"Chcemy pokazać, że grzeczni już byliśmy" - rodzice szykują opony na protest przed MEN

- Jak górnicy przywozili opony, to udawało im się wszystko załatwić. Nie będziemy tak radykalni jak górnicy - nie będziemy palić opon - mówiła w TOK FM Dorota Łoboda. Współorganizatorka protestu przed MEN zapowiedziała, że w sobotniej manifestacji wezmą udział tysiące rodziców, którzy nie chcą reformy edukacji.

Według organizatorów protestu, reformę firmowaną przez min. Annę Zalewską trzeba powstrzymać, bo "w oświacie nie ma miejsca na rewolucje, potrzebne są ewolucyjne zmiany.

Sobotni protest ma być wyjątkowy - rodzice mają przynieść na manifestacje opony. - Jak górnicy przynosili przed Sejm opony, to udawało im się wszystko załatwić. Nie będziemy tak radykalni jak górnicy, nie będziemy palić opon. Wg nas, te opony mają być wyrazem naszej desperacji; pokazać że grzeczni już byliśmy, a skala protestu rośnie - mówiła w 'Poranku Radia TOK FM" Dorota Łoboda, współorganizatorka protestów rodziców.

Poprzednią spektakularną akcją przeciwników reformy był "strajk rodziców". 10 marca część rodziców nie wysłała dzieci do szkół. - Były szkoły, w których frekwencja  wyniosła ok. 10 proc. Setki tysięcy rodziców zatrzymało tego dnia dzieci w domach. To pokazuje jak bardzo ta reforma jest niepopularna, jak wielu ludzi jej nie chce - stwierdziła Łoboda.

Sobotnia manifestacja przed siedzibą MEN rozpocznie się w sobotę o 13.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (139)
"Chcemy pokazać, że grzeczni już byliśmy" - rodzice szykują opony na protest przed MEN
Zaloguj się
 • qnqn

  Oceniono 33 razy 23

  "Wszystko da się zrobić, w tej teczce mamy przygotowane wszystkie ustawy które wprowadzą Polskę w nową epokę, a wszystkie kwestie ważne dla Polaków uzgadniać będziemy w drodze referendum".
  No i jak się czuje teraz wydymany suweren? Kieruję również te słowa do tych co nie poszli na wybory, a dzisiaj drą ryja. Nie macie prawa piszczeć, bo pośrednio odpowiadacie za to, że pis rządzi.

 • tedek1

  Oceniono 27 razy 21

  "Jak górnicy przynosili przed Sejm opony, to udawało im się wszystko załatwić. Nie będziemy tak radykalni jak górnicy, nie będziemy palić opon."

  I dzieki własnie takiemu podejsciu NIC nie załatwicie. Gornicy załatwili bo jape darli na pol Polski, dzieki temu 20% Twojej składki emerytalnej idzie na emerytury gornika.

 • kaktus1a

  Oceniono 23 razy 15

  Ja bym mimo wszystko podpalił te opony.

 • elzbietttta

  Oceniono 25 razy 13

  Już sama ilość trollstwa bełkoczącego zgodnie z wytycznymi sekretarza świadczy o głupocie tej "reformy".

 • maloptymist

  Oceniono 15 razy 11

  Chciałem tylko przypomnieć, że był czas na zatrzymanie tego szaleństwa - PRZY URNACH!!!! Ilu, z teraz protestujących "zatroskanych" rodziców, głosowało w wyborach? Ilu nie ruszyło 4-ch liter myśląc, że głosowanie i tak by nic nie zmieniło? Te 50% wówczas biernych mogło zmienić baaardzo dużo.

 • jluc

  Oceniono 18 razy 8

  adres mylicie kochani! nie idźcie pod MEN tylko do Prezesa! ON decyduje o wszystkim! jemu pod domem palcie opony, potrafiliście chodzic pod dom Jaruzelskiego jak był starym schorowanym emerytem, a boicie sie Kaczora?!
  jak pare nocy nie przespi, albo kot mu sie zesra ze strachu to wysłuch suwerena!!!

 • popis_musi_odejsc

  Oceniono 24 razy 6

  Tak trzymac.
  Bolshewicy uznaja tylko sile.

 • Jacek Kotowski

  Oceniono 17 razy 5

  Go ahead make my day, droga Pani przedstawicielko europejskiego post-szkolnictwa.

  Setki tysięcy rodziców pozwą was w cywilnym sporze zbiorowym.
  Smród rozniesie się również na publikatory, które wciskają politykę do szkół.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX