Kraśko bierze Dudę pod włos. ''Panie prezydencie, nie musi pan zgadzać się z PiS. To pan wygrał wybory, nie Jarosław Kaczyński''

Piotr Kraśko o majestacie urzędu prezydenta i aferze tortowej.

W rankingu prestiżowego rankingu ''Politico'' na 4. miejscu znalazł się Jarosław Kaczyński jako ten, który rządzi Polską z tylnego siedzenia. 

- Jarosław Kaczyński nie może być najważniejszą osobą w państwie. Wg Konstytucji jest nią prezydenta Andrzej Duda - komentował Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM. - Może dobrze by było, żeby Jarosław Kaczyński wystąpił w obronie urzędu prezydenta RP? - zastanawiał się dziennikarz.

Przypomniał, że tydzień trwała dyskusja o tym, czy majestat urzędu ucierpiał, bo prezydent Duda przyjął kawałek tortu od Dody podczas gali jubileuszowej tabloidu. - Prezydent zachował się ok - stwierdził Kraśko - I majestat nie ucierpiał. Ale może ucierpieć, kiedy nocą zaprzysięga się sędziów Trybunału - dodał. 

- Panie prezydencie, jest w pan komfortowej sytuacji, zawsze będzie pana popierało pół kraju. Nie potrzebuje pan wsparcia PiS, by wygrać następne wybory - zwrócił się do prezydenta Kraśko. - To pan wygrał wybory, nie wygrałby ich Jarosław Kaczyński, wielokrotnie mu się nie udawało - powiedział Kraśko.

 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (91)
Kraśko bierze Dudę pod włos. ''Panie prezydencie, nie musi pan zgadzać się z PiS. To pan wygrał wybory, nie Jarosław Kaczyński''
Zaloguj się
 • ssz-tokfm

  Oceniono 34 razy 32

  Obawiam się, że Duda nie ma już nic do stracenia (bo wszystko stracił) ani nic do zyskania (bo już nikt mu nie uwierzy w "nawrócenie"), więc pozostaje mu tylko skakać na kaczej smyczy i mieć nadzieję, że kiedyś obejmie go jakaś amnestia.

 • jezierskiadam

  Oceniono 27 razy 23

  Marionetka to charakter.

  Wałęsy, Kwaśniewskiego i Komorowskiego nikt nie nazywał marionetką...-:)

 • barakuda62

  Oceniono 28 razy 20

  Takie dyskusje to można prowadzić jak znów będziemy mieli PREZYDENTA a nie jakiś substytut na sznurkach trzymanych małymi łapkami prezesa

 • jan.w2

  Oceniono 20 razy 18

  Problem polega na tym, że jak się ma mentalność pacynki, wazeliniarz i sługusa, szczególnie watykańczyków, co nie raz prezentował D..a, to nie ma możliwości wybicia się na samodzielność.Niestety, to są cechy charakteru i żadną miara samodzielnie pacynka nie jest wstanie ich zmienić. Określenie pisowiec pomału zaczyna być synonimem - oszusta, miernoty, watykańskiego sługusa itp.

 • siekier35

  Oceniono 21 razy 17

  prezydent...popychle kwaczora i kuwetowy jego kota

 • more_info

  Oceniono 19 razy 15

  Nie zgadzam się, Panie Redaktorze. A. Duda musi zgadzać się z prezesem. W razie jakiegokolwiek oporu, po 2-3 tygodniach skończy przed Trybunałem Stanu za delikty konstytucyjne, których się dopuścił. Tak, przynajmniej od strony prawnej, wygląda jego sytuacja. Czy Kaczyński się na to zdecyduje, to inna kwestia. Ale, że MA taką możliwość, to wystarczy do zapewnienia sobie lojalności AD.

 • Andréas Kloss

  Oceniono 18 razy 14

  ''Panie prezydencie, nie musi pan zgadzać się z PiS. To pan wygrał wybory, nie Jarosław Kaczyński''
  He he no właśnie musi i basta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX