''Bez dialogu z władzą i ludźmi, którzy myślą inaczej nie da się budować jutra w tym kraju''

- Ludzie, którzy nie są w stanie ze sobą rozmawiać, czynią zło mojej Ojczyźnie' - mówił w TOK FM Andrzej Seweryn.

- Czy pan się nie boi sytuacji, kiedy władza za bardzo interesuje się kulturą i próbuje ją zaprząc do swoich celów? - pytał Mikołaj Lizut Andrzej Seweryna.

- Nie boję się, bo wierzę w wolność artysty - odpowiedział wybitny aktor, dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie. - Często skarżyliśmy się, że poprzedniej władzy kultura nie interesowała. Sposób zainteresowania władzy i tego rezultaty zależy też od nas - odpowiedział.

Trzeba rozmawiać

- Nie odnoszę wrażenia, że jestem naiwny. Ale staram się realizować program Jacka Kuronia. Bez dialogu z władzą i ludźmi, którzy myślą inaczej nie da się budować jutra w tym kraju - mówił Seweryn w ''A teraz na poważnie''.

- Nikt mi nie wytłumaczy, że nie należy walczyć o dialog. Czasem jest on niemożliwy, że jest trudny i są ludzie, którzy go odrzucają. Ale ludzie, którzy nie są w stanie ze sobą rozmawiać, czynią zło mojej Ojczyźnie - stwierdził Seweryn.

Jego zdaniem powstanie ''dwóch plemion'' sprawi, że ''rdzeń społeczeństwa'' zostanie złamany. - Ja w tym uczestniczyć nie chcę - powiedział aktor.

- Polska flaga jest moją flagą, polski hymn jest moim hymnem. Nikt mi tego nie zabierze. Będę patriotą tak jak ja decyduję, a nie jak ktoś mi nakazuje - dodał artysta.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (87)
''Bez dialogu z władzą i ludźmi, którzy myślą inaczej nie da się budować jutra w tym kraju''
Zaloguj się
 • nemilek

  Oceniono 25 razy 11

  Naiwność i bajdurzenia. Bolszewiccy pseudodemokraci nie są gotowi do żadnego dialogu. Tak jak kościelni bożkowie nie uznają innych racji poza swoimi, tak środowisko Lisickiego w Polsce nie jest gotowe na żadną najmniejszą akceptację, ani nawet tolerancję dla innych poglądów.

 • ziggybum

  Oceniono 15 razy 9

  Panie Andrzeju, problem polega na tym że mamy teraz takich "myślących inaczej" u sterów państwa, którzy nie bardzo chcą prowadzić dialog z kimkolwiek, kto nie należy do ich kliki.

 • P B

  Oceniono 10 razy 8

  Niestety, poziom polityki w polskim wykonaniu sięgnął dawno temu dna.
  To politycy powinni wziąć odpowiedzialność za swe czyny czy też zaniechania, które doprowadziły do momentu, w którym inteligentni ludzie nie głosują, bo swym głosem nie chcą popierać mniejszego zła. Politycy sieją nienawiść jeden na drugiego, szczują ludzi na siebie wzajemnie- nie potrafią rozmawiać ponad podziałami, dla dobra całego społeczeństwa. Nie nadają się do rządzenia krajem.
  Człowiek, który nie rozumie, że swoje prywatne poglądy powinien pozostawić w domu, gdyż w pracy, jako polityk reprezentuje ogół zróżnicowanego poglądowo społeczeństwa, nie powinien pchać się do polityki.
  To politycy niszczą demokrację, praworządność i robią zamach na demokrację oraz wolność społeczną. Nie dojrzeli do powagi sytuacji i odpowiedzialności, jaka została i powierzona. Wstyd.
  Brak dialogu, narzucanie swoich poglądów innym zawsze prowadzi do reżimu i niezależnie od opcji jest złem prowadzący do upadku.

 • vomitorium1

  Oceniono 12 razy 6

  "Bez dialogu z władzą i ludźmi, którzy myślą inaczej nie da się budować jutra w tym kraju''
  niby-prawda
  (tylko władza (obecna)
  nie chce niczego budować
  a wszystko rozwalać)

 • Art Picaso

  Oceniono 9 razy 5

  panie Sewerynie dialog z bolszewikami? nie da rady oni mają ołowiane garnki na głowach

 • parazyd

  Oceniono 11 razy 5

  Seweryn kontra "suweren" - "Nie odnoszę wrażenia, że jestem naiwny."
  Oj Panie Andrzeju, obawiam się że jednak tak. Z takiego dialogu w najlepszym wypadku wyjdzie Pan pobity i posiniaczony. Widzę zerową skłonność do dyskusji po drugiej stronie... czyli identyczną jak u kleru.

 • Czarna Dziura

  Oceniono 7 razy 5

  Miszczu! Jak władza zaczyna się interesować kulturą, to kulturze to bardzo źle wróży.

 • czytakczynie12

  Oceniono 9 razy 5

  Pan i władza tego kraju podzielił, posortował Polaków jak śmieci. Wrzeszczy na nas z mównicy i z drabinki. Ciągle krzyczy, mówi o jakiś wrogach, siłach i innych diabłach, ale kto tu jest diabłem?. Czy Jan Paweł II pozwoliłby na takie podziały na taką nienawiść?.

 • e-komentarz

  Oceniono 8 razy 4

  Dialog? Słyszę co innego.
  Duda i Rzepliński - dwa przeciwstawne monologi.
  Rząd i opozycja - dwa przeciwstawne monologi.
  Pisowski 'suweren' i reszta społeczeństwa - dwa przeciwstawne monologi.
  Czy jeszcze kiedyś Polacy będą umieli ze sobą rozmawiać?
  Zwykle bywało tak wobec zagrożenia z zewnątrz, ale tego ojczyźnie nie życzę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX