Gasiuk-Pihowicz: Politycy PiS chcą się ubrać w kaftan z jednym rękawem. Niszczą pozycję Polski

- Po korytarzach brukselskich chodzą ludzie w garsonkach i garniturach, poważni, a ja mam wrażenie, że politycy PiS chcą się ubrać w kaftan z jednym rękawem - ocenia Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. To jej komentarz do słów prezesa Kaczyńskiego, który stwierdził, że ostatnio podniósł się statu Polski i premier Szydło w Europie.

Według Kamili Gasiuk-Pihowicz, która skomentowała słowa Jarosława Kaczyńskiego z wywiadu udzielonego po klęsce polskiej dyplomacji w Brukseli. Jej zdaniem prezes PiS próbuje za wszelką cenę budować alternatywną rzeczywistość. - To budowanie świata, który nie istnieje. I żadne szoki i kabaret na lotnisku tego nie zmienią. Z tego wywiadu Kaczyńskiego bije jeszcze jedna rzecz: PiS nie rozumie jak wygląda europejska polityka, jak wygląda budowanie sojuszy w sprawach ważnych dla Polaków. Z jaka lekkością Kaczyński mówi o odpuszczeniu budżetu UE, czyli  prawie 100 mld euro , które trafiły do Polski - wyliczała w Poranku Radia TOK FM posłanka Nowoczesnej.

- Jestem w stanie zbudować sobie taki scenariusz, że teraz właśnie, tak jak pan Waszczykowski powiedział: będzie ostrzejsza polityka wobec UE, pełna braku zaufania i dystansu, zohydzenie tej Unii poprzez różne wypowiedzi polityków PiS ,a później, za jakieś dwa, trzy lata, jak już nie dostaniemy tych pieniędzy, to pewnie wyprowadzenie nas z UE - przekonywała Gasiuk-Pihowicz.

Posłanka nazywa "szaleństwem dyplomatycznym" zapowiadaną przez polityków PiS zmianę polityki wobec UE po przegranym głosowaniu ws. szefa Rady Europejskiej.

- Po korytarzach brukselskich chodzą ludzie w garsonkach i garniturach, poważni, a ja mam wrażenie, że politycy PiS chcą się ubrać w kaftan z jednym rękawem. W tym szaleństwie dyplomatycznym najbardziej przykre jest to, że ci politycy nie działają tylko na własny koszt - podkreśliła. 

Oni teraz niszczą pozycję Polski w UE, a za chwileczkę będziemy tracili konkretne pieniądze. To będzie wymagało zdecydowanie odsunięcia PiS od władzy. Tutaj nie ma alternatywnej drogi. Jeśli będziemy mieli ludzi, którzy podejmują takie działania, jak chociażby Waszczykowski czy decyzje jak Kaczyński, to niestety droga będzie jedna. Chciałabym powiedzieć wprost: Jarosław Kaczyński kłamie, jak mówi, że nie chce wyprowadzenia Polski z UE. Świadczy o tym wiele wypowiedzi prominentnych polityków PiS, świadczą o tym reakcje Europy. To że ci, którzy oklaskiwali Beatę Szydło w PE, to byli członkowie ugrupowania Le Pen [liderki  populistycznego i antyeuropejskiego Frontu Narodowego - red.]. To pokazuje, że PiS chce wyprowadzić Polskę z UE. Nie dajmy się oszukać

- ostrzegała Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Zobacz także
Komentarze (112)
Gasiuk-Pihowicz: Politycy PiS chcą się ubrać w kaftan z jednym rękawem. Niszczą pozycję Polski
Zaloguj się
 • rabingoldblatt

  Oceniono 30 razy 26

  Jarosław "Klęska" Kaczyński może twierdzić, że odnieśliśmy sukces i podnieśliśmy swój prestiż.

  Ja po takiej wypowiedzi też mogę coś stwierdzić. Mały Jarek opeirdalał się w szkole na lekcjach języka polskiego i teraz używa słów, których znaczenia nie rozumie:)

 • feurig59

  Oceniono 29 razy 23

  na szczęście wszyscy (poza wyznawcami PiS) także w Unii wiedzą, że to tylko "rząd tymczasowy". mało kto, nawet sojusznicy jak Orban, biorą ich na poważnie.

 • antykaczysta40

  Oceniono 25 razy 21

  Jakie niszczą? Oni przez półtora roku już wszystko zniszczyli. Ostatnim akcentem był Saryusz. Teraz będą mówić, tylko nie, nie, nie. A Rosja da, da, da.

 • tomtg123

  Oceniono 21 razy 17

  Waszczykowski - szefem MSZ, Macierewicz - szefem MON, Szyszko odpowiedzialny za ochronę środowiska .... Ta pisowska ekipa powinna chodzić w specjalnych kaftanach, ale jeśli dobrze kojarzę (?), to kaftany bezpieczeństwa mają 2 rękawy, wiązane ze sobą za plecami.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 21 razy 17

  Kaczyński nie rozumie świata i ekonomii. Straszył nas najazdem Niemców i masowym wykupem towarów w polskich( obcych) hipermarketach.To jełop skończony!

 • newpatric

  Oceniono 18 razy 14

  Polska ma jeden wybór, albo Unia albo Rosja.

  Pisowcy niszczą polska pozycje w Unii, demontują wojsko i służby.

  Popierając PIS popiera sie opcje rosyjską.

  I jest się zdrajcą Polski

 • krynolinka

  Oceniono 17 razy 13

  TK właśnie potwierdził.Prezent dla prezesa zgodny z Konstytucją. Miesięcznice smoleńskie ponad prawem.Cykliczność dobrem narodowym.

 • justas32

  Oceniono 15 razy 11

  Jarosław Kaczyński ostatnio przyznał że uważa się za Pana. Syn komucha i cenzorki, bratanek prokuratora skazującego żołnierzy AK na śmierć, mieszkający w komuszej willi otrzymanej za komusze zasługi. Gej stojący na czele partii antygejowskiej. Mimo że jego kraj żyje z dotacji unijnych - marzy o tym aby Polskę wyrzucono z Unii, aby móc wieczyście przejąc w niej władzę, jak Łukaszenka na Białorusi czy Putin w Rosji. Polski Pan ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy