"Słowa Kaczyńskiego uważam za absolutnie nieludzkie. Przecież to są najcięższe wybory w życiu każdej kobiety"

- Proszę sobie wyobrazić - dziewięć miesięcy chodzenia w ciąży, każdy głaszcze po brzuchu, mówi: "fantastycznie", "gratulujemy" itd. - powiedziała Anna Materska-Sosnowska. - A ty każdemu musisz powiedzieć prosto w twarz: "moje dziecko przeżyje może dzień, może tydzień, może dwa" - dodała.

- Proszę zwłaszcza mężczyzn, aczkolwiek kobietom też się zdarza, o nietraktowanie kobiet jak idiotek - mówiła w Poranku Radia TOK FM dr Anna Materska-Sosnowska. - Każdy decyzję podejmuje we własnym sumieniu - dodała.

Politolog odniosła się do słów Jarosława Kaczyńskiego. - Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię - powiedział prezes PiS w wywiadzie dla PAP.

"Najcięższe wybory w życiu każdej kobiety"

- Przecież to są absolutnie najcięższe wybory w życiu każdej kobiety, a myślę, że każdego rodzica - podkreśliła Materska-Sosnowska. - Bez względu na to, czy będą hospicja czy nie, nie zmieni się procent przerywanych ciąż. Z tego ani innego powodu - mówiła.

- Są kobiety, które decydują się od samego początku na bardzo trudną ciążę - ciągnęła politolog. - Proszę sobie wyobrazić - dziewięć miesięcy chodzenia w ciąży, każdy głaszcze po brzuchu, mówi: "fantastycznie", "gratulujemy" itd. A ty każdemu musisz powiedzieć prosto w twarz: "moje dziecko przeżyje może dzień, może tydzień, może dwa" - powiedziała Materska-Sosnowska.

"Słowa Kaczyńskiego absolutnie nieludzkie"

- Słowa Kaczyńskiego uważam za absolutnie nieludzkie - oceniła. - Gdyby ograniczały się do tego: "stworzymy możliwości, żeby każda kobieta, która chce, mogła urodzić dziecko, a my zapewnimy całkowitą opiekę psychologiczną, lekarską" - takie słowa dla mnie są do przyjęcia - dodała politolog.

- Traktowanie kobiet inaczej uważam za urągające nam - oceniła.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (99)
"Słowa Kaczyńskiego uważam za absolutnie nieludzkie. Przecież to są najcięższe wybory w życiu każdej kobiety"
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 22 razy 20

  Kiedys w filmie 'Vaterland' na podtawie scenariusza literackiego, syn nalezacy do hitlerjugend pyta swojego ojca po co te wzystkie chore i kalekie dzieci zyja i czy nie lepiej dla wszystkich bylo by je usmiercic? Pytanie, przyjmujac materialistyczny obraz/model swiata w pelni logiczne i racjonalne. Jesli jednak zalozyc istnienie niesmiertelnej duszy i istnienie jakiegos celu ostatecznego sensu naszego zycia sprawa mocno sie komplikuje.

 • szpung

  Oceniono 16 razy 14

  Dodam iz nasza wiedza na trmat fizycznej struktury wszechswiata budowana byla przez dlugi czas za pomoca matematyki na podstwie jej fizycznej struktury popartej eksperymentem i tak np. genialne tezy Newtona z czasem okazaly sie przyblizonymi tezami jedynie prawdziwymi przy zalozeniu mas o niskich predkosciach. Kiedy rownania Maxwella staly sie nie do pogodzenia z mechanika nalezalo w modelu fizycznym zwiazac czas z przestrznia, aby po chwili dowiedziec sie i Bog jednak gra z nami w kosci i we wszechswiecie zdarza sie to co moze sie zdarzyc. Tm przydlugim wywodem chce jedynie powiedziec iz z ajedna kotara znajduje sie kolejna kotara za ktora odkrywamy kolejne model przyblizony czegos czego i tak nigdy nie zrozumiemy i nie pojmiemy.

 • wrobrewrobrewrobre

  Oceniono 18 razy 14

  Wypowiedzi posła Kaczyńskiego ukazują jego sadomasochistyczne ciągoty. Jak można nakłaniać kobiety które spotkało nieszczęście do jeszcze większych cierpień. W imię czego, w imię wykorzystywanej przez niego do walku politycznej mitologii chrześcijańskiej. To nie jest uczciwe, to jest perfidne. Za chwilę okaże się, że poseł Kaczyński uważa, że im więcej urodzeń dzieci z wadami genetycznymi to lepiej bo przecież dużo łatwiej rządzi się Obywatelami z zespołem Downa.

 • Oceniono 13 razy 11

  Z naciskiem na chrzest i wpisanie do statystyk katolikow. No i moze ksiadz zdazy zgwalcic, w koncu coraz mniej dzieci do kosciola przychodzi. A i pieniazki z dotacji wieksze jak zarejestrowanych wiecej, nie? :> Ot cala prawda po co ten nacisk.

 • yan57

  Oceniono 8 razy 6

  decyzja powinna być pozostawiona kobiecie ....jedna chce się pozbyć jak najszybciej i zapomnieć a druga chce urodzić takie dziecko żeby się pożegnać i żeby dać imię i pochować...tylko że często ksiądz odmawia takich pochówków...

 • 68jacekw

  Oceniono 63 razy 5

  Słowa Kaczyńskiego odnosiły się do matek,które chcą urodzić dziecko,dać mu imię i godnie pochować.GieWu dobrze o tym wie ale woli mieszać w głowach swojej sekcie,która czyta tylko nagłówki i hasła emitowane z Czerskiej.

 • a.sz

  Oceniono 15 razy 3

  Szacunek dla życia nazywacie nieludzkim ?
  Chcielibyście aby Wasze matki miały krew waszych sióstr i braci na rękach w imię nowoczesności i wolności ?.
  Na co mi taka wolność która prowadzi do zabijania.
  Kobiety opamietajcie się.
  Jeśli wy swój "problem" będziecie rozwiązywać w ten sposób to potem w imię tej samej nowoczesności i wolności będziecie zabijane np przez eutanazję ze względu na koszty leczenia, ból i smród waszych chorób.
  Przez uchylone drzwi samolubnej wolności podłość i śmierć wciska się w nasze życie.

 • cichwoda

  Oceniono 7 razy 3

  Michnik dla „Der Spiegel” ZGINELI I POTEM ZMATWYCHWSTALI
  "Powiedziałby pan, że wypędzenie Niemców to było barbarzyństwo?
  No a co innego?
  Gdyby tak ktoś powiedział w Niemczech, to byłby skandal.
  Dlatego ja to muszę powiedzieć, jako Polak, którego rodzice zginęli w Holokauście"

 • kkes

  Oceniono 15 razy 3

  To że ten rząd bedzie wspierał i pomagał kobietom, ktore chcą urodzić bez względu na okolicznosci ta osoba uważa za nieludzkie? Straszne. Ludzie, czy wam juz całkiem odbilo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX