Cimoszewicz: Wygrał próżny narcyz. Jeśli nie zaufa doradcom, a intuicji wstrząsy czekają i NATO, i gospodarkę światową

Włodzimierz Cimoszewicz o nowym prezydencie USA.

- Zwyciężają ludzie, którzy posługują się populistycznymi obietnicami lub kłamstwem. Trump oszukiwał jak Farage - mówił w TOK FM Włodzimierz Cimoszewicz, który w specjalnym wydaniu Poranka komentował wynik wyborów w Stanach Zjednoczonych.

Wyborcze zwycięstwo Trumpa to „szok do kwadratu”. - Trump zapowiadał wiele kontrowersyjnych rzeczy i tak jak wielu polityków przed nim będzie się z tego wycofywał lub o nich zapominał. Trump jest meganarcystyczny, megapróżny, megaegotyczny. Jest większe prawdopodobieństwo, że będzie mniej ufał doradcom, a bardziej kierował się tym, co wie lub co podpowiada mu intuicja. Jeśli tak będzie to wstrząsy czekają NATO i gospodarkę międzynarodową - oceniał w TOK FM.

 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (102)
Cimoszewicz: Wygrał próżny narcyz. Jeśli nie zaufa doradcom, a intuicji wstrząsy czekają i NATO, i gospodarkę światową
Zaloguj się
 • aaron.goldstein

  Oceniono 67 razy 19

  Na dodatek Cimoszewicz sam jest megalomanem. Nigdy nie był zdolny do powiedzenia, że sam może się mylić.

 • aaron.goldstein

  Oceniono 66 razy 18

  Aż szkoda komentować. Pan Cimoszewicz jest żałosny.

 • dyfly

  Oceniono 35 razy 17

  Wielokrotnie skompromitowany komuch dorabia do emy w radiowezle wielokrotnie skompromitowanej, upadajacej Agory. Zalosne.

 • maruda.marudna

  Oceniono 65 razy 17

  PZPR-wski zakuty i zabetonowany łeb. On będzie mówił i pouczał na temat demokracji i wyborów.

 • na_grobli

  Oceniono 36 razy 14

  Jak Cimoszewicz mówi o próżnych narcyzach to wie o czym mówi.
  Specjalista......

 • andrzejadamski1

  Oceniono 47 razy 13

  Pocieszę Was na Czerskiej - Clinton prowadzi wciąż w sonadażach i zwiększa przewagę !

 • qaaon

  Oceniono 30 razy 12

  I wszystko na temat...Ja jestem mega zadowolony. Świat kieruje się ku radykalniejszym zasadom, tak w Polsce, USA i wielu innych. Liberalizm miał całe dziesięciolecia na udowodnienie swoich tez, że totalna wolność, niewpie...nie się nikomu w nic i każdy jest panem wszystkiego ma być najlepszym rozwiązaniem. Nic z tego nie wyszło, bo pokolenia milenialne prawie do niczego się nie nadają, poza jednostkami o dużej samodyscyplinie albo utrzymanej tradycji rodzinnej, to cała masa jednak jest tylko chodzącą "przetwórnią cukru i odchodów" bez zasad, bez idei, bez jakiejkolwiek własnej chęci rozwoju swojego otoczenia, bez wiedzy z jaką kulturą się identyfikować i bez pomysłu na siebie i swoje dzieci, ale za to z jakim wyolbrzymionym poczuciem ważności i wielkim JA, MOJE, DLA MNIE itd.
  To był ostatni moment na zawrót. Jeszcze dwa pokolenia, a udałoby się wymazać całkowicie poczucie własnej wartości, pochodzenia i kultury całym narodom. Pozorna wolność zniewoliłaby wszystkich, a tylko kilku miałoby wszystko. Ludzie publicznie często mówią że tak nie jest, ale wewnętrznie i tak czują że coś złego się działo. To pokazują jasno głosowania w Polsce i w USA. Anonimowość przy urnie daje możliwość bycia autentycznym i brak przymusu robienia pod publikę czegoś całe szczęście i to jest demokracja. Teraz co najmniej dwa pokolenia będą wychowywane w Polsce i USA w innych warunkach, z nauką identyfikowania się kim są, skąd pochodzą i jakie są wyższe wartości. A dla zachowania równowagi to wystarczy zanim szala znów się przechyli.

 • superkoment

  Oceniono 35 razy 11

  "Zaufa doradcom" = będzie posłuszny zbrodniarzom z atlantyckiej kabały City of London...

  Niedoczekanie twoje sprzedajna marionetko, stypendysto globalnej ludobójczej oligarchii.

  Trump to nie najgorszy wybór dla USA i świata. Na pohybel Jandom i innym ujadającym na smyczy żydomasońskiej sitwy!

  Nareszcie realna szansa na prawdziwą, a nie udawaną NATOską, walkę z terrorystami Daesz, agenturą Sorosa (jak np. Piskorski Zbigniew z "fundacji Pułaskiego"), banderowcami (Pawło Kowal)...

  Filipiny kończą współpracę "obronną" z USA, następna w kolejce jest Malezja... :-))

  Co Kerry robi teraz w tak ważnym okresie na Antarktydzie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX