Kijowski o marszu antyfaszystów. Żakowski w szoku: Mówi pan jak PiS. Pierwszy raz to słyszę

- Ludzie w kominiarkach, zamiast kijów bejsbolowych mieli trzonki od siekier - mówił w Poranku Radia TOK FM o zeszłorocznym marszu antyfaszystów Kijowski. - Ja to znam z innej narracji - stwierdził Żakowski.

- Zastanawiam się, czy pan zdąży na plac Zamkowy potem podjechać, wzorowy antyfaszysta... - mówił do Mateusza Kijowskiego Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM. KOD i antyfaszyści będą 11 listopada maszerować osobno. Obie strony twierdzą, że brak było chęci i kontaktu z drugiej strony.

- Na pewno nie - powiedział lider KOD. - Byłem na marszu antyfaszystów rok temu i nie do końca byłem szczęśliwy z tego powodu. Ludzie w kominiarkach, zamiast kijów bejsbolowych mieli trzonki od siekier, ale w zasadzie się niewiele różnili... Nastrój dosyć mocno bojówkowy - oceniał Kijowski.

"Ja to znam z innej narracji"

- Te zgromadzenia były bardzo ryzykownie atakowane przez środowiska faszystowskie - zauważył Żakowski. - Nie odnotowałem na tym marszu takich ataków, żadnego zagrożenia - zaznaczył lider KOD. - Ci ludzie zachowywali się tak, jakby chcieli sprowokować jakieś ataki - dodał. 

- Mówi pan jednym głosem z PiS i pierwszy raz to słyszę - zdziwił się gospodarz audycji. - Że ci antyfaszyści są jeszcze gorsi od narodowców, prowokują tych biednych narodowców. Ja to znam z innej narracji - dodał.

"Gdyby nie Antifa, to krew by się lała"

- Tego nie mówię, nigdy nie mówiłem - podkreślił Kijowski. - Niepodległość Polski trzeba świętować radośnie, z odsłoniętą twarzą i bez żadnych kijów, bez nastawiania się na jakiekolwiek bójki - mówił. - Od tego, żeby utrzymać porządek, jest policja - stwierdził działacz.

- Ja byłem na Kolorowej Niepodległej i gdyby nie Antifa, to krew by się lała - powiedział Żakowski. - Bo policja w Polsce się zachowuje, tak jak się zachowuje. Chłopcy na osiedlach dobrze o tym wiedzą - zaznaczył.

"Robienie ustawek to nie jest dobry pomysł"

- Nie należy szukać zwarcia - powiedział lider KOD. Jego zdaniem "trzeba tak się organizować, żeby każdy mógł świętować". - Kiedy jest święto, robienie ustawek, szukanie miejsca, gdzie można się przeciąć, stanąć obok, coś krzyknąć, dokopać to nie jest dobry pomysł - ocenił.

"KOD Niepodległości" rusza dziś z placu Narutowicza, skąd przejdzie na Pole Mokotowskie. Uczestnicy marszu antyfaszystów (współorganizowanego m.in. przez Partię Razem i Antyfaszystowską Warszawę) mają manifestować w godz. 15-19 - zbiorą się na pl. Zamkowym i przejdą na pl. Powstańców Warszawy.

 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (106)
Kijowski o marszu antyfaszystów. Żakowski w szoku: Mówi pan jak PiS. Pierwszy raz to słyszę
Zaloguj się
 • antypalikot2

  Oceniono 54 razy 32

  Nigdy nie myślałem, że zgodzę się z alimenciarzem:). "Antyfaszyści", czyli lewacka hołota niczym nie różniąca się od najgorszego kibolstwa. Panie Żakowski rozumiem, że ta wspaniała młodzież z Niemiec, która najechała Warszawę w 2011 r. i atakowała grupy rekonstrukcyjne to Pana idole?

 • strong.ben

  Oceniono 50 razy 32

  Czasem nawet Kijowski powie słowo prawdy.

 • karrampa

  Oceniono 41 razy 27

  Okazuje się, że w gruncie rzeczy marzenia towarzysza Żakowskiego niewiele różnią sią od marzeń pierwszych komunistów w rodzaju Trockiego.

 • tommychicago

  Oceniono 39 razy 25

  Ja tez jestem w szoku. Do Wigilii jeszcze daleko a pan Kijowski juz przemówil ludzkim glosem.
  Aj waj co sie dzieje?

 • darpodinio

  Oceniono 24 razy 16

  Brawo dla Kijowskiego za rozsądek. Nie jestem fanem KODu ale tu ma rację. Antifa nie różni się niczym od bojówek z prawej strony. Słowa Churchilla że "faszyści w przyszłości będą sami nazywali siebie antyfaszystami" są aktualne. Popatrzcie na wyczyny antify na zachodzie albo ataki na grupy rekonstrukcyjne parę lat temu.

 • kreciarobota59

  Oceniono 31 razy 15

  Kijowski co ty tu jeszcze robisz w Polsce /Powinieneś juz być w USA,już tam KOD-rze robią zadymę bo nie mogą sie pogodzić z przegranymi wyborami,potrzebują cię tam,co nie otrzymałeś polecenia od P.Clinton i innych z Światowego Lewactwa? Lewactwo,Darwinizm ,chora ideologia prowadzi do celowego skłócania narodów ,w interesie światowej finansjery.w Polsce też robicie zadymy by opcy kapitał mógł na skłóconych polakach wyprowadzać zyski.

 • 66kropek

  Oceniono 26 razy 14

  Redaktora Jacek pewnego dnia zdziwi się jak zobaczy swoje odbicie w lustrze i nie będzie wiedział co to za facet. Jeśli chodzi o Kijowskiego : zapłać dziadu alimenty!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX