Jak być dobrym ojcem? Polecamy najlepsze podcasty o rodzicielstwie

Ojcostwo

Ojcostwo (Fot. iStock)

Coraz więcej ojców rozumie, że ich rola nie kończy się na karaniu dziecka, ale też na "towarzyszeniu" im w świecie. Polecamy podcasty, które dotyczą wyzwań, jakie stawia przed nami rodzicielstwo.

Jak wynika z badań prof. Szlendaka, ojcowie spędzają ze swoimi dziećmi więcej czasu, niż przed laty. - Jeszcze kilkanaście lat temu, były to dwie godziny tygodniowo, a teraz dwie godziny dziennie. To jest widoczne nawet na placach zabaw, na ulicach – mówił w TOK FM Marcin Grudzień, redaktor naczelny portalu Masculinum.

- Ważna też jest jakość. Coraz więcej ojców rozumie, że ich rola nie kończy się na karaniu dziecka, ale też na „towarzyszeniu” w tym świecie – dodał.

Zaznaczył też, że mężczyznom, których ojcowie byli nieobecni, albo używali wobec nich przemocy, mają szczególnie duże trudności  z budowaniem relacji z własnymi dziećmi.

Pomocy szukają w stowarzyszeniach wspomagających rozwój ojców.

- W Polsce powstaje ich coraz więcej. - Dyskutują o tym, jak znaleźć czas dla dzieci i spędzić go w pożyteczny, wartościowy sposób.  Bo ten czas  muszą wyrywać z czasu pracy. Albo zastanawiają się, w jaki sposób wprowadzać w domu edukację finansową. Często nie mają wzorców, więc uczą się od siebie – tłumaczył.

Marcin Grudzień dodał, że choć sytuacja zmienia się na lepsze, to w kwestii zaangażowania ojców w wychowanie dzieci, nie jesteśmy jeszcze modelem skandynawskim.

Rodzicom zainteresowanym rozmaitymi aspektami wychowania dzieci, polecamy kilka interesujących audycji na ten temat.

Interesuje cię temat rodzicielstwa? TOK FM oferuje wiele ciekawych audycji na ten temat:

Zobacz także
  • Ministrowi zdrowia Irlandii zależy na tym, żeby kobiety z Irlandii Północnej miały także dostęp do legalnej aborcji "Potoczył wzrokiem po poczekalni. Na krzesełkach kuliły się trzy kobiety" [fragment książki "Iskra światła" Jodi Picoult]
  • Opryszczka najczęściej pojawia się na ustach Boli, piecze i brzydko wygląda. Opryszczka - jakie są jej przyczyny i jak ją leczyć?
  • Ryszard Petru i Joanna  Scheuring-Wielgus podczas prezentacji nowego projektu politycznego. Nowa partia Ryszarda Petru ma już nazwę. "Nie robimy tego przeciwko komuś, tylko dla dobra opozycji"
Skomentuj:
Jak być dobrym ojcem? Stowarzyszenia wspierające rozwój świadomego ojcostwa.
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM