"Trzeba było poczekać z wnioskiem o wotum. Gowin jest osobą, którą można przekonać"

Wg Marka Sawickiego z PSL, Platforma pośpieszyła się z wnioskiem o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Lepie było poczekać "miesiąc-półtora", by "erozja" w PiS doprowadziła do zdobycia głosów części posłów partii rządzącej. Jak sugerował Sawicki w TOK FM, do głosowania za wotum można byłoby namówić posłów od Jarosława Gowina.

Debata nad wnioskiem złożonym przez Platformę Obywatelską zacznie się w piątek po 9.

Wynik głosowania nie powinien być zaskoczeniem. Bo opozycji zabraknie głosów.

Zdaniem byłego ministra rolnictwa Marka Sawickiego, wyniki mogłyby być inne, gdyby PO poczekała z jego składaniem. - Przede wszystkim warto było porozmawiać ze środowiskiem Jarosława Gowina, który coraz częściej i odważniej dystansuje się od niektórych działań rządów. Trzeba było poczekać miesiąc-półtora z tym wotum - mówił w Radiu TOK FM. 

Na Gowina trzeba czasu

Były minister rolnictwa, w rozmowie z Maciejem Zakrockim, przypomniał, że min. Gowin nie raz zmieniał zdanie. Widać to nie tylko po zmianach partyjnych barw.

- Jak był ministrem sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, to chciał zlikwidować 70 sądów. A potem pod naciskiem PSL przywrócił, jeśli dobrze pamiętam, 49 sądów. Jarosław Gowin jest więc osobą, którą można przekonać. Tylko jako wybitny intelektualista i człowiek z Krakowa, potrzebuje dużo dłuższej obróbki niż jednorazowa rozmowa - uważa Marek Sawicki.

Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego zasugerował, że ludowcy nie wykluczają złożenia własnego wniosku o wotum nieufności. I ma on być "znacznie lepiej" przygotowany niż ten przygotowany przez Platformę Obywatelską.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (82)
"Trzeba było poczekać z wnioskiem o wotum. Gowin jest osobą, którą można przekonać"
Zaloguj się
 • lajdan

  Oceniono 17 razy 5

  Sprzedajny peselowiec doskonale wie, co to zdrada POlski i Polaków dla byle gówna - tylko szmal i korupcja dla tych degeneratów sie liczy i ta miarą mierza innych.

 • hallski

  Oceniono 25 razy 5

  Nonsens. PiS musi porządzić tę jedną kadencję. Jego elektorat musi dostać silnie w dupę, inaczej nic nie zrozumie. Myślę, że niezależnie od tego, ile jeszcze zniszczą, na sąd ludowy i tak zasłużyli. A po pełnej kadencji lud będzie surowszy.

 • as-zalogowany

  Oceniono 12 razy 4

  Dobrze gada, również uważam, że nikt inny tak dobrze jak PiS nie przyczynia się do spadku notowań... PiS właśnie. Dajmy im jeszcze nieco porządzić a potem na śmietnik historii. Choć jestem niestety pewien, że sporo mordek zobaczymy zaraz w innych barwach...

 • gawor4

  Oceniono 3 razy 3

  trzeba było zgłosić Jarosława !
  Na pewno rząd by upadł.

 • krzysio333

  Oceniono 35 razy 3

  Coś cichutko Wyborcza o nowych dzisiejszych sondażach w których PISiorki mają 10% przewagi. Co się dzieje?.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 2 razy 2

  "Jak sugerował Sawicki w TOK FM, do głosowania za wotum można byłoby namówić posłów od Jarosława Gowina."

  Lizidu.pa Gowina namówić do działania przeciwko Ciepłemu YaYcu? Kogoś tu pobodło?...

 • 66kropek

  Oceniono 1 raz 1

  A to jest akurat wielka prawda! Z Gowinem, można się zawsze dogadać i w każdej sprawie, tylko może być łatwiej przed wyborami, jeżeli notowania PiS spadną. wtedy poczuje on, że jego wysokie standardy moralne nie pozwalają już mu być w koalicji z PiS. Ponieważ moralność jest dla Gowina niezwykle ważna. A najważniejsze są zarodki. I wolny rynek.

 • gigigolo

  Oceniono 1 raz 1

  Gowin i jego rozgryweczki. zastąpić/wywalić Tuska z przewodniczenia RE i na jego miejsce 'profesjonalista' miękki jak glina Syriusz-Wolski (jak mówią psia gwiazda). i jakoś tak cicho, ze to nawet nie prezes a Gowin zaplótł misterną sieć na swojego niedawnego (drugiego prezesa, kolejnej partii, której członkiem był). o sobie mówi wprost: patriota, pracować z Gowinem i jego 9 osobową frakcyjką (odrost z partii wodzowskiej). odium spada na podkręconego nadprezesa i jego regierungspartei wymownym 27 : 1. nasz master dryblingu kolejny raz się zakiwał. a Gowinowi jakoś się upiekło...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX