Posłanka PiS chce deportacji. Kraśko czyta jej... konstytucję Polski. ''Byłoby wspaniale, gdyby posłowie jej przestrzegali''

Poseł PiS Beata Mateusiak-Pielucha apeluje, by wymagać od innowierców respektowania konstytucji. - Wszyscy polscy obywatele powinni jej przestrzegać. Zacznijmy od siebie - mówił Piotr Kraśko. I namawiał do tego także polityków.

- Chciałem wrócić do słów pewnej pani poseł, która napisała: "Powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji" - czytał Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM.

Po felietonie Beaty Mateusiak-Pieluchy dla portalu wpolityce.pl na polityk posypały się głosy krytyki. Posłanki na tych samych łamach nie oszczędził Piotr Skwieciński, Robert Biedroń stwierdził natomiast, że "im więcej takich posłanek, tym lepiej dla polskiej demokracji, bo PiS przestanie rządzić".

"Z tego możemy i powinniśmy być zawsze dumni"

- Z częścią się nie zgadzam, a z częścią zgadzam - powiedział Kraśko. - Poszedłbym nawet jeszcze dalej, uważam, że pani poseł jest za umiarkowana - zaznaczył. Według publicysty "dzielenie ludzi w ten sposób nie jest polską tradycją". - Polska była największym, najpotężniejszym państwem w Europie, kiedy była domem dla bardzo różnych ludzi - dodał.

- Kiedy w 1492 r. Ferdynand i Izabela wypędzili Żydów z Hiszpanii, Polska przez stulecia była dla nich dobrych domem - przypominał Kraśko. - Tolerancja, wolność - to jest wielka polska tradycja. Z tego, że byliśmy krajem bez stosów, bez wojen religijnych, krajem, w którym nie mordowano królów, możemy i powinniśmy być zawsze dumni - mówił. - I tej tradycji brońmy - podkreślił.

"Niech każdy z nas zacznie od siebie"

- Co do przestrzegania konstytucji, ja bym się z tym zgodził - mówił prowadzący audycję. - Tylko że wszyscy polscy obywatele powinni jej przestrzegać. Zacznijmy od siebie - dodał. 

Panie i panowie posłowie, byłoby wspaniale, gdyby byli uprzejmi przestrzegać konstytucji w swoim miejscu pracy

- mówił Kraśko. I zaczął ją czytać.

- O ile wszystko byłoby prostsze, gdybyśmy w każdej naszej rozmowie pamiętali o tym tekście - stwierdził dziennikarz. - Czy to nie jest wspaniały, prostym językiem napisany dokument? - zachwycał się. - Jeśli miałbym podpisać się pod wezwaniem do tego, żeby przestrzegać konstytucji? Jak najbardziej, świetny pomysł. Niech każdy z nas zacznie od siebie - dodał Kraśko.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (130)
Posłanka PiS chce deportacji. Kraśko czyta jej... konstytucję Polski. ''Byłoby wspaniale, gdyby posłowie jej przestrzegali''
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 104 razy 36

  jesli chodzi o deportacje to mowy rzad zatrzymal deportacje Polakow do pracy w EZ. Mniej wiecej co drugi emigrant z Polski przyjechal do pracy na zachodzie z powodu koniecznosci splaty spirali zaduzenia, ktora zawdzieczal radosnej tworczosci ekonomicznej tranformersow.

 • zuuuraw

  Oceniono 45 razy 35

  Ignorantowi Kraśce dla przypomnienia:
  Oto ogólne wymogi do naturalizacji (uzyskania obywatelstwa) w USA:
  (...)
  6. Przywiązanie do Konstytucji
  Kandydat na obywatela musi być gotowy do popierania i obrony Stanów Zjednoczonych i ich Konstytucji. Swoje przywiązanie czy też lojalność wobec Stanów Zjednoczonych i Konstytucji deklaruje się przysięga wierności (Oath of Allegiance). Obywatelem Stanów Zjednoczonych zostaje się składając przysięgę wierności.

 • zuuuraw

  Oceniono 46 razy 34

  To fakt, gdy cała Europa wyganiała Żydów ze swoich krajów Polska ich przyjmowała, jak na tym wyszliśmy ? To my przez tych Żydów oczerniani jesteśmy jako najwięksi "antysemici" !

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 48 razy 34

  Niech sobie zrobią ze wschodnich rubieży i Podkarpacia Katoland a resztę deportują poza ten obszar.
  Jestem za.
  Niech wystąpią z UE, niech sobie nienawidzą innych Polaków.
  Mnie też jest nie na rękę żyć z łajdakami, dla których ludzie o innych poglądach powinni być deportowani.
  I wsadźcie sobie wy rzekomi Chrześcijanie (a w rzeczywistości powierzchowni katolicy) w tyłki te swoje wartości, które nawet koło jezusowych nie leżały.

 • jovani

  Oceniono 14 razy 14

  stanpwisko posla kosciola i pis w sprawie deportacji jszcze bardziej zaszokowalo spoleczenstwo amerykanskie , nawet jeden z amerykanskich politykow demokratycznych powiedzial ze nalezy zamknac granize dla kazdego polaka jako ob ywatela kraju rasistowskiego z czlonkow pis wstawic na liste poecjalnych terorystow reiogijnych

 • maruda.marudna

  Oceniono 88 razy 12

  Kraśko obrońcą kogo? Uchodźców? Czy pan Kraśko ma jakieś wątpliwości, że przyjęci uchodźcy powinni się dostosować do uwarunkowań panujących w danym państwie, a nie na odwrót?

 • na_grobli

  Oceniono 29 razy 7

  Czy ktoś rzeczywiście przeczytał (ze zrozumieniem) co ta posłanka napisała?
  Chyba jednak nie.........

 • johang28

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli ta pani chciałaby to wprowadzić co napisała,to pierwsza nadawałaby się do deportacji za nieprzestrzeganie KONSTYTUCJI.POLSKA TO NIE JEST PAŃSTWO RELIGIJNE,I DZIĘKI BOGU.

 • go4it

  Oceniono 3 razy 1

  jak pisdzielce podniosą rękę na niezależne media, przysięgam, wyjdę na ulicę.
  i nie będzie to spacer!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX