Rekord pobity! Łukasz Berezak, sam chory, a od 5 lat aktywny wolontariusz, podczas WOŚP zebrał ponad 10 tys. zł

- W ubiegłym roku pobiłem rekord. Zebrałem 5980 zł, teraz idę na 6 tys. - mówił w niedzielę reporterowi TOK FM Łukasz Berezak, od urodzenia zmagający się z chorobą Leśniowskiego-Crohna. Nie spodziewał się jednak, że pieniędzy zbierze prawie dwa razy więcej.

10.044,67 zł - tyle dokładnie zebrał podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 13-letni Łukasz Berezak. Po raz piąty wyszedł z puszką i przyjaciółmi z ligi superbohaterów na ulice Szczecina. - Zbieram też dla siebie. Bo ja korzystam z tego sprzętu, który WOŚP kupuje - mówił w niedzielę Łukasz reporterowi TOK FM. - W ubiegłym roku pobiłem rekord. Zebrałem 5980 zł, teraz idę na 6 tys. - dodał. Tymczasem w jego puszce znalazło się prawie dwa razy więcej pieniędzy.

- Wychodzimy na ulicę wszyscy i szukamy go, żeby wrzucić mu pieniądze do puszki - mówił jeden z mieszkańców miasta reporterowi TOK FM. Łukasz Berezak od urodzenia zmaga się z chorobą Leśniowskiego-Crohna oraz obniżoną odpornością, do tego dokucza mu szereg innych chorób. - Dla mnie ratunku już nie ma, więc chciałbym pomagać innym - mówi.

WOŚP zagrała w niedzielę po raz 25. Wszystko wskazuje na to, że znów padnie rekord - o północy zebranych było ponad 62 mln zł, w zeszłym roku do tego czasu zebrano 44 mln. Dochód ze zbiórki przeznaczony będzie na oddziały dla noworodków i pomoc dla osób starszych.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Rekord pobity! Łukasz Berezak, sam chory, a od 5 lat aktywny wolontariusz, podczas WOŚP zebrał ponad 10 tys. zł
Zaloguj się
 • mesik50

  Oceniono 11 razy 7

  Łukasz! Oglądałam Cię w TVN24. Jesteś super dzieciakiem. Sorry, nie dzieciakiem a Mężczyzną. Jesteś lepszy, mądrzejszy i bardziej dorosły od niejednego dorosłego faceta

 • nemilek

  Oceniono 12 razy 6

  jak się cieszę ! czekam aż spłynie wynik Madzi Buczek, która kwestowała razem z Kazią Szczuką w Łaziskach

 • gosiek55

  Oceniono 5 razy 5

  Brawo Łukasz !!!!jestes Wielki

 • wojtusz

  Oceniono 9 razy 5

  Brawo! Dzielny chłopak.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 4 razy 4

  Łukaszu i przyjaciele z ligi superbohaterów, GRATULACJE !!!!
  Jeśli ponownie napisze do Ciebie europoseł Wojciechowski, że to są fałszywi przyjaciele, to ponownie mu nie wierz.
  A jeśli ponownie obieca Ci wrzucić do puszki, też ponownie mu nie wierz.
  KOCHANI, jesteście wielcy przy takich karłach, choć na wysokich stołkach.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 3 razy 3

  Chylę czoła. Dobra robota...

 • metalin

  Oceniono 2 razy 2

  Brawo Łukasz! Jesteś wspaniały i mam nadzieję , że uda się Tobie walka z chorobą. Trzym się Chłopaku! :):)

 • pela_46

  Oceniono 1 raz 1

  Oby wszystkie dobre siły tego świata dały Ci łaskę wyzdrowienia.Takich Ludzi jak Ty bardzo nam tu potrzeba.Dziękuję Ci kochany chłopcze.

 • y.woodoo

  0

  Guru z sekty juz sie modla zebys trafil do piekla. Ale nie przejmuj sie. Tam sa dobrzy ludzie. W niebie bys trafil na roznych pedofilow w sukienkach, papierzy rozpustnikow - szefow burdeli watykanskich, zlodziei nie placacych podatkow z zarobkow tackowych i innych przekretow finansowych, lekarzy ktorzy lecza modlitwa i kaza umierac w bolu bez opioidalnych srodkow antybolowych i wszelkiego rodzaju scierwa z medalikiem/krzyzykiem na szyi.
  Ty zasluzyles na spokoj i radosc w piekle normalnych ludzi. Amen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX