Zawisza o Czarnym Proteście: Skala jest ogromna. To najskuteczniejsza kampania, jaką przeprowadziła partia polityczna

- Tworzymy pewną społeczność, która się nie zgadza. Pokazujemy sobie solidarność, pokazujemy sobie, ile nas jest - mówiła Marcelina Zawisza z Partii Razem. Jaka jest skala Czarnego Protestu? - Dotarliśmy samym naszym wydarzeniem do 10 mln ludzi - podkreślała.

Na czym polega Czarny Protest? - Przez te dni, kiedy Sejm debatuje nad ustawą antyaborcyjną Ordo Iuris, która całkowicie zakazuje aborcji - niezależnie od tego, jaki ta ciąża ma wpływ na zdrowie i życie kobiety, niezależnie, czy pochodzi z przestępstwa, np. z gwałtu - ubieramy się na czarno, robimy zdjęcie i w mediach społecznościowych  publikujemy z hashtagiem #CzarnyProtest - mówiła Marcelina Zawisza z Partii Razem w Poranku Radia TOK FM.

- W ten sposób tworzymy pewną społeczność, która się nie zgadza. Pokazujemy sobie solidarność, pokazujemy sobie, ile nas jest - dodawała. Jak mówiła, skala protestu jest "ogromna". - Dotarliśmy samym naszym wydarzeniem do 10 mln ludzi - podkreślała Zawisza.

"Młode dziewczęta skręcają w lewo"

- Polityka w sieci uważa, że to jest chyba najpopularniejszy hashtag, jaki kiedykolwiek był w polskiej polityce, zapoczątkowany przez partię polityczną - mówiła jedna z liderek Razem. - To jest najskuteczniejsza kampania, którą jakakolwiek partia przeprowadziła - oceniała.

- Protest sięga też do najmłodszych, otrzymujemy zdjęcia całych klas - mówiła Zawisza. - Po raz pierwszy te osoby pokazują aktywność polityczną, to bardzo dobrze wróży - stwierdziła.

- O ile młodzi chłopcy faktycznie skręcają na prawo, to młode dziewczęta przed 18. rokiem życia wyrażają dużo emocji, takich jak empatia, współczucie, troska, opieka, i skręcają w lewo - zaznaczała polityk. - Są w stanie wyobrazić sobie cierpienie, na jakie będzie je skazywało państwo, jeżeli ta ustawa wejdzie w życie - stwierdziła.

Dziesiątki tysięcy osób zadeklarowały na Facebooku, że wezmą udział w Ogólnopolskim Strajku Kobiet. Idea jest prosta: w poniedziałek 3 października uczestniczki wezmą urlop na żądanie lub bezpłatny, dzień wolny na opiekę nad dzieckiem, nie przyjdą na uczelnie. Powodem jest zgoda posłów na dalsze prace nad projektem ustawy komitetu "Stop Aborcji", zakazującej przerywanie ciąży.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (109)
Zawisza o Czarnym Proteście: Skala jest ogromna. To najskuteczniejsza kampania, jaką przeprowadziła partia polityczna
Zaloguj się
 • stronzo_bestiale

  Oceniono 36 razy 26

  10 milionów? Nieźle, nieźle. To pewnie się odnalazły przy okazji tez brakujące ok. 200 tysięcy kodowców co to je w Warszawie widział kiedyś jóźwiak z niesiołem, które się potem rozpłynęło.

 • bialyrasizm

  Oceniono 28 razy 22

  Przecież kampanii nie przeprowadziła partia Razem, tylko liberalne media, celebryci, partie opozycyjne i organizacje pozarządowe Sorosa.
  Swoją drogą - z tych 10mln zaangażuje się pewnie max 100tys, czyli 1% i tyle też "Razem" dostanie w wyborach.

 • annbot

  Oceniono 26 razy 22

  Skoro księża chcą dyktować prawa kobiet w naszym kraju, to my kobiety żądamy przymusowej kastracji rzymskokatolickich księży. Nie potrzebują męskich genitaliów, jako że religia nakazuje im żyć w celibacie. Poza tym uchroni ich to przed grzechem sodomii. Domagamy się również kary pozbawienia wolności do lat 5 dla przełożonych ukrywających pedofili w sutannach a także kary więzienia 15 lat dla samych pedofili i godnych rekompensat finansowych płaconych przez Kościół na rzecz ofiar pedofili w sutannach.

 • dss50

  Oceniono 20 razy 14

  Na uczelnie mogą nie przyjść w ramach protestu ewentualnie tylko studenci/studentki. Pracownicy muszą - właśnie otrzymaliśmy informację od zwierzchników zabraniającą udziału w proteście, a urlopu pracownik naukowy w czasie trwania roku akademickiego brać nie może. Na szczęście nie zabronili jeszcze czarnego stroju.

 • a1k5

  Oceniono 10 razy 6

  List słuchaczki...
  Panie obrońco demokracji i praw , proszę w imieniu swoim ale także w imieniu tych co staja przed komisjami, lekarzami tzw orzecznikami, bez względu czy jest to ZUS czy Starostwo, uchwalcie ustawą zakaz chamskiego traktowania ludzi ubiegających się o rentę lub zasiłek stały, dawany ze względu na chorobę. Ta kasta specjalnych lekarzy, pod specjalnym patronem Państwa, doprowadza chorych do rozpaczy, biedy, utraty mienia, braku perspektyw na życie.I oni strajkują za podwyżkami - zostawić im najniższą krajową.
  Dlaczego pozwalacie na poniżanie chorych. Zbrzydziłam sobie lekarzy do końca życia. Skąd on wie jak mnie boli/. Skąd ten nadczłowiek z Kasty wie, jak się czuję, jak mnie boli, jak cierpię,to jak stan po aborcji, wie tylko jak łajać takiego co staje o parę groszy.Nie godzę się,aby poniżali ludzi. To jest już albo ich choroba albo zwykłe nieludzkie łajdactwo. Proszę coś zrobić z kulturą lekarzy orzekających, nie maja prawa na wiercenie u chorego dziur, nie maja prawa na łajania, podnoszenia głosu na chorego. Zróbcie to co trzeba zrobić, zastosujcie w końcu prawo zakazu chamskiego traktowania takich ludzi. No i jeszcze ten ich ordynarny, chamski , odrażający wzrok[ odrażający do nas, do chorych, z taka pogardą].
  Bo swoim wzgardzonym do stającego przed nim i proszącego o wydanie zaświadczenia okiem zbadał już takiego chorego do szpiku kości. Te pogardliwe, z obrzydzeniem spojrzenie, ich ton do chorego jest tak ohydny,ze słów brak. Radzę każdemu kto będzie stawał kiedykolwiek przed taką Kastą nagrywajcie te niby badania, może się to wam przydać, ja bardzo żałuje,że tego nie zrobiłam, bo dzisiaj nie musiałabym się niczym martwić.
  Proszę o odpowiedz.
  P.S Swoje 73 urodziny obchodzi dziś Lech Wałęsa.
  Kolejnych sukcesów na Olimpiadzie... ??-ŻyczeniaDlaLecha
  Częstszego kontaktu z dziećmi ??-ŻyczeniaDlaLecha
  Swoje -ŻyczeniaDlaLecha śle również najsłynniejsza polska szafiarka.
  Maria Kiszczak
  Rząd nie ciąża, usunąć go można"ŻyczeniaDlaLecha

 • bart5554

  Oceniono 21 razy 3

  Zdrajcy z PO atakują zarząd PGNiG, który przeciwstawił się Gazpromowi!

  www.energetyka24.com/459770,poslowie-po-domagaja-sie-odwolania-zarzadu-pgnig

 • corm

  Oceniono 16 razy 2

  Zastanawiam się czy te idiotki i idioci popierający "wolną" aborcję, zadali sobie jedno zasadnicze pytanie? Czy gdyby twoja matka mogła usunąć ciążę "na żądanie" to czy byłbyś na świecie, czy też może twój żywot skończyłby się w koszu na śmieci jakiejś podrzędnej kliniki? Inaczej mówiąc, gdyby instytucja "aborcji na żądanie" o którą tak walczycie istniała w Polskim prawie od powiedzmy 40 lat, to połowy z was by nie było.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX