Polecamy najlepsze podcasty o polskiej polityce. Najważniejsze tematy pod lupą znakomitych dziennikarzy

Nie lubisz czuć się niedoinformowany? TOK FM to dziesiątki audycji na rozmaite tematy. W poniższym zestawieniu przedstawiamy te, które skupiają się na polskiej polityce.

Najważniejsze tematy rozłożone na czynniki pierwsze przez najlepszych dziennikarzy i ich znakomitych gości. Przedstawiamy przewodnik po naszych podcastach o polskiej polityce:

Analizy

Za pomysłami posłów często kryje się jakaś myśl. Agata Kowalska szuka jej wspólnie z ekspertami. Odkrywają sens w projektach ustaw, sprawdzają jakie będą ich skutki i porównują z tym, co deklarują ich autorzy: parlamentarzyści i urzędnicy.

Celem audycji jest reagowanie na działania polityków, ale także trzymanie ręki na pulsie życia społecznego. Organizacje pozarządowe często szybciej i trafniej diagnozują rzeczywistość, niż rząd i parlament. Analizy korzystają z ich wiedzy i doświadczenia - i z ich pomocą sprowadzają polityków z sejmosfery na ziemię.

Wywiad Polityczny

Przy Wiejskie dniem i nocą dokonuje się polityczna rewolucja. Aż czasami brak jest tchu. I obserwatorom i uczestnikom. Karolina Lewicka trzyma rękę na parlamentarnym pulsie. Codziennie o 17 rozmawia z najważniejszymi przedstawicielami polskiej sceny politycznej.

Play offy

Podcast polityczny Zuzanny Dąbrowskiej skupia się na gościach - politykach, którzy odkrywają w nim trochę miej znaną stronę i pozwalają poznać się lepiej. Jest o polityce, ale też o życiu osobistym.

A teraz na poważnie

Polska polityka w bardzo szerokim kontekście, również społecznym, kulturalnym. Okiem również pisarzy, filmowców i muzyków, których Mikołaj Lizut chętnie zaprasza do studia.

Wybory w TOKu

Polityczne podsumowanie tygodnia. Dominika Wielowieyska w każdą niedzielę rozmawia z przedstawicielami całego spektrum polskiej sceny politycznej o sprawach, którymi żyliśmy w ostatnich dniach.

Relację na żywo z godzinnego programu można też oglądać na naszym facebookowym profilu.

Trzódka

Jacek Żakowski, Tomasz Lis, Wiesław Władyka i Tomasz Wołek, czyli legendarna Trzódka. Od 15 lat spotykają się co piątek w Poranku TOK FM u Jacka Żakowskiego, żeby komentować bieżące wydarzenia polityczne.

Prawda nas zaboli

Piotr Najsztub porusza w swojej audycji najważniejsze i najpoważniejsze tematy ze świata polskiej polityki. Ale przeplata je lżejszymi momentami, w których Tomasz Piątek czyta wiersze prawicowych poetów, a sam prowadzący wygłasza Orędzie Mózgu Państwa.

Wywiad pogłębiony

Pogłębione życiorysy, refleksje, problemy. Rozmowy o filozofii, duchowości i psychologii, a w tle polska polityka i sytuacja w kraju.

Świat się chwieje

Rzeczywistość zmienia się zbyt szybko, a nasze rozumienie świata za tym nie nadąża. Naprawdę ciężko przewidzieć, co będzie za pół roku z Ameryką, z Europą, co będzie za kilka lat z kapitalizmem, który ma poważne kłopoty. Wielu filozofów, socjologów, ekonomistów twierdzi, że żyjemy na przełomie epok, między "czymś", a "czymś". Idzie duża zmiana, tylko nie wiadomo, na czym dokładnie będzie polegać. W audycji "Świat się chwieje" Grzegorz Sroczyński i jego goście spróbują tę zmianę choć trochę wyraźniej zobaczyć. I odnoszę do sytuacji w kraju.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Najnowsze podcasty

Więcej podcastów