Sportcast: A jednak Hrvatska! Chorwacja w finale mistrzostw świata. Anglia zagra o trzecie miejsce

Chorwacja w najlepszej czwórce mundialu

Chorwacja w najlepszej czwórce mundialu (Fot. Manu Fernandez / AP Photo)

Reprezentacja Chorwacji pokonała 2:1 Anglię i po raz pierwszy w historii zagra w finale mistrzostw świata.

Do rozstrzygnięcia tego półfinałowego starcia potrzebna była dogrywka, bo po regulaminowych 90 minutach było 1:1. Chorwaci po raz kolejny udowodnili, że są specjalistami, jeśli chodzi o dogrywki i nie ma dla nich znaczenia, czy grają 90 minut, czy 120. We wszystkich poprzednich meczach fazy pucharowej mundialu rozstrzygali spotkania na swoją korzyść dopiero po rzutach karnych.

Do tej pory największym osiągnięciem reprezentacji Chorwacji, był brązowy medal mistrzostw świata z 1998 roku. Od tamtej pory nie potrafili podczas mundialu nawet wyjść z grupy. Gdy już im się to udało - zatrzymali się dopiero w finale. A tam czekają na nich Francuzi, którzy w półfinale pokonali 1:0 Belgię. Finał mistrzostw świata zaplanowano na niedzielę. Dzień wcześniej Anglia zagra z Belgią o trzecie miejsce.

Zobacz także
  • Spotkanie żołnierzy Wehrmachtu i Armii Czerwonej 20 września 1939 roku, na wschód od Brześcia Agresja ZSRR na Polskę 17 września 1939. Czy Polska była przygotowana na sowiecką inwazję?
  • Kora Jackowska w 1992 roku Kora spędziła w domu dziecka pięć lat. "Prowadziły go zakonnice, były dla nas w patologiczny sposób okrutne"
  • Air Show 2018 w Radomiu. Pokazy akrobacji i sprzętu [ZOBACZ ZDJĘCIA]
Skomentuj:
Kto wygrał mecz Anglia - Chorwacja? Kto zagra w finale mundialu?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny