono 4 razy 2

  to walcie sobie konia!!! zboki

 • ciemny_lud

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe; zawsze miałem wrażenie, że niestosownym ubiorem jest sutanna (coś okropnego), a infuła najlepiej sprawdza się w burlesce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX