''Kaczyński i jego ludzie posuwają się za daleko. Mielenie słusznych słów przestaje mieć znaczenie''

Rafał Grupiński w Poranku Radia TOK FM uzasadniał, dlaczego nie jest za wcześnie na akcję obywatelskiego nieposłuszeństwa.

Czy nie za wcześnie na wypowiadanie obywatelskiego posłuszeństwa? - Nie wolno czekać do momentu, kiedy najgorsze nadejdzie. Mechanizmy demokracji w Polsce są rozkręcane, sytuacja jest poważna. Potem nie będziemy mieli miejsca na obywatelskie nieposłuszeństwo - mówił w Poranku Radia TOK FM Rafał Grupiński.

Jutro w całej Polsce odbędą się manifestacje w ramach Strajku Obywatelskiego. Wśród nawołujących do protestu przeciwko niszczenia Polski są m.in. Lech Wałęsa, Władysław Frasyniuk czy Krystyna Janda.

- Mielenie słusznych słów przestaje mieć znaczenie - stwierdził odnosząc się do tego, że PiS nic nie robi sobie z tego, że mówi się o demontażu demokracji czy niszczenia Trybunału Konstytucyjnego. - Jarosław Kaczyński i jego ludzie posuwają się za daleko - dodał polityk PO.

Jego zdaniem akcja obywatelskiego nieposłuszeństwa jest konieczna, żeby otrzeźwić ludzi, którzy uważają, że to, co się dzieje w Polsce jest normalne. - Już nie jest normalnie w Polsce. PiS co miesiąc wymyśla nowe prawo, które ogranicza nasza wolności - dodał Grupiński.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (70)
''Kaczyński i jego ludzie posuwają się za daleko. Mielenie słusznych słów przestaje mieć znaczenie''
Zaloguj się
 • kotwkaloszach

  Oceniono 38 razy 28

  Jedyne, w czym PiS jest swietne, to podtrzymywanie religii smolenskiej i organizacja miesiecznic. Ale juz sprowadzenie wraku okazalo sie ponad sily...tak pluli na PO/PSL, a teraz wyszlo, ze "nie damy rady"...

 • Pierre Dolpis

  Oceniono 43 razy 27

  pis-bolszewicka hołota sama nie odejdzie.
  trzeba jej w tym pomóc.

 • zgryz3

  Oceniono 38 razy 24

  Właścicielami państwa są WSZYSCY obywatele, a nie politycy, zakompleksiony kurduplu Kaczyński.

 • rob-au

  Oceniono 37 razy 23

  Zastanawiam się jakie haki na TW Balbina (Jarek) ma bolszewicki prokurator Piotrowicz ? Według mnie Kaczyński chętnie udzielał wszelkich informacji SB żeby odegrać się na innych i móc pospać sobie do południa kiedy aresztowano działaczy Solidarności

 • jerzykkur38

  Oceniono 25 razy 21

  Nie chce się wierzyć,że tak odstręczające indywiduum,przy pomocy religii i ludu smoleńskiego,prowadzi Przenajświętszą Rzeczpospolitej, ku nieszczęściu,zgubie i zatraceniu.

 • jeremiah833

  Oceniono 27 razy 21

  Kaczyński niech lepiej się przyzwyczaja. Pisia swołocz wyła i buczała nawet na cmentarzu - a teraz kaczy kuper będzie gwizdów i buczenia wysłuchiwał. "komuniści i złodzieje" pisowscy. Kto chamstwem wojuje - tym też oberwie.

 • 123waz

  Oceniono 35 razy 21

  myśle, ze długo, za długo nie reagowaliśmy na tę bezczelność władzy i łamanie przez nich wszystkich standardów. Pozwolenie tej pisowskiej sekcie na comiesięczne, polityczne gusła na Krakowskim P było błędem i zaniechaniem władzy PO i PSL. jutro powinniśmy się sprzeciwić.

 • w12121

  Oceniono 26 razy 20

  PiS ma silne poparcie z kazdej parafii i bezplatna reklame z kazdej ambony. A takie wartosci jak demokracja, konstytucja czy wolnosci obywatelskie dla przecietnego mohera nie maja zadnego znaczenia... Wiec nie bedzie latwo......

 • ja_wiem_najlepiej

  Oceniono 21 razy 17

  Źle skończysz Kaczafi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX