Lewandowski: Kaczyński ma wyrobioną "pozycję" w Europie. Jego insynuacje mogą pomóc Tuskowi

- Słowa Kaczyńskiego rozeszły się szerokim echem w świecie demokratycznym, podobnie jak jego wcześniejsze wypowiedzi o tym, że uchodźcy są nosicielami zarazków. To tylko wzmocni Donalda Tuska - powiedział Janusz Lewandowski w Poranku Radia TOK FM.

Eurodeputowany PO komentował wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z wywiadu dla "Polska The Times". Prezes PiS powiedział w nim m.in., że wyobraża sobie, iż polski rząd nie poprze Tuska na drugą kadencję na funkcji szefa Rady Europejskiej i że uważa, iż szefem Rady nie powinien być człowiek, wobec którego być może będą stawiane poważne zarzuty.

 - Tą wypowiedzią Kaczyński na pewno nie osłabi pozycji Tuska. Tam jeszcze były insynuacje, bo były zapowiedzi uruchomienia jakiegoś śledztwa wobec Tuska tak, jakby Kaczyński chciał wyręczyć prokuraturę w tej materii bądź albo zgadywał postępowanie śledczych...  Wiec ma (Kaczyński) ma wyrobioną opinię w Europie i jego słowa o Tusku mogą szefowi Rady Europejskiej  pomóc - ocenił Janusz Lewandowski.

Europoseł zwrócił uwagę, że za słowami Kaczyńskiego kryje się jakaś prywatna mściwość, która bierze górę na polską racją stanu. - Tusk piastuje przecież swoją funkcję w czasach powrotu "dzikości". I konieczna jest wrażliwość na potrzeby wschodniej Europy. To jest zupełnie niewyobrażalne żeby w imię jakiejś prywaty Polska wyrzekała się człowieka na najwyższym stanowisku w Unii Europejskiej, bo przez to widać, że nasza polityka zagraniczna staje się zakładnikiem emocji i kompleksów Jarosława Kaczyńskiego - powiedział Lewandowski.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (78)
Lewandowski: Kaczyński ma wyrobioną "pozycję" w Europie. Jego insynuacje mogą pomóc Tuskowi
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 90 razy 30

  Lewe-andowski ma natomiast wyrobiona opinie w Polsce i tylko Bruksela chroni go przed wieloletnim garowaniem w zakladzie karnym.

 • 66kropek

  Oceniono 31 razy 13

  Lewandowski od jakiegoś czasu czuje pewien niepokój, zbliżają się wybory do PE i niestety na horyzoncie tego wybitnego polityka pojawiają się ciemne chmury, do PiS nie uda się przylepić w żaden sposób to może Nowoczesna? w końcu Petru był kapciowym Tuska tyle lat... Tylko tam się zrobi tłok, wiec trzeba się troszkę wziąć do roboty już teraz...

 • aaron.goldstein

  Oceniono 84 razy 12

  Pewnie, że tak. Donald Tusk, to chyba Europejczyk nr 1. tak samo ma wyrobioną opinie w Europie jako człowiek, który będzie reprezentował określone interesy. i na szczęście o Polsce i Polakach ma takie same zdanie jak Tomek Lis.

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 86 razy 10

  Tak pomoga tuskowi ze bedzie staral sie o azyl polityczny w berlinie :)

 • wiceherszt

  Oceniono 8 razy 4

  Artykuł "nowy", w dodatku o Kaczyńskim, więc może redakcja zwróci uwagę na ten komentarz. A dotyczy on "materiałów" sporządzanych w postaci niemożliwych do komentowania filmików, przy których zazwyczaj nawet nie jest zaznaczone, że są one takimi właśnie filmikami.

  Uprzejmie proszę o zrezygnowanie z tej formy przekazu bądź jakiegoś wyraźnego zaznaczania, że to właśnie coś takiego. Oszczędzi to czytelnikom czas, jak również sprawi, że przestaną się wściekać. Te filmiki to naprawdę dno a brak możliwości ich skomentowania jest frustrujący, szczególnie dla osób które odwiedzają wasz portal w celu poczytania opinii innych towarzyszy tej niedoli :)

 • skandynawek

  Oceniono 27 razy 1

  Czytam te komentarze i dochodze do takiego samego wniosku jak prof. Hartman, pis sie sypie i konczy. Zaczyna postepowac nerwowo i bojazliwie. Jedynie sa mocni w gebie wPiSami swoich troli, a rozmnozylo sie ich tysiace. Wkrotce kasy zabraknie na oplaty za te wPiSy.

 • 13facet13

  0

  autorytet Lewandowski????????????????????kpicie z ludzi czy z siebie???

 • 13facet13

  0

  sen paranoika kolejnego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX