"Skupili się na wyłapywaniu niuansików". Sejmowi prawnicy przeciwni projektowi Nowoczesnej o związkach partnerskich

- Nowoczesna bardzo silnie zaakcentowała ten problem społeczny, który polega na tym, że pary żyjące w związkach tej samej płci nie są w ogóle rozpoznawane w prawie - ocenia Paweł Knut, prawnik z Kampanii Przeciwko Homofobii.

Jego zdaniem autorzy dwóch sejmowych opinii, przeciwnych formalizacji związków partnerskich, poszli w zupełnie inną stronę. - Legislatorzy (sejmowi) skupili się na wyłapywaniu niuansików, mniejszych lub większych błędów - stwierdził prawnik.

Czego jeszcze dowiesz się z tej rozmowy? Posłuchaj!

 • Czy w dyskusji o związkach partnerskich należy się powoływać na art. 18 Konstytucji RP, który mówi o ochronie dwupłciowego małżeństwa?
 • Jak projekt Nowoczesnej opisuje prawa i obowiązki osób, które zawierają związek partnerski?
 • Co projekt o związkach partnerskich mówi o adopcji dzieci?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
"Skupili się na wyłapywaniu niuansików". Sejmowi prawnicy przeciwni projektowi Nowoczesnej o związkach partnerskich
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 5 razy 3

  Proszę doprecyzować określenie, związek partnerski.

  Z tekstu zamieszczonego w artykule wynika, że jest to związek homoseksualny,

  pod enigmatyczną nazwą związku partnerskiego.

 • masofrev

  Oceniono 6 razy 2

  Dzień dobry!

  Ja nazywam Ahmed Al Ewak! Ja inżynier chemik, przyjechał do Polski z Syria. Polska bardzo dobry kraj, smaczny ziemniak! Pracować w przemyśle, produkować C4 na eksport, pracodawca mówić rosyjski ale dogaduje, oni bardzo dobrze płacić! Moje kobiety chodzić w burka na basen, wszystko, wszystko ok. Tylko jeden problem jest: dlaczego ja móc mieć tylko jedna żona??? U mnie cztery kobiety, jak Mohamet kazał, one drogie, zapłacił trzy wielbłądy za każda i ja teraz chcieć móc oficjalnie mieć je jako żona. A polskie prawo nie pozwalać na kilka żon! Ja czuje dyskryminowany i błagać posłów tej wspaniałej partii Nowoczesna, żeby uchwalić te związki partnerskie ale z wieloma żonami!!! Bo inaczej kobiety niezadowolone, że wielbłądów nie odziedziczą i dzieci nie mogę zarejestrować... Ja kochać wasz kraj i przyrzeka, że zagłosuje na Nowoczesna, jak móc cztery żony!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Dajcie ludziom zyc wedlug wlasnych przekonan, nie chca brac slubu to ich wybor, co komu do tego.

 • bartekgryko

  Oceniono 1 raz 1

  Rozumiem, że Nowoczesna nie ma kasy ... ale może jednak warto albo składac dobre projekty wolne od wad, albo darować sobie składanie bubli i narażanie na śmieszność nie tylko swoich prac ale i idei, która zasługuje na dobry projekt.

 • aarek_ch

  Oceniono 2 razy 0

  Efekt myślenia z ciemnogrodu, kołtunerii i braku TOLERANCJI, a wszystko to dzieje się w XXI. wieku, w kraju (pokraju) nad Wisłą...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX