Rząd chwali się obroną praw człowieka - "Można się tylko roześmiać"

Rząd w raporcie dla ONZ chwali się panującą w Polsce wolnością słowa, wspieraniem mniejszości, dostępem do aborcji - informuje "Rz". Wg dr Anny Materskiej-Sosnowskiej, rząd Beaty Szydło nie mógł w sprawozdaniu napisać prawdy. - Rzetelność pokazałaby, że król jest nagi - mówiła w TOK FM.

Polski raport, w którym rząd PiS chwali się obroną praw człowieka, będzie przedstawiony w ramach Powszechnego Okresowego Przeglądu Praw Człowieka. Z dokumentu wynika, jak ustaliła "Rzeczpospolita", że w Polsce z przestrzeganiem praw człowieka nie ma problemów.

- Można się tylko roześmiać. Bo mówimy o partii, z której wywodzi się prezydent mówiący otwartym tekstem o tym, iż nie należy przestrzegać konwencji antyprzemocowej. Mówimy o rządzie, który jeszcze niedawno prowadził konsultacje, jak tę konwencję wypowiedzieć - komentowała w "Poranku Radia TOK FM" Anna Dryjańska.

"Pudrowanie" rzeczywistości na potrzeby raportu dla ONZ nie jest niczym zaskakującym dla Elizy Olczyk. Bo praktycznie każdy rząd "podkręcał" fakty.

-  Nie przywiązywałbym się do tego, gdyby nie to, że Polska zabiega o członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. W tej sytuacji rząd mogłaby się troszeczkę bardziej postarać , by uczynić raport bardziej wiarygodnym. Na przykład nie pisywać o niektórych rzeczach - oceniła dziennikarka "Wprost".

Prawda największym wrogiem

Ale według dr Anny Materskiej-Sosnowskiej, rząd Beaty Szydło nie mógł zdecydować się na przedstawienie bardziej wiarygodnego dokumentu.

- Rzetelność pokazałaby, że król jest nagi. A nawet kompletnie nagi. Bo mamy do czynienia nie tylko z  deklaracjami, ale z konkretnymi działaniami. Jak można wytłumaczyć decyzje o wstrzymaniu dotacji dla organizacji takich jak Centrum Praw Kobiet? - pytała politolożka z Uniwersytetu Warszawskiego.

Wszystko przez NGO

Tradycją jest, że organizacje pozarządowe przygotowują swój raport na temat przestrzegania praw człowieka przez polskie władze. - Podobnie będzie i teraz. Możemy się spodziewać, że jeśli kłamstwa PiS w ONZ zostaną obnażone, to ruszy kampania pod hasłem zły ONZ, złe organizacje pozarządowe - uważa Anna Dryjańska z portalu Natemat.pl

Według ustaleń "Rzeczpospolitej", w przyszłym miesiącu do Genewy pojadą przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Podobne spotkania mają zaplanowane także inne organizacje pozarządowe.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (46)
Rząd chwali się obroną praw człowieka - "Można się tylko roześmiać"
Zaloguj się
 • kajetan907

  Oceniono 20 razy 16

  Przecież PISlam na kłamstwie zbudowany.

 • maura4

  Oceniono 19 razy 15

  To rząd, który odebrał finansowanie organizacjom kobiecym, pomagającym tym paniom, które doświadczają przemocy.
  Ta piękna laurka, którą wystawili sobie pisowcy ma na celu uzyskanie członkostwa w ONZ. To nie wyjdzie. Organizacje międzynarodowe nie są ślepe i głuche.

 • oloros11

  Oceniono 18 razy 14

  katolicy tak maja- klamstwo klamstwo i tylko klamstwo
  a pozniej zamiatanie pod dywan. wypieranie prawdy. hipokryzja pokrywane lukrem i kadzidlem i te wstretne opowiesci o milosci , dzialaja wymiotnie po prostu
  i stale opowiesci o swiatowych spiskach Zydowm Niemcow,Rosjan - w zaleznosci od potrzeby - i nekaniu tego pieknego polkiego narodu, przedmirza, itd itd

 • corasad

  Oceniono 15 razy 13

  Wszystkich maja za durni i ciemna mase. Sami sa zenujaco plytcy i prostaccy.

 • ewa5.0

  Oceniono 12 razy 10

  Przecież oni łżą na każdym kroku,jak tylko rozpoczęli kampanię wyborczą,aż po dzień dzisiejszy,kto tym pisowskim typom jeszcze wierzy to albo głupi albo bardzo chory!!!!!!!

 • marchwianka.0

  Oceniono 14 razy 10

  Koń by się uśmiał, że ten rząd dba o prawa człowieka w Polsce. Gdzie tylko może zabiera fundusze organizacjom pozarządowym dbającym o przestrzeganie prawa, zniszczył Trybunał Konstytucyjny, zabiera fundusze organizacjom pomagającym ofiarom przemocy. Ministrowie smieją się w oczy jak się ich krytykuje za szkodliwe działania(min. Szyszko). Chcą podporządkować sądy władzy polityków! I to jest dbałość o wolność??? Będą repolonizować media czyniąc ich właścicielami spółki skarbu państwa czyli PiS.

 • andree111111

  Oceniono 11 razy 9

  Tak wygląda prawda wg katolików. Hipokryci, obłudnicy. Prawa człowieka mają się dobrze, szczególnie prawa kobiet. A później do konfesjonału, szybkie rozgrzeszenie i jedziemy dalej.

 • oloros11

  Oceniono 10 razy 8

  to jest tak jakby hiena paste do zebow reklamowala

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX