Komentarze (117)
"To pisyzacja mediów, a nie repolonizacja. Wszystkie media mają być jak 'Gazeta Polska'"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tlen69

  Oceniono 3 razy 1

  Repolonizacja wg PiS, to nic innego, jak zawłaszczenie przez jedną partię i radio mediów. Już o mediach publicznych mówi się MEDIA PIS, lub media TRWAM BIS.

 • barab-ara25

  Oceniono 3 razy 1

  Próbka z "niezależnej' gadzinówki niemieckiej. "Teletydzień" nr 12, Paweł Królikowski :"przez lata niszczony był etos rodziny...". Kiedy to było, kto niszczył i co poeta ma na myśli, tego Królikowski nie wyjaśnia.
  Ale jego słowa zapewne są miłe dla niemieckich właścicieli.
  A numer wcześniej D.Stenka opowiada jak dobrzy Niemcy w czasie II wojny ratowali dziadka prowadzonego na rozstrzelanie.
  I o take Polskie (i prasę) siem byliśmy !

 • wortat

  0

  We Francji obowiązuje ustawa z 1 sierpnia 1986 roku, która zabrania cudzoziemcom (traktowanym jako osoby fizyczne i prawne) posiadać więcej niż 20 proc. kapitału w spółce posiadającej licencję do nadawania sygnału radiowego lub telewizyjnego w języku francuskim.
  Tylko u nas ma nastąpić Pislamizacja mediuf ?

 • andrzej1.61

  Oceniono 4 razy 0

  Masze służby specjalne już można porównać z gestapo lub NKWD, TVP z tuba propagandowa zawłaszcza resztę mediów i będziemy mieć piękny bandycki-katolicki (to to samo) kraj.

 • acototak

  Oceniono 6 razy 0

  "Koledzy z "Wyborczej" zasługują na wsparcie w dążeniu do przecięcia dziwacznych insynuacji, nawet jeśli podobne chwyty zdarza im się stosować wobec ludzi pracujących dla DZIENNIKA, "Faktu" i "Newsweeka" wydawanych przez Axel Springer Polska. Taki charakter ma na przykład uparte i haniebne podnoszenie rzekomej niemieckości obu gazet, te szokujące próby grania na nacjonalistycznej nucie, zupełnie abstrahujące od faktu, że tytuły te powstają całkowicie w Polsce, redagowane przez niezależnych redaktorów i dziennikarzy." - Michał Karnowski

 • rggg

  Oceniono 1 raz -1

  TVPis już zostało spolonizowane - z pozostałymi mediami będzie podobnie. Trzeba będzie wrócić do samizdatu.

 • kali555

  Oceniono 5 razy -1

  Jak to jest, że media w Niemczech są głównie w niemieckich rękach a u nas jest taki cyrk? Żeby zobrazować sytuację przypomnę pewne wydarzenie sprzed kilku lat. Kiedy w 2005 roku obcy kapitał przejął jedną niemiecką lokalną gazetę o nakładzie 200 tys rozpętała się w Niemczech istna histeria. Od razu zaznaczę, że wydarzenie to nie było nagłośnione przez polskojęzyczne media (jak mogło być inaczej). Tak więc w 2005 roku fundusze inwestycyjne z USA i Wielkiej Brytanii przejęły dziennik Berliner Zeitung. Nagle nowymi właścicielami niemieckiej gazety zostali, fundusz Veronis Suhler Stevenson z USA oraz Mecom należący do brytyjskiego magnata prasowego Davida Montgomery’ego. Mimo, że Berliner Zeitung nie był jakimś wielkim i specjalnie opiniotwórczym dziennikiem to w Niemczech zawrzało, rozpętała się prawdziwa burza. Protestowali wszyscy, począwszy od samych dziennikarzy po polityków i niemieckie elity intelektualne. Wszyscy jak jeden mąż twierdzili, że doszło do groźnego precedensu zagrażającego wolności słowa i suwerenności państwa. Nie może tak być twierdzono, aby ktoś zza granicy zdobył przyczółek, dzięki któremu może wpływać na poglądy i gusta niemieckiej opinii publicznej. Nie można pozwolić by ktoś spoza Niemiec kształtował charakter i język debaty publicznej. Przypominam, że działo się to wszystko w kraju gdzie udział obcego kapitału w mediach jest śladowy, żeby nie powiedzieć zerowy. Można powiedzieć, że niemieckie zdrowe stado zareagowało prawidłowo i widząc zagrożenie dla swojego terytorium szybko pogoniło intruza. Finał tej historii jest taki, że Berliner Zeitung znów jest w niemieckich rękach. A teraz porównajcie to sobie z tym co zrobiono w Polsce po 1989 roku. Większość mediów w Polsce jest w rękach zagranicznych koncernów medialnych (Axel Springer i tak dalej). Kto mądry ten wyciągnie wnioski.

 • hen.wlo

  Oceniono 10 razy -2

  Mówienie,że media będące własnością korporacji zagranicznych obsługiwane są przecież przez dziennikarzy polskich i dlatego wszystko jest OK - jest ściemą.
  Każdy dziennikarz jeśli nie podporządkuje się instrukcjom właściciela po prostu
  musi sobie szukać innego zajęcia.
  Ostatnia publiczna instrukcja Spingera na temat wytyczenia kierunku pisania
  o tym,co dzieje się w Polsce jest najlepszym dowodem sterowania mediami
  przez obcy kapitał.
  Trzeba to widzieć i brać przykład z innych krajów np. Niemiec ,Francji czy Anglii.
  Przestańmy się wreszcie mamić.

 • gela1

  Oceniono 12 razy -2

  nawet list zawierający instrukcje dla dziennikarzy Axel Springer udało Wam się przekuć
  na krytykę tvp, brawo TY

 • jarekdonek

  Oceniono 7 razy -3

  80% prasy w Polsce to niemieckie gadzinówki. I każda robi swoje. W "Teletygodniu" niejaka Szabłowska, dawna pieszczocha PRL-u, zawzięcie pluje na Polskę. Choć udaje, że pisze o muzyce. Wprawdzie na Polskę Ludową, ale przez 44 lata to była jedyna Polska. Miała jedna wadę dla Niemców - nie mogli, przy pomocy sprzedajnych styropianów, nic "sprywatyzować", czyli przejąć za grosze.
  Ale jak Niemiec płaci Szabłowskiej, to Niemiec wymaga.

 • luxveritaspol

  Oceniono 7 razy -3

  Niemiaszki już mobilizują "niezależnych' polityków w obronie niemieckich, pardon 'neutralnych" i "wolnych", gazet i czasopism. Przecież 80% prasy w Polsce w rękach Niemców to wcale nie za dużo. Wszak o take Polskie siem Niemcy byly.
  A przecież pranie polskich mózgów tak dobrze idzie.

 • gela1

  Oceniono 12 razy -4

  - Jako Polakom przez 9 lat wydawania gazety na rynku niemieckim nie udało się zdobyć ani jednej dużej reklamy. Tak ustawiony jest rynek przez niemieckich wydawców i kartel reklamowy – mówi Tomasz Sommer, prawdopodobnie jedyny szef polskiej gazety wydawanej na rynku niemieckim.

  Jeśli 76 procent rynku prasowego w Polsce jest rękach niemieckich wydawnictw, to ile gazet wydają Polacy w Niemczech? Najprawdopodobniej tylko jedną. To magazyn GigaSport dla młodych Niemców.

 • cholonek

  Oceniono 11 razy -5

  A jak wypinający dupy na klęczkach oszuści z partii Pę Ą tłumaczą swoje głosowanie w sprawie LGBTI?

 • qznia

  Oceniono 17 razy -7

  "obecność niezależnych mediów"

  po prostu Polska powinna mieć model rynku prasowego zblizony do niemieckiego / francuskiego gdzie 80% tytułów nalezy do podmiotów krajowych.
  Czy to źle???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX