Rząd wycofa się konwencji antyprzemocowej? "Niech kobieta w uświęconej rodzinie obrywa po głowie za drzwiami"

- To jest prywatyzacja kolejnej sprawy, która dotyczy kobiet - mówiła Renata Grochal w Poranku Radia TOK FM. - Najpierw była prywatyzacja aborcji, teraz jest prywatyzacja przemocy - zaznaczyła.

- PiS powinno stać na straży tego, żeby w rodzinach było jak najlepiej. Ja rozumiem, że dla PiS opowiadam jakieś herezje, bo może jest tak, że jak są problemy, to trzeba je rozwiązać we własnym domu albo z księdzem się je omawia - zaczęła Agnieszka Wiśniewska z Krytyki Politycznej w Poranku Radia TOK FM.

Elżbieta Rafalska powiedziała "Gazecie Wyborczej", że jest "za wypowiedzeniem przez Polskę konwencji antyprzemocowej", a resort sprawiedliwości poinformował, że "rozpoczął dyskusję na temat konwencji". - To jest prywatyzacja kolejnej sprawy, która dotyczy kobiet - stwierdziła Renata Grochal. - Najpierw była prywatyzacja aborcji, teraz jest prywatyzacja przemocy - mówiła.

"Jakbyś się nie broniła, to byś nie dostała"

- Niech kobieta w uświęconej rodzinie obrywa po głowie za drzwiami, w zaciszu domowego ogniska - ironizowała dziennikarka "Wyborczej". - Rząd się tym nie interesuje - podkreśliła. - Albo niech sobie ułoży tak z mężem relacje, żeby nie obrywać - zauważył z przekąsem Jacek Żakowski.

- Niech się podporządkuje, niech będzie grzeczna - ciągnął gospodarz audycji. - "Jakbyś się nie broniła, to byś nie dostała" - dodał. - Z tym idzie w parze dyskryminacja organizacji kobiecych, także budżetowa - zauważył Żakowski.

"To jest ochrona rodziny Radia Maryja"

- Centrum Praw Kobiet nie ma pieniędzy - podkreśliła Grochal. - PiS odebrało środki organizacji, która ostatnie dwadzieścia kilka lat pomagała kobietom, mającym różnego rodzaju problemy życiowe. Dzisiaj się okazuje, że dla takich organizacji nie ma pieniędzy budżetowych, a są dla ojca Rydzyka - dodała. - Bo to jest ochrona rodziny Radia Maryja - żartował Żakowski.

- To jest również przemoc ekonomiczna, ściganie gwałtu z urzędu, a nie na wniosek - wymieniała dr Anna Materska-Sosnowska. - To jest mocno - ja nie chcę nawet powiedzieć, że konserwatywne - tradycyjne, zachowawcze, a wręcz niestety prokościelne podejście - oceniła.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (51)
Rząd wycofa się konwencji antyprzemocowej? "Niech kobieta w uświęconej rodzinie obrywa po głowie za drzwiami"
Zaloguj się
 • iluminati_semper

  Oceniono 32 razy 20

  towarzysze widząc trud klasy robotniczej słusznie umożliwiają suwerenowi odreagowanie stresu dnia codziennego w ramach tradycyjnego modelu rodziny katolickiej.
  obowiązkiem głowy rodziny jest utrzymanie dyscypliny, a jego prawowitej żony matki polki i potomstwa nosić krzyż swój...
  dla małżonka odpowiednia legislacja dla żonki pińcset na osłodę, ament

 • xymeon_x

  Oceniono 25 razy 13

  Zbonikowski się ucieszy... może nawet zostanie recenzentem tego pomysłu o wycofaniu się z konwencji. W końcu ma chłop doświadczenie w biciu żony jak na narodowego katolika z PiS-u przystało... damski bokser ze stażem.

 • sselrats

  Oceniono 10 razy 10

  A jak. Niech sobie zobaczy na youtubie program marokanskiej TV jakiego makijazu uzywa sie na siniaki na twarzy.

 • no_matter_left_or_right

  Oceniono 9 razy 9

  Drogie Panie!

  Musicie zatrzymać to szaleństwo, Austrię uratowały właśnie kobiety. Idę prasować czarne koszule, bo chyba jeszcze wiele razy się przydadzą. Pomożemy Wam obronić się przed przywróceniem patriarchatu. Średniowiecza 2.0 tu nie chcemy.

 • bezpocztyonline

  Oceniono 11 razy 9

  Oni się kobietami nie przejmują, więc może lepiej zwrócić im uwagę na te przynoszone do szpitala dzieci, co to "z huśtawki spadły", "z łóżeczka", "z tapczanu", "2-letnia siostrzyczka kubeczkiem uderzyła" etc.
  Ale i to może ich uwagi nie zwrócić, bo oni się interesują tylko nienarodzonymi.
  A pobita kobieta w ciąży, to tylko kobieta przecież.

 • andrzej1.61

  Oceniono 8 razy 8

  Czy wiecie dlaczego PiS wycofa się z tej konwencji? Bronią własnego tyłka, przeciętny członek i wyborca PiS to gwałciciel żony i dzieci a przy okazji domowy bokser. Ot i cała prawda.

 • face42

  Oceniono 7 razy 7

  Rafalska jest bytem czysto biologicznym, zresztą jak cała stowarzyszona z nią ferajna, nie ma zatem powodu, by spodziewać po niej kulturowych czy społecznych odniesień

 • sclavus

  Oceniono 8 razy 6

  ... i będzie teraz, jak za dobrych, starych lat: "przychodzi chłop do domu i buch!! babę w dziób... zapłakana baba pyta: za co, ach za co, tyś mie piznoł??? a chłop: cicho być gupia qrvo - jak bych mioł za co, to bych cie zabiouł!!!" na to":

 • siekier35

  Oceniono 12 razy 6

  smutne to to
  leli,leją i będą leli
  ciekawe dlaczego u katolików najwięcej niebieskich kart?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX