Schetyna: Sprawa Stonogi bulwersuje i wymaga odpowiedzi. Zwłaszcza, że pada tam nazwisko prezydenckiego ministra

- Tego nie można tak zostawić i apelujemy do prezydenta o reakcję - tak Grzegorz Schetyna komentuje doniesienia Zbigniewa Stonogi. Wg przedsiębiorcy, bliski współpracownik obecnego prezydenta w zamian za poparcie Dudy w wyborach, miał oferować Stonodze ułaskawienie. Ten twierdzi też, że materiały dot. afery podsłuchowej dostał od Jacka Kurskiego.

O reakcje mediów i polityków w sprawie bulwersujących doniesień Stonogi zaapelował Jan Hartman. Filozof napisał blogu, że choć wątpi w prawdziwość oświadczenia przedsiębiorcy,  to jednak oskarżenia są tak poważne, że nie można ich zignorować. "Tym bardziej, że nagrania Stonoga z afery podsłuchowej miał i je ujawnił, a Dudę faktycznie poparł" - przypomina Hartman na blogu.

Według szefa PO to wymaga odpowiedzi, bo w sprawie Stonogi pada nazwisko obecnego ministra w kancelarii prezydenta, Adama Kwiatkowskiego .

- Tego nie można tak zostawić. To trwa już któryś dzień i apelujemy do pana prezydenta żeby odniósł się do tej sprawy, bo ona bulwersuje. Jakkolwiekby nie mówić o źródle tych informacji, oskarżenie jest bardzo konkretne i poważne - mówi w Poranku Radia TOK FM Schetyna.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej potwierdza, że poseł Borys Budka w imieniu PO zwróci się o wyjaśnienia i informacje oraz będzie oczekiwać od prezydenta zajęcie stanowiska.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (148)
Schetyna: Sprawa Stonogi bulwersuje i wymaga odpowiedzi. Zwłaszcza, że pada tam nazwisko prezydenckiego ministra
Zaloguj się
 • vontomke

  Oceniono 52 razy 42

  Jak powiedział sam Stonoga, Dupa będzie siedział cicho bo wie że Stonoga może mieć na wszystko dowody. Kaczyński, Kursk, Duda są autorami prawdziwego zamachu stanu, przy pomocy kretyńskich taśm zdołali obalić rząd. Teraz te bydlaki paraliżują prokuraturę i sądownictwo tak aby nikt już im nie mógł zagrozić.

 • rpa2

  Oceniono 40 razy 30

  nagrania nagraniami ale zwróccie uwagę szydłowa w wywiadzie mówi ze 2018r bedzie bardzo trudny...ten od finansów z krzywą gębą juz mówi ze PKB w ostatnich latach źle liczyli..bo mu teraz niski PKB wychodzi...ONI już wiedzą ze katastrofa finansowa powoli sie zbliża ..emeryci znowu dostaną po 3-5zł w marcu...a naobiecywali wszystkim wszystko

 • excorporate

  Oceniono 33 razy 25

  Ciekawe też, czy "operacja Buś" o której pisze Stonoga to blef i ściema, ale jeśli nie, to kto jeszcze ma te materiały i trzyma Kaczelnika, nomen omen za jaja?

 • ex-con

  Oceniono 32 razy 24

  - Panie Kurski, czy przekazał pan panu Stonodze materiały z podsłuchów?
  - Nie.
  - A pan, panie Kwiatkowski, oferował panu Stonodze ułaskawienie?
  - Nie
  - Aha, to OK, nie ma sprawy. Nie możecie przecież kłamać, bo to nie po chrześcijańsku.

 • zd46

  Oceniono 30 razy 22

  Panie A.Duda, pan skladal PRZYSIEGE na obowiazujaca KONSTYTUCJE RP a nie na: statut PiSu, na zwiazek malzenski, dekalog, katechizm, zasady nepotyzmu, status mnicha redemptorysty ani na prawo kanoniczne !!!!! Pana „prawniczy rozwoj” zatrzymal sie na etapie znajomosci konstytucji PRL w ktorej byl zapis o „PRZYWODCZEJ ROLI PARTII PZPR”!!!! (PiS jest podobny). Pan zes SLUBOWAL NAROOWI !!! Wykonuj pan do k.rwy nedzy SWOJE OBOWIAZKI !!!!!! Narod OD pana tego ZADA !!!!!! Narod tego oczekuje !!!! Pan MUSI wykonywac swe konstytucyjne obowiazki i TAK jak stoi zapisane w paragrafach Konstytucji RP a nie tak jak panu nakazuje UZURPATOR J.Kaczynski, on jest NIKIM dla POLAKOW !!!!!! KONSTYTUCJA ustala Panu „linie brzegowa” a nie jak pan mowi: „bo ja tak chce miec”!!!!!! W przeciwnym razie pakuj pan MANELE i "hajda ze dwora" !!!!!!

 • panbies

  Oceniono 30 razy 22

  Powoli z taką pewną nieśmiałością kogoś to zainteresowało nareszcie.

 • jagi.pk

  Oceniono 30 razy 22

  Czy pisobolszewiki bez matactw, kłamstw, obrzucania gów... wygrałyby jakiekolwiek wybory? To wiadomo było od dawna, że pod ta ich katolicką maską kryje się obłuda i żądza władzy. Ciemny lud łatwo dał się zmanipulować, bo mohery jadają garść teorii spiskowych na śniadanie, a na obiad górę nienawiści i chamstwa.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 27 razy 17

  Boże, niech żyją polskie elity polityczne - prezydent RP + geszefciarz + telewizyjna świnia bawiły się w podsłuchy, bo inaczej nie byli w stanie wygrać wyborów... dlaczego mnie to nie dziwi

 • zd46

  Oceniono 23 razy 15

  Na pokretne interesy ministra Macierewicza, oparte o ujawnione dokumenty przez dziennikarzy sledczych, nierzad i nie prezydent, nabrali wody w japy i MILCZA !!!! NIEPRAWDOPODOBNE !!!!! Uzurpator Kaczynski, OSOBISCIE, naduzywa UPRAWNIEN w sposób wyrafinowany i to uprawnien: prezydenta, premiera, Trybunalu Konstytucyjnego,sedziow, sadow, prokuratorow, marszalkow Sejmu i Senatu, i to TYLKO, jako zwykly posel i prezes partii PiS wybrany wylacznie przez czlonkow tej partii !!!!
  A Prfezydent, MILCZY, a prezydent sie SLIZGA, SZUSUJE, MODDLI SIE i KIBICUJE i POLSKE psuje !!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX