Kluzik-Rostkowska o skutkach likwidacji gimnazjów: To jest coś, za co przyjdzie PiS zapłacić bardzo wysoką polityczną cenę

Protest rodziców i nauczycieli przeciwko reformie edukacji

Protest rodziców i nauczycieli przeciwko reformie edukacji (Fot. Adam Stępień)

- W marcu rodzice się zdziwią, że ich dzieci będą chodzić już do innej szkoły, z innym nauczycielem i inną klasą, bo (po reformie) zmieni się obwód - ostrzega Joanna Kluzik-Rostkowska. Była minister edukacji dodaje, że PiS zapłaci za to bardzo wysoką cenę.
Wróć do artykułu
Zobacz także
 • Psychiatra dr Krzysztof Klementowski [zgodził się na publikację danych osobowych, nie zgodził się na publikację wizerunku - red] stanął przed sądem. Na zdjęciu z obrońcą Katarzyną Politańską-Torz Nazwał czarnoskórą dziewczynę "małpką", teraz mówi, że żartował. Proces psychiatry oskarżonego o mowę nienawiści
 • Oscary Nominacje do Oscarów. Kiedy dowiemy się, czy "Zimna wojna" powalczy o nagrodę?
 • Prezydent Iranu Hasan Rouhani "Teheran Times": Irańczycy nie zapomną Polsce wielkiej zdrady
Komentarze (162)
Kluzik-Rostkowska o skutkach likwidacji gimnazjów: To jest coś, za co przyjdzie PiS zapłacić bardzo wysoką polityczną cenę
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • aja_88

  Oceniono 2 razy 2

  no to jeżeli PIS ma za to tak wiele zapłacić to chyba tylko POwcy powinni sie cieszyć. ps.gimnazja były do d... nie płaczę po nich

 • marudna.maruda

  Oceniono 16 razy 2

  Pani była ministra powinna zamilczeć, bo też się edukacji polskiej nie przysłużyła. Choć była nieco mniejszym złem.
  A rodzice- większość jest świadoma tego, co się dzieje i jaki chaos zapanuje w szkołach. Szkoda zwłaszcza najmłodszych dzieci, ktorym przyjdzie zmienić szkołę po 3 klasie. Poczucie bezpieczeństwa spadnie na łeb. A dobra zmiana coś tam bredziła na początku, że dla dobra ucznia w czwartej klasie będzie ten sam wychowawca, co w klasach młodszych- żeby minimalizować stres przejścia do wyższego poziomu edukacji. Wyszło dokładnie odwrotnie, bo akurat dzieciaki przez trzy lata zaopiekowane przez jedną, najukochańszą panią nawet jej na przerwie nie spotkają- bo albo dzieci zmienią szkołę, albo pani zmieni szkołę, albo panią zmienią na bardziej przyjazny władzy model... Ale przecież w tej reformie nie o dzieci chodzi. Będą nowi, lepsi dyrektorzy, kadrę nauczycielską się przesieje nie wedle kompetencji, ale wedle poglądów i wiary, krewni i znajomi zarobią na nowych, rewolucyjnych programach, podręcznikach, projektach, powstaną nowe, jedynie słuszne firmy, szkolące nauczycieli- nie za darmo, ale za konkretny pieniądz. Samo dobro..

 • kosmiczny1

  Oceniono 1 raz 1

  Kochani, spodziewaliście się półtora roku temu, że będzie aż tak grubo? Że PiS będzie jechał z Polską, jak buldożer bo wysypisku śmieci? Ja jednak jestem zaskoczony.

 • xymeon_x

  Oceniono 1 raz 1

  reforma?? super, mogą nawet i przedłużyć okres nauki o 5 lat, jestem przekonany, że z programem nauczania utworzonym przez tych nieudaczników w dwa miesiące, 'na kolanie' to i 20 lat nauki nie zmieni tego, że uczniowie będą po prostu głupi. Dla mnie to jest zaplanowana zbrodnia na młodzieży polskiej i mam nadzieje, że ta z wymienioną szczęką i kaczan zgniją za to w kryminale..

 • kotekkot

  Oceniono 3 razy 1

  A gdzie ten lud co psioczyl pod niebiosa jak gimnazja wprowadzali? Zapomnial Broniarz jak cielęciem był?

 • krark

  Oceniono 5 razy 1

  "Kluzik-Rostkowska o skutkach likwidacji gimnazjów: To jest coś, za co przyjdzie PiS zapłacić bardzo wysoką polityczną cenę"
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  To są marzenia dziewcząt niekochanych.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 9 razy 1

  >Była minister edukacji Kluzik-Rostkowska o skutkach likwidacji gimnazjów: To jest >coś, za co przyjdzie PiS zapłacić bardzo wysoką polityczną cenę

  Aroganckiej byłej minister edukacji Kluzik-Rostkowskiej już dziękujemy,
  W tym za przymus szkolny dla 6-latków.
  Okazał się wysoce niepopularny wśród rodziców.

  Podżeganie na nic się nie zda.
  Nikt nie wystąpi w obronie posad dyrektorów gimnazjów i ich sekretarek.
  Chyba oni sami.

  Gimnazja to zbędny, niepotrzebny stopień między szkołą podstawową a średnią.
  A kosztują.
  To był wymysł AWS - reformatołów Mariana Krzaklewskiego i Handkego.

 • premio1

  Oceniono 11 razy 1

  Dzisiaj w Gazecie czegos brakuje...recenzji wczorajszych Wiadomosci. Co sie stalo Gazeto? Jaki jest tego powód...? Czyzby reportaz o spadających na leb na szyje nakladach Gazety Wyborczej...

 • morgenroth

  Oceniono 9 razy 1

  Polacy aż się palą, żeby oddać władzę ludziom pokroju alimenciarza i speca od sześciu króli. Kaczyński umiera ze strachu schowany ze swoim kotem pod łóżkiem.

 • do_mappiego

  Oceniono 5 razy 1

  Suweren zrobi referendum aby PiS wiedział co i jak. Gdzie można się podpisać?

 • wd87457

  Oceniono 7 razy 1

  powiedziała Kluzik-R/kiedyś w PiS/, najgorsza z ministrów oświaty po 1989 roku (no, może poza R.Giertychem) ! niech żyje hipokryzja! Nauczyciele terroryzowani przez wyrostków z gimnazjów (szczególnie w wielkich miastach) - łączcie się ze Sł. Broniarzem!! niech zyje hipokryzja

 • Kazik Dool

  Oceniono 3 razy 1

  Wszyscy co popieracie tą Panią mam rozumieć że wy ukończyliście fatalne szkoły podstawowe i studia w latach 1980-1999 roku?A kto dał Buzkowi zgodę na Gimnazja. Odrzucono Referendum 3 MLN PODPISÓW PRZECIW,obalono protesty ZNP.

 • terminatorbzdur

  Oceniono 3 razy 1

  PiS zapłaci za reformę edukacji wielką cenę? megabzdury! Juz placi - 500 + i bardzo dobrze na tym wychodzi.

 • range.b

  Oceniono 5 razy 1

  Pani Kluzik przed chwilą właśnie poniosła polityczny koszt upychania sześciolatków w przeładowanych podstawówkach. Błyskawicznie dowiedziała się co o jej "pracy" myślą rodzice. Dodając do tego poziom nowego "elementarza" mamy panią Kluzik w mocno obsxxnej zbroi, czego szczerze jej życzę na resztę jej karyery.

 • 13facet13

  Oceniono 5 razy 1

  chorągiewka ma "bul"

 • adamofsky

  Oceniono 13 razy 1

  PIS ma w doopie polityczna cenę. "Patriotyzm" jest ważniejszy od demokracji. PIS wziął władzę i ją utrzyma przez najbliższe dziesiątki lat, czy to się komuś podoba czy nie.. Chyba że Polacy zmądrzeją, ale to raczej mrzonka.

 • kbamm

  Oceniono 11 razy 1

  Jeszcze nie dawno, gdzie się człowiek nie obrócił przeciwników gimnazjów było multum. Teraz w ludziom jakby się odwidziało. Przepraszam, ale coś mi się te klocki nie zgadzają.

 • sailor20170605

  Oceniono 9 razy 1

  Wykształcony obywatel nierządowi pisS jest zbędny i szkodliwy. Nie daj boże jeszcze taki wykształciuch będzie samodzielnie myślał.

 • dokowski

  0

  Bzdura. To nowa zadyma, która spodoba się wszystkim zadymiarzom i chuliganom popierającym PiS właśnie dlatego, że PiS robi zadymy, jak nikt. Poparcie dla PiS nie spadnie. Ile już zadym zrobił ten rząd? I co? Kosztowało ich? POPiSowa była pani minister jest idealna do eskalowania POPiSowej wojny, która ma na celu utrwalić podziały i w ten sposób umocnić POPiS.

 • Beata Pisda

  0

  warto przypomnieć, że reformę wprowadzającą obecny stan rzeczy wprowadzał minister Handke, wtedy reprezentujący AWS a obecnie PiS. politycy pisu, którzy teraz ostatnie psy wieszają na obecnym modelu edukacji sami go wprowadzali.
  PS: Handke jest wielkim krytykiem obecnych działań Zalewskiej.

 • Beata Pisda

  0

  mi też coś się wydaje, że na "reformie" edukacji pis się wypier doli.
  a odpowiedzialności nie da się zepchnąć na samorządy tym bardziej, że samorządy zaczynają się jednoczyć i występować przeciwko pisowi i to nawet w tych gminach, które uchodzą za "pisowskie".

 • okok3

  Oceniono 2 razy 0

  Nie rozumiem narzekań. Teraz tez dzieci zmieniają szkoły , (z podstawowej do gimnazjum potem liceum) nauczycieli i to powoduje bałagan. Kiedyś kiedy dzieci chodziły 7 lat (potem 8) do jednej szkoły to wszyscy wiedzieli kogo na co stać. Zabrakło teraz szkół zawodowych, nie każdy musi kończyć liceum , techników - po technikum można isć do pracy a co po liceum , co najwyzej zamiatać w urzedach. System był dobry i sprawdzony tylko teraz nie podoba sie wszystko tym którzy lubia zadymy.

 • mietowy_cukierek

  Oceniono 2 razy 0

  Obecne gimnazja, które maja być zamienione w podstawówki, są w o wiele lepszym położeniu niż się wydaje - są lepiej wyposażone, mają wyższy poziom nauczania, lepiej przygotowanych nauczycieli, wypracowane metody pracy z młodzieżą w wieku dojrzewania. Może zatem dojść do sytuacji (wbrew zamierzeniom PIS), że to szkoły podstawowe nie podołają tej reformie. Rodzice mogą zwyczajnie wypiąć się na obwody i zapiać dziecko do lepszej szkoły podstawowej w dawnym gimnazjum. Może powstać coś na kształt elitarnych podstawówek, gdzie klasy będą profilowane, nauczycieli będzie interesować wynik na egzaminie, gdzie będzie można na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych przemycać treści spoza podstawy programowej opracowanej przez specjalistów z rządu. To obecni nauczyciele gimnazjum mają doświadczenie w przygotowaniu do konkursów i cechują się większą kreatywnością w prowadzeniu zajęć. Do tego dochodzi kwestia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów - w dawnym gimnazjum, do którego zapisani zostaną uczniowie z ambicjami, chcący korzystać z potencjału szkoły, poziom bezpieczeństwa będzie dużo większy niż w szeregowej szkole podstawowej, gdzie nagle nauczyciel będzie musiał radzić sobie z konfliktami między dziećmi o dużej różnicy wieku, nie mówiąc już o tym, że problemy typu narkomania czy przemoc mogą pojawić się w większej liczbie szkół.

 • ksks3

  Oceniono 4 razy 0

  Pani minister Kluzik-Rostkowska nauczyła się pieprzyć jak platformerskie fujary. A takie pieprzenie nic nie da w walce z takim cwanym szkodnikiem jak pisuary. W PiS-ie doskonale wiedzą że do wyborów daleko i elektoratowi , który dziś się wściekł do wyborów przejdzie a tymczasem będzie możliwość dokonania takich zmian w oświacie żeby wyhodować polską rasę narodowców. . O to PiS=owi chodzi Ale durnie z PO jak zawsze niczego nie widzą. Im nawet w opozycji dobrze. Kasa leci i ..... tak ma być !

 • oloros11

  Oceniono 2 razy 0

  tak na serio idzie o zniszczenie nie szkol a SAMORZADFOW - toi dobry chwyt przed wyborami samorzadowymi
  tu nie idzie o dzieci, nauczycieli edukacje - tu idzie o wladze - a samorzady to jest ostatnia linia obrony -- pozniej macie juz totalne koscielne panstwo PiS z dominujaxca faszystowska ideologia i prosta deoga dio wyjscia Polkskji z Unii - bo trylko wtedy koscioly beda pelne a PiS zachowa wladze

 • hegemon123

  Oceniono 8 razy 0

  Wolne media powinny w kółko pokazywać 2 ujęcia

  - wyprowadzanie przez Kijowskiego pieniędzy ze zbiórek KODu i wystawianie faktur na firmę MKM.
  - Zbieranie przez wolontariuszy KOD po 10zł do puszek na mrozie i wylot Petru na Maderę.
  to jest DOKŁADNE podsumowanie działalności warchołów z opozycji.

 • ergosumek

  Oceniono 10 razy 0

  Była minister edukacji dodaje, że PiS zapłaci za to bardzo wysoką cenę.
  ++++++++++++++++++++++++++
  To ta, co ją wyrzucili z PIS, przystała do Platformy i którą w nagrodę zrobili ministrem edukacji?
  Kobieto, wypowiadasz sie o sprawach, o których nie masz pojęcia.
  Gimnazja i ich program to hodowla "europejczykow", nie Polakow z ich tożsamościa historyczną.
  Za to powinnaś odpowiadać.

 • 13facet13

  Oceniono 2 razy 0

  chorągiewka płacze?

 • elkasowa.02

  Oceniono 16 razy 0

  Tej pani już dziękujemy!
  Milcz i pod st zdrajcyznio

 • prawdziwek89

  Oceniono 8 razy 0

  Ta cała pseudo-reforma to przerabianie mleka zsiadłego na kwaśne za ciężkie pieniądze. Reforma edukacji nie polega na przepędzaniu dzieciaków z jednego budynku do drugiego.

 • pol733

  Oceniono 16 razy 0

  Akurat gimnazja to patologia i ich likwidacja jest jak najbardziej pożądana. W tym wypadku PIS zapunktuje pani Kluzik, wystarczy przejrzeć sondaże dotyczące likwidacji gimnazjów, 72% badanych jest za likwidacją szkół dla "małych dorosłych gó...arzy".

 • prolemur

  Oceniono 14 razy 0

  no tragedia, bo jakby poszły do gimnazjum to byłyby w tej samej klasie, z tymi samymi nauczycielami

 • gtpress

  Oceniono 1 raz -1

  pranie mozgow zafundowane Narodowi po 1989 r. na dobre Nam nie wyszlo, trzeba nadobic zaleglosci i patrzec na lapaska lewakow, dla ktorych "im gorzej, tym lepiej...", Bog Nam sprzyja, pomze tez nowe globalne rozdanie po 20 stycznia

 • szpung

  Oceniono 3 razy -1

  Ta Pani reprezentuje poziom umyslowy gimbazy, tak przy okazji skoro krytycy uzywaja argumentu iz nie forma tylko tresc to sie zapytam dlaczego milczeli gdy wprowadzano ten formalny bajzel, skoro forma dla nich nie jest wazna.

 • wqb

  Oceniono 5 razy -1

  to jest akurat jedna z niewielu sensownych decyzji PiS.

  Oczywiście nie ma róży bez kolców i pewnie wkrótce MEN wprowadzi dodatkowe lekcje religii i wychowania patriotycznego.

 • dbs2004

  Oceniono 1 raz -1

  Wszystko lepsze niż to babsko, które szczuło rodziców i całe społeczeństwo na nauczycieli i teraz liczy na amnezję.

 • praskiso

  Oceniono 3 razy -1

  Pomysł PIS jest taki. Samorząd nie daje rady z reformą edukacji to Jarek wprowadza zarząd komisaryczny i przejmuje władzę w samorządzie.

 • Roy Batty

  Oceniono 3 razy -1

  Zgadam sie wyjątkowo z P. JKR. Oby zapłacił tak jak PO zapłaciło za forsowanie na siłe wbrew większości "reformy" sześciolatków.

 • chri-s48

  Oceniono 7 razy -1

  Tak się zaczyna reformę edukacji, potem zabierze się kartę nauczyciela i udowodni się polityczne działania ZNP i ZZ. I dokończy się reformę z rezultatami znanymi. Media i szkolnictwo w łapach jednej partii rządzącej to koniec demokracji, to Węgry w wydaniu polskim. I oto chodzi......

 • e-komentarz

  Oceniono 9 razy -1

  PiS zapłaci za reformę edukacji wielką cenę polityczną, ale my zapłacimy wielką cenę w żywej gotówce.

 • jakisinnywolnylogin

  Oceniono 5 razy -1

  A może ta "reforma" ma jednak jakąś lepsza stronę?

  Dzieci tych, którym nie zależy - będą głupsze.
  Więc dzieci tych, którym zależy - będą mieć mniejsza konkurencję na rynku pracy.

 • kkorzempa

  Oceniono 7 razy -1

  Himalaje bezczelności. Jak ta zwyczajnie głupia pani, nie mająca zielonego pojęcia o funkcjonowaniu systemu oświatowego mogła być ministrem edukacji? Jakiej trzeba bezczelności żeby jeszcze dzisiaj, po tym jak przez długi czas urzędowania nie zrobiła kompletnie nic, śmiała się jeszcze odzywać.

 • mr.pen

  Oceniono 9 razy -1

  Ta reforma to pocałunek śmierci, ale dla PO

 • sunim

  Oceniono 9 razy -1

  Dziennikarka polityczna Kluzikowa powinna akurat się nie wypowiadać. Likwidacja gimnazjów jest dobra sama w sobie i powinna zadziać się jak najszybciej. Do tego przywrócenie roli i rangi szkołom średnim - ogólnym, technicznym, zawodowym. To jedynie słuszne rozwiązanie i ból dupy Broniarza, garści dyrektorów gimnazjów oraz jazgot polityków i politycznych aktywistów upatrujących swoją szansę przy tym sporze, to rzeczy drugorzędne.

 • Kazik Dool

  Oceniono 5 razy -1

  Edukacja wg PO,Nowoczesna,KOD.Kształcenie wysokich silnych i lekko przy głupawych przyszłych swoich wyborców.Wciskając im kit na uszy tak jak to robi każda SEKTA.

 • manynah

  Oceniono 7 razy -1

  Jak PO wprowadzal chaos poprzez tworzenie gimnazjum to bylo dobrze a jak wraca sie do starego i dobrego systemu to jest raptem be.kurna na cholere sa te gimnazja ! By moje dziecko sie stresowalo wczesniej bo do gimnazjum trzeba egzamin zdawac nic z tego !
  Wole stary system i gdzies mam ze czesc nauczyczycieli straci prace !! Jakos nikt nie patrzy na tych rodzicow ktorzy maja problem ze znalezieniem pracy.kazdego dnia zwykly szary pracownik moze stracic prace i nauczyciele sie sytuacja wowczas takiej rodziny nie przejma to po jaka cholere ja mam sie nimi przejmowac.
  Nauczyciel moze ma ciezki zawod ale ma za to wiele udogodnien, a to dostaje rozne dodatki np.dyrektor ocenia nauczyciela po czym dostaje dodatek do swego zarobku dotego nie martwi sie taki nauczyciel jesli sam tez jest rodzicem co ma z dzieckiem zrobic w ferie czy wakacje lub okresach swiatecznych bo nauczyciel ma Wolne. nikt mi nie wmowi ze nauczyciele zle zarabia gdyz za najnizsza krajowa to nie pracuje w przeciwienstwie do 3/4 społeczeństwa !!
  Dlatego mnie reforma cieszy.

 • jan.go

  Oceniono 1 raz -1

  Czy ja wiem Nikt nie zapłacił za ich utworzenie to nikt nie zapłaci ich zaoranie choć oba te fakty świadczą o małym rozumku rządzących Setki miliard ów na utworzenia i klapa następnie setki miliardów na odkręcenie tego i też klapa jak znam tych co będą to robić Bo to programy i nauczyciele są ważni a nie nazwa szkoły Tego nie wiedziała pani Radziwiłł ,Handke i Buzek Nie wie tego pani Zalewska i prezes

 • nie-to-on-zaczal

  Oceniono 7 razy -1

  Nie sądzę, sam byłem zwolennikiem likwidacji gimnazjów.
  Spełnili obietnicę wyborczą - tyle w temacie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy