Karnowski o "Misiewiczach" w Sopocie: Wszyscy radni PiS dostali pracę w Enerdze, nawet ci, którzy startowali i przegrali

- Nepotyzm i kolesiostwo. To będzie znaczek reprezentujący PiS za ten pierwszy rok od wygrania wyborów - o wymianie kadr w spółce Energa Oświetlenie prezydent Sopotu w TOK FM.

- Przysłowiowe Misiewicze to jest olbrzymia skala - mówił prezydent Sopotu Jacek Karnowski w Poranku Radia TOK FM. - Nie tylko wszyscy radni PiS z Sopotu dostali pracę w Enerdze, ale także część kandydatów, którzy nie weszli do rady miasta - podkreślił.

Jak pisała "Gazeta Wyborcza", w spółce Energa Oświetlenie pracę znaleźli trójmiejscy samorządowcy. "Prezesami zostali radni Sopotu i Gdańska, pełnomocnikiem zarządu zaś radny Gdyni. Wszyscy są związani z PiS" - możemy przeczytać.

"Misiewicze" to potoczne określenie dla obsadzania wysokich stanowisk w państwowych spółkach przez ludzi z partyjnego klucza, niekoniecznie posiadających odpowiednie kompetencje. Bartłomiej Misiewicz piastował wysokie stanowiska w MON, Polskiej Grupie Zbrojeniowej i Enerdze Ciepło Ostrołęka. 26-latek nie miał jednak wyższego wykształcenia, a wcześniej pracował tylko w aptece.

"Trzeba było ogłosić konkurs, może by wygrali"

- Nie wymieniali wcale ludzi, którzy dostali tam pracę za czasów PO, bo takich było bardzo mało, tylko tych, którzy pracowali tam przez kilkadziesiąt lat - ciągnął Karnowski. - Od tzw. śrubokręta nieraz do stanowisk kierowniczych - dodał.

- Może to są kompetentni ludzie, może mają wykształcenie? - pytała Dominika Wielowieyska. - To trzeba było ogłosić konkurs, może by wygrali. A nie, jak to jedna radna z Gdyni napisała: "wysłałam list, handlowałam na rynku, a teraz jestem szefem od sprzedaży w dużej firmie" - odparł polityk.

- Należało wygrać konkurs, a nie powodować taką prostą wymianę kadr, która jest totalnym nepotyzmem i kolesiostwem - ocenił Karnowski. - To będzie znaczek reprezentujący PiS za ten pierwszy rok od wygrania wyborów - podsumował prezydent Sopotu.

Zobacz także: Premier Szydło przemawia w Sejmie. A po tych słowach opozycja głośno: 'Misiewicze, Misiewicze'

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Komentarze (114)
Karnowski o "Misiewiczach" w Sopocie: Wszyscy radni PiS dostali pracę w Enerdze, nawet ci, którzy startowali i przegrali
Zaloguj się
 • ergosumek

  Oceniono 42 razy 28

  Przyganiał kocioł?
  A jak tam w spółkach gminnych, też wszystkie obsadzone przez PIS?
  Czy przez Platformę?

 • ze_swiata

  Oceniono 31 razy 23

  A ja nie rozumie, do czego spółce oświetleniowej jest potrzebna rada nadzorcza?

 • xxx-111

  Oceniono 19 razy 13

  Proszę Państwa, to już będzie taki zwyczaj.
  Musimy jako wyborcy przywyknąć do sytuacji, że w czasie wyborów decydujemy kto weźmie władzę i wszystko co się z nią wiąże.
  Idąc do wyborów będziemy decydować kogo odstawić od koryta, a kogo wstawić w ich miejsce.
  I w zasadzie to będzie jedyna nasza satysfakcja wyborcza.
  Nie podoba mi się to wszystko, ale takie są fakty. Demokracja weszła na inny poziom.
  Najgorsze, że nikt nie ma pomysłu czym zastąpić tzw. demokrację.

 • langwer22

  Oceniono 74 razy 4

  Ci z PiS-u dostali pracę a dla naszych nic nie zostało ,to chamstwo.

 • egonw3

  Oceniono 15 razy 1

  Dlaczego ciemniaki dostały posady akurat w Enerdze Oświetlenie? Ma ich tam oświecić?

 • panbies

  Oceniono 11 razy 1

  Opole jeszcze sprawdzić można a tam niejaki Jaki jest bossem.

 • yot23znowunadaje

  Oceniono 25 razy 1

  Nic dziwnego ze akcje poszły w dół o 50%. Ale ja głupi, ze ich nie sprzedałem w połowie 2015...:(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX