Sierakowski: ''Wiadomości'' przebijają ''Russia Today''. Regularna propaganda, ostentacja

Szef ''Krytyki Politycznej'' nie ma dobrego zdania o głównym programie informacyjnym TVP.

- „Wiadomości” TVP to regularna, autorytarna propaganda - mówił w Poranku Radia TOK FM Sławomir Sierakowski z „Krytyki Politycznej”. - Russia Today to przy tym subtelne promowanie interesu Rosji. Dużo bardziej oględne - stwierdził Sierakowski.

''RT'' jest powszechnie uznawana za tubę propagandową Kremla i program bardzo stronniczy. - „Wiadomości” mają nawet swoje gatunki - te diagramy kto kogo, kto komu dał  - wyliczał Sierakowski nawiązując do całego serialu materiałów o organizacjach pozarządowych. To są zagrywki ostentacyjne - stwierdził Sierakowski.

Ile pamiętasz z najnowszej historii Polski? Sprawdź się w quizie z pytaniami Piotr Kraśki

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (75)
Sierakowski: ''Wiadomości'' przebijają ''Russia Today''. Regularna propaganda, ostentacja
Zaloguj się
 • smarekdarek

  Oceniono 42 razy 36

  Czekaj, czekaj. TVP(iS) się dopiero rozkręca. 13 grudnia wyemitują materiał, że Wałęsa wydał rozkaz rozpoczęcia stanu wojennego i specjalnie, z zemsty, nie internował Kaczyńskiego.
  www.youtube.com/watch?v=H26xvJAOAgI

 • iluminati_semper

  Oceniono 33 razy 25

  dziennik tvpis to ciekawy materiał poglądowy dla socjologów,
  bo jeśli jest taka grupa społeczna, która przyjmuje ten przekaz i o zgrozo uznaje go za rzeczywisty, to mamy w perspektywie długie rządy katotalibanu, gdzie ruchy demokratyczne i opozycyjne, będą piętnowane nie tylko przez reżimowe media (oraz te niegdyś niepokorne), ale i przez większość zindoktrynizowanego społeczeństwa

 • starszy-65

  Oceniono 25 razy 19

  Uważam, że tzw "wiadomości" są bardziej denne i bardziej przekłamują niż redaktor Urban w czasie stanu wojennego za najgłębszego PRLu.

 • adamofsky

  Oceniono 28 razy 14

  No i co z tego że propaganda. Ten procent bezkrytycznie wierzących w to co się mówi w telewizji to języczek u wagi, który pozwoli wygrać następne wybory (jeśli takie będą). Przypominam, że gdyby za komuny sklepy były pełne, żadna Solidarność by nie powstała a ci sami szeregowi związkowcy maszerowaliby w pierwszomajowym pochodzie.

 • chri-s48

  Oceniono 21 razy 11

  PiS bez propagandy nie byłby PiS-em. To jest tak jakby rolnik nie był umazany goownem. Populizm nawet najgorszy musi być ozdobiony złotymi ramkami, blask złota łagodzi skutki działania tegoż.

 • hp77

  Oceniono 18 razy 10

  tvpkurski pl

 • laspegas

  Oceniono 9 razy 7

  Polska wróci do Polaków panie redaktorze, tę aneksję trzeba obrócić w perzynę. Jest szansa, że państwo PiS załamie się gospodarczo i będą konieczne zmiany w rządzeniu państwem. Nie możemy też być obciachem Europy, wrócimy do roli państwa decyzyjnego w UE.

 • hristomoltisanti

  Oceniono 14 razy 6

  Nie ... pisowskie gamonie ...łykajcie tą swoją propagandową papkę i bijcie brawo tym chorym pomyleńcom , którzy was puszczą w skarpetkach i pan Piotrowicz powie wam , że robi to dla was !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX